LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ugljena imaju na lageru poprilicno a u dolasku su velike kolicine, cudno je da akumuliraju skupog ugljena sve vise i vise… Hm mozda osjecaju da ce biti i skuplji. Sve sam vise misljenja da bi za dionicu bilo bolje da nije u vlasnistvu pavleta 🤔 fondovi su također najvece zlo zse jer ne rade nista niti ih je briga za dividendu, ulazu po nalogu politike reda radi… Najbolje su dionice gdje ih nema🙃😀

KressoM, 23.03.2022. u 19:23

 





sparky, 22.03.2022. u 15:44



kapa do poda Krešo. Vrlo korisne informacije.
Travanj je kao što kažeš također odlično krenuo, a vidim dodao se još jedan sa željeznom rudom od 22k.

 

Jučer je u luci u jednom trenutku u prekrcaju bilo šest brodova. Svojevrsni hardtest, a čini se da bi s ovim trendom  mogli brzo doć na razine koje je Pavlović bio najavio na odlasku.

Vidjet ćemo koliko će Gazpromova filijala imat mogućnosti s ovim fiktivnim održavanjem cijene i sitnim torbarenjem.


 

 










 

Ja bih ovdje bio ipak oprezan zbog tretmana i povezanošću s ruskim kapitalom i interesima. Luka je do sada dobro radila posljednjih godinu, dvije. Kako će ubuduće, vidjet ćemo, no problem povezanosti i interesa sa spomenutom državom pod jakim sankcijama može se materijalizrati kao znacajan rizik za sve dioničare.

one, 26.03.2022. u 03:31

Ja bih ovdje bio ipak oprezan zbog tretmana i povezanošću s ruskim kapitalom i interesima. Luka je do sada dobro radila posljednjih godinu, dvije. Kako će ubuduće, vidjet ćemo, no problem povezanosti i interesa sa spomenutom državom pod jakim sankcijama može se materijalizrati kao znacajan rizik za sve dioničare.

Možete li elaborirati malo, jer ja mislim da trenutna situacija, mimo samog porasta prometa čak ide u prilog malim dioničarima?

 

 

















































































































12Lily AtlanticUgljen – 64 180 tCapris
Lukašped
Eta29.03.U DOLASKU
6Volzhskiy 45Aluminij – 5 800 tJadroagentEta29.03.U DOLASKU
1Ns AngelaStaro željezo – 3 500 tAg.Lukašped
Lukašped
Eta29.03.U DOLASKU
15Libertas HKontejneriTransagentEta30.03.U DOLASKU
Alexandros IŽeljezna ruda – 22 000 tJadroagentEta31.03.U DOLASKU
5Ak DenisaSoda – 4 400 tPetramarinaEta31.03.U DOLASKU
3Glen AStaro željezo – 3 000 tAg.Lukašped
Lukašped
Eta01.04.U DOLASKU
2-3Atlas WindStaro željezo – 2 750 tAg.Lukašped
Lukašped
Eta01.04.U DOLASKU
16Epson TraderUgljen – 60 390 tJadroagent
Lukašped
Eta05.04.U DOLASKU
New AgeČelični limovi – 7 988 tEldmarc
Transintegral
Eta06.04.U DOLASKU
16Maran WisdomŽeljezna ruda – 75 000 tJadroagentEta09.04.U DOLASKU

 

Poljska uvodi zabranu uvoza ruskog ugljena

Poljska uvodi zabranu uvoza ruskog ugljenaUGLJEN

SEEbiz.eu – regionalni poslovni portalSEEbiz.eu – regionalni poslovni portalSEEbiz.eu – regionalni poslovni portal

Objavljeno: 29.03.2022 / 20:39

Autor: SEEbiz / H

VARŠAVA – Poljska je odobrila nacrt zakona o zabrani uvoza ruskog ugljena, izjavio je danas glasnogovornik vlade Piotr Miller.

Zemlja je pozvala partnere iz Europske unije da uvedu embargo na kupnju ruske energije, ali ih nije uspjela uvjeriti u to, navodi britanski javni servis BBC, dodajući da je Miller rekao da vlada u Varšavi više ne može čekati EU odlučila djelovati jednostrano.

