LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najveća balkanska priča: Operacija Aluminij

http://www.seebiz.eu/peljeski-most-gradit-ce-650-radnika-vecinom-kineza/ar-186693/

ne samo da će za kikiriki dobiti aluminij koji će prijeći na plin,već će besplatno dobiti i luku ploče,jer ako u idućih par godina isplate dividendu od cca 300 kn po dionicix105000 dionica,dobit će iznos nazad koji su uložili u 25% kupnje dionica lkpc..dakle besplatno dobijaju većinski udio u lkpc,sve uz blagoslov i mirovinaca i dosadašnjeg predsjednika uprave koji nije ni izdavao dividendu a ni otkupljivao dionice za trezor kako je bilo predočeno u prospektu o dokapitalizaciji

“Pokušat ću svojih skoro 29 godina staviti u par rečenica, mada je nakon govora don Petra to vrlo teško. Vrlo me dirnulo to njegovo obraćanje, priznajem. U Luku sam došao da budem par mjeseci dok se stanje ne smiri, u luci je bila revolucija, nije bilo novaca, a ostao sam skoro 29 godina. Strašno sam ponosan na Luku Ploče, tek sada vidim koliko je ta Luka Ploče uradila za ovu državu i ovaj kraj. I mislim da su često ljudi u Pločama i dolini Neretve bili nepošteni prema Luci. Puno firmi je propalo u Hrvatskoj, a mogu vam reći da u lučkom smislu, što se tiče teretnog prometa, samo luka Ploče posluje. Čak i najveća hrvatska luka, Luka Rijeka, po meni umire, imali su puno krivih investicija što se sad negativno odražava na poslovanje. Sa zadovoljstvom moram reći da naša Luka Ploče, otkad sam ja imenovan za direktora, nijedan put nije kasnila sa plaćama, nijedan put nije bilo štrajk.. a bilo je vremena kad nismo znali što će biti sutra, uslijed velike besparice. A da bude potpuno jasno, mi nismo imali pomoć od države. Uvijek se na nas gledalo kao na bosansku luku, bez obzira što sam ja u pojedinim trenucima imao dosta utjecaja na nivou države, nikad nismo bili primarni interes države već je to bila luka Rijeka.

Sigurno smo najstabilnije lučko poduzeće u Hrvatskoj sa potpuno jasnom perspektivom. Novoizgrađeni terminali u Luci Ploče su perspektiva ove luke, po prvi put nam se otvara tržište srednje Europe. Uvjeren sam da će Luka Ploče kroz narednih par godina dosegnuti promet od 6-7 milijuna tona tereta, a možda čak i više. Luka Ploče se ponovo vraća na mapu svjetskih luka.

Ono što još mogu reći je to da je ovo poduzeće nakon toliko godina na zdravim temeljima, poslovanje Luke nakon svih investicija ni u jednom segmentu nije ugroženo. Ja sam svo ovo vrijeme otkad sam direktor bio pod utiskom da sve može bit ali za plaće mora biti. Hvala Bogu, završavam svoj mandat da nikada u Luci nismo imali takve probleme.

Još ću spomenuti, Luka Ploče je dioničko društvo, ima svoje dioničare i nakon završetka investicija Luka ima zadržane dobiti od 140 milijuna kuna iz prethodnih godina i vrijeme da od ove godine počnemo razmišljati na drugi način i vratimo nešto kapitala dioničarima koji su uložili u Luku Ploče.

