LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.luka-ploce.hr/hr/investitori/

Na dnu stranice dostupan je mail.

Na taj mail pošaljete upit.

Onda vam se vrlo brzo javi teta iz korporativnih komunikacija i veli da joj je drago što ste zvali. I da su njima u LKPC vrlo važni i veliki i mali investitori. I lijepo vam sve pojasni oko prodaje Luke Ploče trgovina. Pa ste onda pametniji.

Prema članku, PPD je kupio to jer LKPC nema novca za investiciju, spominje se cifra od 130 milijuna eura, međutim uložili su već 126 milijuna kuna zbog čega je i bila dokapitalizacija, ali koliko vidim na kraju 1Q su imali čak 170 milijuna kuna u banci i blagajni. Od čega se sastoji ta prva faza investicije, je li to išlo u LP Trgovina (koliko vidim temeljni kapital je svega 27 mil. kuna) koja se sada prodaje, ili će LKPC na neki način ostati u priči oko novog terminala? Nemamo još bilancu za 2q ali vjerujem da je ostalo još dosta novaca u LKPC, što će s njim?

mislim da L.P u ovom slucaju ostaje na dobiti od pretovara plus vrijednost transakcije koja je jos nepoznata

LKPC će raditi lučke usluge za PPD, ali neće imati prihod od koncesije jer je koncesija u vlasništvu LKPC trgovine. Dosta toga napisano je i objašnjeno u prospektu za dokapitalizaciju.

http://zse.hr/default.aspx?id=36226

Ima netko podatak koliki je godišnji prihod ostvarivala Luka ploče trgovina?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Maknuo se veliki nalog sa prodaje…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

http://www.seebiz.eu/rast-prometa-putnika-i-robe-u-morskim-lukama/ar-139597/

Promet robe u morskim lukama porastao je u svibnju za 24,8 posto na godišnjoj razini, na 1,9 milijuna tona, uslijed rasta u međunarodnom istovaru za 126,7 posto.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Gledam ove brodare i di mi čamimo, za poludit…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

PPD je osnovao novu tvrtku PPD-financijska ulaganja i na nju preknjižio 105 514 kom. dionica LKPC

Obavijest o izvršenoj transakciji- dionica LKPC-R-A

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ovo je samo moje razmišljanje….

kako je PPD, iako je najveći pojedinačni dioničar LKPC sa 24,95%, kupio tvrtku kćer LPT koja ima koncesije za naftne i plinske terminale i s kojim PPD gradi nove kapacitete te kako su tom akvizicijom stekli svoju interesnu poziciju i kako pod zadnje osniva novo društvo “PPD-financijska ulaganja” na koje preknjižuje kompletnu poziciju iz LKPC, sve mi ovo izgleda da se priprema prodaja pozicije u LKPC koja im, objektivno, akvizicijom LPT više ne treba…

ako će se ova moja špekulacija pokazati točnom, prosjek PPDa je nekih 650-670kn , pa bi vrijednost dionice kod eventualne prodaje, uključujući nekakva proviziju od 10ak%, mogla biti negdje oko 750 kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

poštovani kolega Barbosa,

a tko bi mogao biti kupac?

svi mi budući umirovljenici

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close