LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

.

Ti krediti su bili od cca 7% kamate na 5 godina….dodajte uvećanje glavnice i ispada da će sa 600 kuna po dionici biti jedva u nekom malom plusu. I da, većina je išla na kredit….odakle lučkom radniku 40 000kn slobodnih za investiciju.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Kako sam sit ovih neznalica…ako mu je kamata bila 7%. Platio je 7.522 kn u 5 godina, sto je 47.522 kn. Ako proda po 600, ima zaradu od 13.000 kn. Kako je onda jedva u nekom malom plusu?
Nekom treba novac i prodat ce. Netko slusa strucnjake na ovom forumu koji proglasavaju kraj svijeta i on ce isto prodati…

Odakle ljudima 200 mlrd kuna orocenih u bankama?

Ako je plus od 27% jedva neka zarada…onda stvarno ne znam…


odakle lučkom radniku 40 000kn slobodnih za investiciju.

ima i onh koji su ostali u poziciji pa prodali stare po 800-900 i time uplatili nove

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

bolje da si sit nego gladan…..sad nam reci i koliko dođe obrada kredita….od 60 000kn mu ostane 10 000 što je 20%….ja sam sit ovih kojima je 27% = 20%. a koga zanima 20% prinosa u 5 godina ima banku pa za te pare može oročit novac. i btw sad sam pogledao kamate na nenamjenske kredite u iznosima koji obuhvaćaju 40 000kn i vidim da su uglavnom iznad 8%(rba 8,75%).

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

I da se razumijemo, ja navijam da prodaju….s tim da me ne zanima da li će biti zadovoljni ili nezadovoljni zaradom ili možda i gubitkom(nije rečeno da će cijena ostat na 600+)….nenormalno je što su uopće dobili dionice po akcijskim cijenama. što se prije riješimo tog balasta to bolje. kao da oni tamo rade besplatno i ne primaju plaće.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Rita aj se mani onoga sto ne kuzis. Obrada kredita je 3%. A kako to znam? Jer sam slucajno radio kredite. Kojih 2500 kn za obradu kredita hahahaha
Pa nije to kredit od austrijskih stedno kreditnih zadruga 🙂
Drugo, govoris napamet jer niti ne znas kolike su kamate, vec samo bacas brojeve bez veze…sad je on pogledao pa zna…
Radio sa obracun za kamatu koju si spomenui, ali sam onda skuzio da ti bez veze lupas brojke.
Ako je kredit bio dogovoren sa bankom kolektivno, moguce je i kamata bila oko 7%. Mozda je i obrada bila niza od 3%. Za klijente banke obicno i jest niza. A kada se to jos dogovori preko firme ili sindikata, moze biti i bez naknade…

Ako je zarada 10.000 kn, onda mu je prosjecna kamata 4.55%. Ako je 13.000 kakko ja tvrdim, onda je 5.8%.
Reci mi molim te, strucnjace, u kojoj banci mozes na iznos od 5.500 eura dobit kamatu 4.55 – 5.8 % godisnje?
I orocenja sam slucajno radio, pa znam da nema sanse da dobijes toliko….

Da malo pomognem u ovom slučaju kreditiranja i zabrane rapolaganja. Ovako kamata je na oko 48000 kn bila 5,3% na 60 mjeseci. A zabrana ističe 3.3og.

Vikstjo, prvo si nam mogao pomoći odabirom jednostavnijeg nicka. 😀

Jel imaš konkretnu računicu:

Netko je uzeo kredit u visini od 48000 kuna, plaćao je 5,3 posto kamata (koliko je EKS?), koliko je na kraju platio i koliko dionica kupio? Koliko bi zaradio da sutra proda dionice po xxx kuna, recimo 610 kuna?

E, to bi bila pomoć.

Nije da omalovažam tvoju pomoć, samo bih je htio poboljšati. 🙂

U odluci pise da su kupili pakete po 100 dionica. Dionica je kostala 400 kn. Znaci 40.000 kn kredita. Ukupno je otplatio oko 46.000 kn, ako je kamata 5.5% na 5 godina, kao sto je gore navedeno. Ne znam da li je placao naknadu za kredit. Pa ako se proda po 600…nije se obogatio, ali je zaradio puno vise nego u banci.
Je li mogao bolje? Jest. Je li mogao i gore? I to je tocno

New Report

Close