LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

*Malidion

a ježiga sad,… ovo je samo moj filing i ništa više, međutim, činjenica je da PPDova pozicija od 25%, tj. kontrolni paket, u bitnome povećava potencijal eventualne prodaje a imamo još i konstantno skupljnje AZ fonda

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Evo i tu malo kupnja živnula…možda i ovo krene malo…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

nitko ne komentira ovu ljepotu od izvjesca 🙁
imam dionice

kolega Havi,

pa dajte nas molim prosvjetite, kakvi su rezultati?

pad dobiti, buni me ova materijalna imovina u pripremi, stavka tezi 70 miliona kuna , da nema toga bilo bi lijepo izvjesce, pitanje koliko oni dugo misle ovdje ulagat i kako ce se to odrazit na dobit ?

valjda je ovdje logično da će lkpc kupiti ppd a ne mirovinci?mislim da mirovinac može maksimalno imati 20%..kada bi to napravili u ovih mjesec ili dva onda bi cijena stvarno bila negdje oko 730-750 kn..az mirovinac kupuje konstantno jer ne želi da cijena pada jer je sudjelovao u dokapu po 800 ako se ne varam..a rekli su da im cijena od 700 kuna nije baš poticajna za prodaju…valjda će se cijena još neko vrijeme vrtiti oko 600 kn..radnici su većinom prodali,a ostali čekaju,kako sam se raspitao,većina čeka nekih 800-900 kuna i riješili bi je se..bosna je u problemima,pa kad se sve uzme u obzir tržišna cijena je fer vrednovana…

Graf

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Po mom grafu ipak se mora još nizvodno, razina 500-530kn povoljna za kupovinu.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

S obzirom na ulaganja koja ne nose očito plodove Lkpc je zaduzena firma i lako moze upast u probleme. Ocekujem je na cca 500kn

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


ovo je samo moje razmišljanje….


kako je PPD, iako je najveći pojedinačni dioničar LKPC sa 24,95%, kupio tvrtku kćer LPT koja ima koncesije za naftne i plinske terminale i s kojim PPD gradi nove kapacitete te kako su tom akvizicijom stekli svoju interesnu poziciju i kako pod zadnje osniva novo društvo "PPD-financijska ulaganja" na koje preknjižuje kompletnu poziciju iz LKPC, sve mi ovo izgleda da se priprema prodaja pozicije u LKPC koja im, objektivno, akvizicijom LPT više ne treba…

ako će se ova moja špekulacija pokazati točnom, prosjek PPDa je nekih 650-670kn , pa bi vrijednost dionice kod eventualne prodaje, uključujući nekakva proviziju od 10ak%, mogla biti negdje oko 750 kn
[/quote]

I ta je mogućnost logična. Kupnjom LPT-a udjel u Luci Ploče d.d. kojim su štitili ulaganje u treminal tekućih tereta više im ne treba i mogli bi izaći iz čitave priče. Problemčić je u ne osobito lakoj mogućnosti pronalaženja kupca tolikog broja dionica, a naročito ne po cijenama koje spominjete (ako se uzme u obzir da je luka Ploče primarno luka za BiH, da je Hrvatska slučajna država, a da je BiH sprdačina od države … tada čovjek mora biti jako veliki otpimist ili gledati jako dugoročno kako bi prevazišao sve te objektivne prepreke).

Druga je mogućnost da PPD planira zaokružiti čitavu priču: Luka Ploče d.d., Petrokemija, ona tvrtka koja je već osnovana kao konkurencija HŽ cargu, vukovarska luka i još ponešto …

Inače, LPT je imao godišnji prihod od 12-13 milijuna kuna i Luka ploče d.d. više u vlasništvu nema nikakav njegov dio.

Za kraj, prioritetna koncesija Luci Ploče d.d. na prekrcaj tekućih tereta ističe, čini mi se, sljedeće godine, što znači da otad Luka Ploče d.d. više neće moći naplaćivati 1$/t prekrcanih tekućih tereta. U slučaju izgradnje velikog terminala tekućih tereta u sljedećih nekoliko godina, na području na kojem je gradnju započeo LPT, porasli bi prihodi Lučkoj upravi Ploče (varijabilni dio koncesijske naknade) dok Luka Ploče d.d. više ne bi imala koristi od toga (osim u slučaju da pružaju i neke usluge tankerima koji pristaju, tipa opskrbe ili prikupljanja otpada).

Zaboravih:

Lučka uprava Ploče financirala je izgradnju infrastrukture za novi terminal rasutih tereta (što je gotovo, dosta se kasnilo), a Luka Ploče d.d. na tu će infrastrukturu montirati opremu za prekrcaj (možda se oni milijuni za materijalnu imovinu u pripremi odnose na dio te investicije).

Radnja slicna kao na Optimi. Pad do cca 510kn i onda raketa do 900kn

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close