LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Goran1986, 09.02.2020. u 09:01

Kao što sam najavljivao, čišćenje uhljeba je krenulo kao i dodatno ulaganje u terminal rasutih tereta i drugih sektora, priča se o vrlo moćnim ugovorima tako da možemo kroz 3 god očekivati rekorde u pretovaru, naravno uz rehabilitaciju aluminija koji je na pomolu.

 

Imate carobnu kuglu mozda?

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/u-jeku-pandemije-hrvatska-dovrsava-zajednicki-projekt-s-bih-vrijedan-23-milijuna-eura/10198834/

5c koridor unatoc covidu 19 ide svojim tijekom

sparky, 15.02.2020. u 21:23

Bacio sam oko na DZS kakav je promet bio u luci u usporedbi s 2018. Naravno raste. Ipak fićfirić iz PPD-a je u jeku dok su htjeli izvuć dionice od radnika za 400-njak kuna trubio o padu prometa od 50%.

Mislim da bi to trebalo biti dobro zabilježeno kao i izjava “tzv. predstavnika radnika” da je PPD dao ponudu s kojom bi mali dioničari trebali biti sretni. Cijena se fiktivno rušila godinama i sad mi je još više drago da torbarenje nije prošlo kako su zamislili.

A gdje su ti ti podaci? Imaš link neki?

 

Inace, na području lučke uprave LKPC nije jedini koncesionar, pa prije donosenja konačnih zaključaka treba dobro provjeriti koliko je od toga realizirala LKPC.

https://caportal.net/2020/04/14/mostarski-aluminij-uskrsnuo-iz-mrtvih/

Evo i Aluminija, ne prodajite dionice, jer ovu krizu oko korone i opći pad svih dionica koriste osobe, kojima je cilj kupiti ih po što nižoj cijeni.  Npr. dionice aviokompanija tonu iz dana u dan, pa ih ipak mnogi milijarderi kupuju, jer su zaključili da je sada pravo vrijeme za to kada im je cijena niska.

Valjda će Luka sad nešto izvuć od skladištenja naftnih derivata. Vez su koliko se sjećam popravili..

sparky, 21.04.2020. u 11:03

Valjda će Luka sad nešto izvuć od skladištenja naftnih derivata. Vez su koliko se sjećam popravili..

možeš misliti…prodajne cijene nafte  čak idu i u minus zbog nikakve potražnje, a ti računaš da će oni na tome zarađivati??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 21.04.2020. u 14:02

 





sparky, 21.04.2020. u 11:03



 

Valjda će Luka sad nešto izvuć od skladištenja naftnih derivata. Vez su koliko se sjećam popravili..

 



 

možeš misliti…prodajne cijene nafte  čak idu i u minus zbog nikakve potražnje, a ti računaš da će oni na tome zarađivati??

 

da upravo to mislim. Tj ne mislim nego vidim. Potražnja je na skladištenju, a ne na nafti. Netko je to danas konačno skužio na Tankerskoj.

 

Lkpc je prije koju god provela smanjenje broja radnika uz tzv stimulativne otpremnine. Međutim trošak zaposlenih je konstantno bio isti.  Firma nije u međuvremenu poboljšala poslovanje, naprotiv, nema više financijskih prihoda koje je tadašnja uprava prikazala kao veliki uspjeh ta na kraju godine sebi podijelila bonuse.

 

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Broj djelatnika je smanjen tada kroz 2 – 3 god sa 9xx na 55x. Luka je dugo bila uhljebnička firma, istina na tržištu, u kojoj je prevelik broj djelatnika sa nekom šefovskom funkciom. Takvi imaju plaće 10ak tisuća i više. Mnogi od njih su zapravo nestručni i neobrazovani kadrovnici.

Firma je zbog odlične bilance potpuno stabilna ali treba vidjeti u kojem će smjeru dalje.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Imaju 556 radnika a prosječna neto plaće je 6.147 kn , što i nije nešto jer vjerojatno ima prekovremenih sati, smjenskog rada i sl.

Inače, mene ovaj Livaja sve više podsjeća na Pavlovića, jučer je na ZSE objavio da će kasniti sa predajom izvještaja…

gorbi

 

Masa plaća je ostala ista, a 35 – 40% radnika manje. Plaće su prvo napucali šefovima kako bi mogla uprava i sebi podići. Te povišice nisu išle lani kad su plaće u Hr porasle uslijed novih okolnosti na tržištu rada i rasta bdp-a. To se dogodilo u jeku recesije. Nije Lkpc turistička djelatnost pa da ima problema sa radnom snagom u zadnje dvije god, nego se tu u čitavoj dolini Neretve potežu veze i rukavi da se zaposli.

Krajem prošle godine na kontejnerskom terminalu su plaće porasle 40%, to nije baš malo, iako treba reći da su stvarno bile dugo zamrzute. Sada su tamo plaće od 6,xxx do 8k ovisi koliko

djece imate

 

Nije Lkpc socijalna ustanova pa treba gledati je li prosječna plaća nešto ili nije. Luka je na tržištu i ako dioničari nemaju nikakvu dividendu od novca koji trune, a istovremeno firma nije podigla razinu poslovanja ne može se opravdati toliko povećanje mase plaća.

Dakle ako su uštede na smanjenju radne snage bile oko 20 mil kn onda se moglo 10ak mil izdvojiti za povečanje plaća i to tek u zadnje dvije god, a drugih 10mil u neto dobit kako bi i dioničari imali korist.

 

 

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

gorbi, 22.04.2020. u 10:56

Imaju 556 radnika a prosječna neto plaće je 6.147 kn , što i nije nešto jer vjerojatno ima prekovremenih sati, smjenskog rada i sl.

Inače, mene ovaj Livaja sve više podsjeća na Pavlovića, jučer je na ZSE objavio da će kasniti sa predajom izvještaja…

s par izjava koje su išle javno i ja sam stekao dojam da taj Livaja nije neki kapacitet.   A ovo s kašnjenjem s predajom izvještaja u vrijeme današnjih alata je obična smijurija.

New Report

Close