LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Sparky

Cijena u preuzimanju ne mora odražavati vrijednost ako je utvrdjena kao vagani prosjek tržišnih cijena prema ZPDD.



Valuacija na hrvatski način:
modus operandi + pa što onda + život ide dalje= 412 kn (i netko će se navuć)

Da se prisjetimo dokapitalizacija je za male dioničare išla po 800kn ,znači kad bi uz 412,00kn isplatili i dividendu od 412,00kn ,to bi bila taman dokapitalizacija od 800,00kn ,pitam se zbog čega sam išao u dokap ako nisam zaradio bar duplo od uloženog ,znači 1.600,00kn po dionici ,ali veliki broj malih dioničara je kupovala dionice prije 2007g po 6,000,00kn , a oni bi otkupljivali po 412kn , zar oni misle da kad se lkpc poveže s VCkoridorom s ostatkom europe da će promet ostati isti i neće se povećavati ,ako ppd skuplja skupljam i ja ,jer da lkpc nema perspektivu nebi je niti ppd kupovao ,čista logika po kojoj nedam ove dionice ispod najmanje 2,500,00kn
[/quote].

A zašto prosječan Dodo ovdje razmislja da je kao sada bitno preuzeti što vise dionica? Ovo je duga trka, a za većinskog nema zime obzirom da ionako ostvaruje i vlasničku i upravljačku kontrolu nad drustvom.

I da, moguće je da danas LKPC manje vrijedi nego prije 10 godina jer i onda se pisalo i pričalo o koridorima, pa se ništa nije dogodilo. I prihodi i profitabilnost su cini mi se danas manji. Luka vrijedi vise od ponudjenog, pa onda svi zainteresirani mogu dati za vrijeme trajanja ponude, protuponudu i dočepati se dionica. Ne vidim nikog da bas stoji u redu za takav događaj. Treba biti objektivan, a ne fantazirati o šbbkbb.

Kad ističe rok ponude?


Kad ističe rok ponude?

A ovisno o tome kad je ponuda objavljena u NN sudeći prema ovome.

Vaš link …

Al cini se da je danas završila ili je to sutra (ako se ne računa dan objave na ZSE).



@Sparky

Cijena u preuzimanju ne mora odražavati vrijednost ako je utvrdjena kao vagani prosjek tržišnih cijena prema ZPDD.

O vaganom prosjeku možemo razgovarati kad budemo imali razvijeno i regulirano tržište.
Ovdje gdje je cijena umjetno obarana zadnjih par godina “vagani prosjek” je irelevantan i na njega nebi trebalo obraćati pozornost.
Po meni bi više trebalo gledat sumu od dokapitalizacije i zadržanih dobiti kojih se ppd želi dočepati na lak način. Manipulirajući između ostalog putem “radničkog” vijeća i drugih cirkusarija

https://zurnal.info/novost/22236/rusi-preko-ppd-a-i-zvanicno-zele-preuzeti-aluminij

Malo teorija zavjere…sami procjenite ide li to u tom smjeru ili ne.




@Sparky

Cijena u preuzimanju ne mora odražavati vrijednost ako je utvrdjena kao vagani prosjek tržišnih cijena prema ZPDD.

O vaganom prosjeku možemo razgovarati kad budemo imali razvijeno i regulirano tržište.
Ovdje gdje je cijena umjetno obarana zadnjih par godina "vagani prosjek" je irelevantan i na njega nebi trebalo obraćati pozornost.
Po meni bi više trebalo gledat sumu od dokapitalizacije i zadržanih dobiti kojih se ppd želi dočepati na lak način. Manipulirajući između ostalog putem "radničkog" vijeća i drugih cirkusarija
[/quote]

Jel ti uopće znaš sto znaci pojam “vagani”?

Suma zadrzane dobiti i dokapitalizacije??

Ovdje je sve prilicno jednostavno. Ako nisi zadovoljan s cijenom u javnoj ponudi nećeš prodati. Prodat ćeš nekom drugom prilikom.

Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…


Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…

Ja ne znam ali vjerujem da će oni imati interesa napokon stvoriti profitabilni biznis iz ove brutalno potencijalne luke…


Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…

Na Petrokemiji je i država dobro dala ruke, preuzevši sve dugove na sebe i dotadašnje dioničare.

Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?


Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?

Stavili su šapu na lovicu iz dokapa i sada polako. Bez brige neće se dioničari tim parama osladiti.

New Report

Close