Zahvaljujem Vam se još jednom i kao što moja Lucija kaže “ovo nije kraj, ovo je novi početak” – završio je svoj govor vidno emotivan kapetan Ivica Pavlović.


ne samo da će za kikiriki dobiti aluminij koji će prijeći na plin,već će besplatno dobiti i luku ploče,jer ako u idućih par godina isplate dividendu od cca 300 kn po dionicix105000 dionica,dobit će iznos nazad koji su uložili u 25% kupnje dionica lkpc..dakle besplatno dobijaju većinski udio u lkpc,sve uz blagoslov i mirovinaca i dosadašnjeg predsjednika uprave koji nije ni izdavao dividendu a ni otkupljivao dionice za trezor kako je bilo predočeno u prospektu o dokapitalizaciji

Točno. Dosadašnji direktor je totalno podbacio u tom smjeru, Pustio je da se ruši cijena dionice, izbijajući tako radnicima vrijednost iz ruku. Umjesto da je išao u otkup i podjelu dionica poput ozbiljnih kompanija koje se štite na taj način, on sad kakti dijeli obilate božičnice da sebe proslavi na odlasku.
Kaže na koncu, vrijeme je da se vrati i dioničarima. Odlično sad kad je bez utjecaja. PPD je postavio svog čovjeka na vrh pa će se još lakše postavit stvari u smjeru: fućkaš luku, u plinu su novci. Pitanje hoće li uopče biti dobiti i dividendi. Ljudi u toj firmi, a koji su i mahom dioničari trebaju prestati biti ovce. Pravilo za ZSE općenito.

http://www.rogotin.hr/2018/12/23/pogledajte-impresivni-konvoj-koji-je-stigao-u-ploce-u-posjedu-smo-fotografija-brodova-koji-u-hrvatsku-donose-kljucne-dijelove-novog-peljeskog-mosta/?fbclid=IwAR0liplmHcDi9KSHKGDfJFJPEH02yy2zLM0WpMLkrOFsNN1JoLuw3FhGLCA

Na stranici http://www.luka-ploce.hr/hr/ se vidi da je promet pojacan, treba sacekat izvjestaje. Strpljivo skupljat na niskim cijenama.

kako sam ja razumio Pavlovića od iduće godine bi svaku godinu dijelili dividendu,to odgovara i ppd u i mirovincima,novca ima,posla ima,aluminij je spašen i za iduću godinu..Sretan Božić i Nova godina..mislim da će nam biti sretna barem što se tiče ove dionice…

“Ravnatelj Lučke uprave Tomislav Batur očekuje „sjajne perspektive“ za luke Ploče, jer se bilježi rast u svim segmentima prometa, krajem ožujka iduće godine u rad se pušta novi terminal za rasute terete, a u istom mjesecu biti će otvoren i novi lučki ulazni kompleks. Osim toga, oštećeni tankerski vez biti će vraćen u „poboljšano prvobitno stanje“ do travnja 2019, a ohrabruju i povećane aktivnosti partnera i koncesionara poput ATT-a i Top Logistica. Novi čelnik pločanske Luke Hrvoje Livaja zahvaliose na stanju u kojem mu se ostavlja ovo poduzeće i naglasio je kako će učiniti sve da dodatno unaprijedi poslovanje.”
Mlade snage i izvrsna perspektiva ce donijet rast u svakom pogledu.

Sve je to super, samo sto se ovdje lova izvlaci sakom i kapom, a to svi znaju i opet nikom nista.

Kasa je puna, promet raste…zelja je bila radnicima izbit dionice iz ruka ali ne ide…uskoro dividenda i rast na normalne razine.

Nadobudno sam učestvovao u dokapitalizaciji, ranije kupovao po cijenama iznad tisuću kuna, na koncu shvatio o kakvoj se rodijačko kapitalističko populističkoj tvrtki radi i izjurio sa nekim osrednjim gubitkom. Kapetanova izjava o gdje se sjetio malih dioničara meni je ne ohrabrujuća nego neukusna. Ne da ga nakon dokapa nije bilo briga za dioničare nego je pustio lisicu u kokošinjac. Koliko PPD ima dionica i isplati li se njima izvlačiti novac iz tvrtke isplatom dividende ili istakanjem sa strane? Možda će baš u LKPC postati altruistični? Možda se baš u LKPC i to sada godinama nakon dokapa mirovinci počnu odgovorno ponašati

New Report

Close