LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma nema tu šta, firma razvaljuje, P/E je 6,5… TK 50 milijuna eura, pa to kralj toaletnog papira iskešira sam za doručak. Ova dionica je podcijenjena minimum za duplo. Pošto je dugo mirovala, svaki skok služi nekom da malo otpusti ali s obzirom koliko je dijonica u opticaju neće ni to dugo a onda nastupa scenarij KODT… nema dijonica.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Kvark, 20.10.2021. u 19:01

 








Obicavam traziti podcijenjene dionice s perspektivom. Do sada jos nisam grijesila, a za ovo cemo tek vidjeti. 🙂

 

Ja jos uvijek drzim. Izvanredno rade, restrukturiraju, ulazu, prihodi i dobit sve veci. Uocih i da zaposljavaju novi kadar.

Jos uvijek nisam definirala cijenu po kojoj bi prodala. Trenutno ne vidim bolje ulaganje.

da, kolegice, drago mi je da ste unutra i da ćete lijepo zaraditi. u ovoj igri je jako bitan tajming..ali i strpljenje.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

a zašto uopće prodavati

A knjigovodstvena je vrijednost cca 165 eur po dionici..lkri se trži po 1.8 p/b a lkpc po 0.8…tako da ne vidim razlog zasto se ne bi i ova dionica mogla trziti sa p/b preko 1…a dobit im je impozantna i dolaze nove narudžbe.

Godinama sam trubio od lkpc, tko me poslušao sada je na minimalno 100% a netko i na 150%, ulazio sam po 380 kn…

harpun, 18.05.2023. u 13:21

a zašto uopće prodavati

tako je. Ovaj trzaj je samo rast koji se trebao dogoditi još prije nekoliko godina kad je Pavlović na odlasku izjavio da je došlo vrijeme da luka počne vraćati svojim dioničarima.

Mogla bi krenuti kako je netko rekao putevima KODT-a jer sve što dolazi ide im u prilog.

Za ilustraciju, Koper bi mogao kupiti cijelu Luku Ploče sa novcem iz jednogodišnje dobiti i još bi im ostalo nepotrošenih 25 milijuna eura.
Plus bi na računu Ploča našli još otprilike toliko.

Dug je još put. Što kaže Kvark na ZSE je malo usporedivih, a tuči će tržište ove godine kao i prošle. Po meni prilično izvjesno.



Naravno da LKPC nije toliko jeftina jer je zapravo Luka Rijeka u usporedbi sa regionalnim lukama precijenjena, a LKPC i Luka Koper su tu negdje al pari osim sto Luka Koper ima 7-8 puta vece poslovanje (kontejnersko) sto je mnogo bolje diverzificirana za razliku od LKPC koja defcato radi sa dva tri kontraparta na sto je i revizor u izvjescu za 2022 ukazao kao i na rizike povezane s time i opcenito poslovnim modelom luke. Pored toga Luka Koper isplaćuje i dividendu i neusporedivo je transparentnija od bilo koje htvatske luke.


LKPC ima znacajan rast osnovnog poslovanja, al najjaci rast je od trgovine sirovinama koje je povezano sa Vujnovcem i njegovim kombinacijama. Luke se takvim stvarima uobičajeno ne bave pa će biti zanimljivo vidjeti kako će se takvo poslovanje dalje razvijati. Do sada je sve raslo, al pouzdano znamo da ništa ne raste zauvijek.


Imate u prilogu usporedbe po osnovnim multiplama pa sami procijenite.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Mislim da cijena raste ne zbog fundamenata već zbog toga što se već mjesec dana po luci šuška o prodaji udjela većinskog vlasnika,e sad..ako je i to istina..pitanje je po kojoj cijeni bi se mogao prodati udjel,mada i bez prodaje većinskog paketa,po meni je ova cijena o.k.sjednica glavne skupštine je za 20 ak dana pa možda nešto saznamo na toj skupštini..bumo videli..znamo svi..ako neko kupi udio od ppd a da će morati dati ponudu i za sve ostale dioničare,sukladno zakonu o tržištu kapitala..

Zašto kupuje top 10?

 

Eureka

Lp

One, Luka Rijeka je usred preuzimanja i kod preuzimanja se plaća premija u odnosu na fer vrijednost jer se dobija i pravo upravljanja. Obično je ta premija 10-20% iznad fer cijene.

Možemo zaključiti da su i Luka Kopar i Luka Ploče još uvijek jako daleko od takvih valuacija, iako su dosta različte u svom poslovanju kako ste i napisali.

Sad mi gledamo P/e Luke Kopar, ok gledajmo..ali činjenica je da je slovenska burza 5x gora od hrvatske i da ni tamo TK nije efikasno pa imamo tamo takve valuacije… Pirejska luka ima P/e 10, hamburška 14 i tako dalje… s obzirom na sve veći značaj naših luka mislim da ovdje ide rast i samo rast. Do izvješća najesen to će biti komplet druga cijena na burzi. A pogledajte LKRI i njezin P/E.. slično kao hamburška i to s potvrdom jer igrač koji ulazi i daje ponudu misli da toliko i vrijedi, dakle vrijedi mu na P/E preko 14… po meni to vrijedi i više. A što se tiče  same cijene LKPC, potencijal je daleko veći na strani LKPC a dionica u opticaju je jako malo.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close