LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitava stara garnitura ide u mirovinu u idućih 6 mjeseci..poslije njih će sve te stavke biti ostvarive

_isplata redovne godišnje dividende, ovisno o rezultatima poslovanja izdavatelja
"


Zbog te stavke sam i ja upisao nešto dionica , i još sam si mislio kako sam super prošao po 850kn, ali izgleda da sam bio mlad i naivan .

ja sam izašao sa laganim minusom na oko 800,i nakon posta od 2-3 godine ponovno ušao oko 510..ali ipak oprezno,nikad all in…ne vjerujem u dividendu,čisto sam ušao jer znam da vrijedi više od trenutne cijene,kupujem dionicu jedino kad sam uvjeren da je prejeftino..50 ak kom..i ako padne na nulu,mogu podnijeti gubitak,čisto da se igram malo…

Koji je stvarni misterij ove dionice?
Trguje se na najnižim razinama valjda ikad, a ako ne, onda bar od 2005.godine.
Tržišna kapitalizacija tek je malo veća od 200 mil.kn. a toliki je i saldo gotovine na računu tvrtke.
Cijena dionice danas jednaka je iznosu gotovine po dionici na računu. Unbelievably!
Zaduženost tvrtke je nikakva. Nema je. Ili da budem precizan kreće se u rasponu od 10-15% u odnosu na kapital.
Zadržane dobiti ima oko 240 mil.kn. ili 570 kuna po dionici čija je cijena danas 500 kuna. Unbelievably!
Od vremena dokapitalizacije prije 6 i po godina poslovni prihodi rastu su dvostruko, a u odnosu na prije 2 godine više od 30%. S početkom 2018. godine kreće se u izgradnju Pelješkog mosta koji je u neposrednoj blizini LKPC pa se može očekivati da bi taj projekt mogao znatnije uticati na daljni rast prometa i poslovnih prihoda LKPC.
Cijelo to vrijeme broj zaposlenih se smanjuje, ne u velikoj mjeri ali ipak se smanjuje.
Dokapitalizacija je napravljena po cijeni od 850 kuna po dionici i u njoj je sudjelovala cijelokupna investicijska javnost. Istovremeno pravo na povlašteni upis imaju zaposlenici koji upisuju oko 50.000 dionica po cijeni od 400 kuna. Iako nemam uvid u knjigu dioničara moja je procjena da su nakon petodišnjeg lock up perioda, u zadnjih godinu i po, prodali svoje dionice gotovo svi oni koji su je mislili prodati a da su je stekli po tako povoljnoj i povlaštenoj cijeni.
Neposredno nakon dokapitalizacije dionica LKPC uvrštena je u službeno tržište i sastavnica je CROBEXA.
Od onog negativnog što sam uspio pročitati vidim a i gledajući graf, jasno mi je zašto mnogi željno očekuju odlazak trenutne managerske strukture u mirovinu za nekoliko mjeseci.
Cijena dionice više od dvije godine klizi prema dolje bez ikakve korektivne situacije i sada se nalazi, barem po meni na razinama koja je za rubriku vjerovali ili ne.
Shvaćam da ima stvari koje bi u poslovanju trebalo mjenjati na bolje, da su se radile neke greške u poslovanju, da bi transparentnost trebala biti jasnija, ali može li netko navest bilo koji argumentirani razlog zbog kojih bi cijena ove dionice tavorila na ovim razinama s obzirom na sve nabrojane pokazatelje i predviđanja.

Mrtvo tržište gdje par mirovinaca kontrolira situaciju štipajući lipu po lipu. Te nepostojanje dividende.
Po meni su to jedini razlozi, za sad. Al da je apsurdno, apsurdno je do daske.Sve što si naveo stoji

Očito da netko pogoduje ppd u da besplatno dođe do kontrolnog paketa..ali i to ce bit pozitivno..jer kad dođe kapitalist..tražit će veću dividendu..tako da ce dobit manje curit sa strane..u svakom slučaju cijena je primamljiva za srednjeročno razdoblje..


Shvaćam da ima stvari koje bi u poslovanju trebalo mjenjati na bolje, da su se radile neke greške u poslovanju, da bi transparentnost trebala biti jasnija, ali može li netko navest bilo koji argumentirani razlog zbog kojih bi cijena ove dionice tavorila na ovim razinama s obzirom na sve nabrojane pokazatelje i predviđanja.

Kapital i rezerve prije 5 godina = 410 mil. kn.
Kapital i rezerve trenutno = 410 mil. kn.

Firma je u 5 godina stvorila 0 kn nove vrijednosti. Ako tako bude i idućih 5 godina, očekujete li rast cijene dionice?

Pri tome za sada nema naznake da se višak kapitala namjerava vratiti dioničarima ili uložiti. Pošto na tržištu postoje firme koje stvaraju novu vrijednost te se to reflektira i na cijenama njihovih dionica, oportunitetni trošak držanja ove dionice je velik.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ima nešto u Old Gunnerovom, ali ja ipak mislim da su ovdje presudni radnički paketi. Bez obzira koliko se činilo da je već prošlo vremena, mislim da oni to malo pomalo rješavaju. Dakle, imamo stabilnu prodaju, a nemamo neke posebne mamce za kupnju.

Kad smo kod iznosa i valuacija. Tekst u dijelu kaže sljedeće “Procjenjuje se da je vrijednost opreme koja će se ugraditi oko 40 milijuna eura za ovu fazu.”

To je reklo bi se skoro 50% iznad vrijednost trenutne tržišne kapitalizacije društva. Uzgred budi rečeno da je trenutni MCAP već pokriven u novcu.

Više na http://www.rogotin.hr/2017/10/27/u-luku-ploce-uplovljava-najsiri-brod-do-sada/

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-u-luku-ploce-uplovio-najsiri-brod-u-povijesti-luke-pogledajte-kako-izgleda/1004002.aspx

@Old_Gunner,
Primjetio sam tvoj post ali ne stižem ništa analizirati i još manje pisati radi nekih obaveza.
Kad uhvatim par sati vremena probati ću nešto suvislo napisati o toj temi, ali onako paušalno ajmo zaključiti da je i to jedan od razloga zašto je dionica na ipak neobjašnjivo niskim razinama i mislim da odavde lift može jedino prema gore.
U nekim idućim postovima pokušati ću to i argumentirati.
Za početak samo ću reći da mislim da je i treći Q prošle godine bitan uzrok toga i kad su operativni troškovi uvećani za 25 mil.kuna tijekom procesa akvizicija Luka Ploče-Trgovina d.o.o.
Zato već danas ili sutra kod objave FI 3Q 2017. očekujem vidljive promjene.
Za sad toliko a u nekim budućim poslovima više argumenata na kojima temeljim svoj optimizam.

Luka nikad nije bolje poslovala..očekujem dobit u ovoj godini..a u idućoj godini postoje tri solucije….preuzimanje od strane ppd a…izglasavanje dividende…otkup vlastitih dionica..u sva tri slučaja trebalo bi to ići up…

New Report

Close