 

Poljska je najveći proizvođač kamenog ugljena u EU, ali njezini rudnici ne proizvode dovoljno ugljena za grijanje domova, škola i bolnica, pa neke toplane sagorevaju i ruski ugljen.

 

Poljska je 2020. od Rusije kupila tri četvrtine od ukupno 12,8 milijuna tona uvezenog ugljena te godine.

 

Ranije ovog mjeseca premijer Mateusz Morawiecki rekao je da je s australskim premijerom razgovarao o kupnji ugljena iz Australije, dodaju britanski mediji.

5c jos kad dodje na red pa mađari krenu kupovati svakakve đakonije preko lkpc, to ce bit uzivancija, kokice i samo pratit…. geopoliticke igre prijestolja se nastavljaju…

Provjerio sam,Zenica vuče 43% cjelokupnog prometa lkpc,trenutno je poslovanje Zenice najkrucijalniji problem za lkpc,i Lukavac bi morao ove godine u nove investicije a nemaju love,to su dva sistemska rizika uz već postojeći da je Enna izravno povezana sa Rusima..još im je off shorer račun otvoren..ali,…Zenica razmatra da izgasi pogone ako ostanu ovakvi uvjeti na tržištu jer trenutno rade sa ogromnim gubitcima,nadajmo se da su ovakve cijene električne energije i ugljena samo privremene,jer u protivnom neće biti dobro,ne samo lkpc nego svakome..pozzz

Vidi se po dolasku brodova i tereta da bas i nije nesto smanjilo, tako da ne vidim problem u dolasku tereta, luka radi dobro. Problem je sto ne isplacuju divku a gomilaju novceke na racunu, ppd mi se ne cini dobar vlasnik moram priznati. Cijena bi zasigurno bila preko knjigovodstvene da je netko drugi vlasnik. To se pokazalo i na ostalim firmama gdje imaju udio. Cinjenica je da blokiraju cijenu i ne vole bas radnicke udjele, mozda sam i u krivu. 🤔

Sve točno. Ruska ekspozitura je prva odgovorna što je cijena dionice usidrena na ovoj razini i što se dividenda još ne isplaćuje. Njima ne odgovara porast cijene jer im je ambicija steći što više, a da za to što manje potroše. Logično i legitimno.
Problem je u tome što oni i rade po ruskim metodama manipulacije i dogovora ispod stola. što je pogubno ne samo za gospodarstvo već i za tržište kapitala. Primjera je cijeli niz u nekoliko zadnjih godina.

Odgovornost je na drugim dioničarima da se napravi pritisak da se krene s isplatom dividende jer u protivnom novac tamo samo trune ili će se koristiti kao uhljebnička kasa.

Što se prometa tiče koliko ja vidim, on ne da se pojavom sukoba ugrozio ili smanjio već upravo suprotno.

možda dio razloga leži i u ovom: “Iako nema embarga na izvoz nafte i derivata iz Rusije, brodovi nerado ulaze u Crno more gdje plutaju mine. Vrlo su visoke vozarine, osiguravajuće kuće traže puno novaca za osiguranje takvih brodova i tereta. Prema tome, to će trajati dokle god traje rat”, naveo je Davor Štern, stručnjak za energiju.

Nema više “Rasporeda brodova” na stranicama Luke?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM, 04.04.2022. u 12:04

Nema više “Rasporeda brodova” na stranicama Luke?

Zanimljivo, posla preko glave u svakom slucaju… Mozda samo azuriraju stranicu 🤔🙃🙃🙃 ne smijemo svasta pisati porast ce cijena pa ce ukinuti i stranicu koja je bez rasporeda i tako ne bitna 😀 objavite divku pa raspored neka ostane ukinut🙃🤔

Eu zabranila ruskim brodovima pristup Eu prostoru?Tako Eu sama sebi upada u usta jer ugljen se može naći na tržištu ali dizela bi vrlo brzo moglo nestati..ili će biti reduciran..nije mi jasno zašto to rade?

New Report

Close