LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što više promatram ovaj papir, to mi se luđom čini trenutna cijena dionice.

Na 722 kn:

P/E 6,20
P/B 0,72
P/S 2,63

dug/kapital 11,95%
novac/share 584 kn

mkap 305 mil kn

Ovaj suludi P/E rezultat je oročenja dokapa u dolarima koji raste i koji nosi vrtoglave kamate, ali i sam core business je pozitivan. To što je oročeno otići će na investicije, a neće ni dolar vječno rasti, ali vele neki da će se dolar i euro izjednačiti. U svakom slučaju, ne očekuje se pad dolara. Po ovom mkapu, dionica vrijedi tek nešto više nego što ima keša na računu.

I onda imamo ulaganja – krajem ove godine dovršava se ITT

http://www.ppa.hr/index.php/2015-04-17-08-54-45/projekt-itt.html

To je milijarda kuna u kojoj sudjeluje i Svjetska banka. Dakle, nije neki pikzibnerski projekt.

“Realizacijom ove kapitalne investicije, stvaraju se svi preduvjeti za razvoj luke Ploče kao jednog od najvećeg prometnog, industrijskog i trgovačkog središta u ovom dijelu Europe.”

Čisto da se vidi da to ide po planu:

Lučka uprava Ploče intenzivira dovršetak novog ulaznog terminala

Dakle, investicija zapošeta 2010. godine sad se završava, a triput je veća nego sadašnji mkap. Dakako, neće ta investicija ići u book LKPC, ali LKPC će svakako imati koristi od te investicije.

A tu je i dodatna milijardica PPD-a u plin i naftu, s respektabilnim igračima…

PPD je ujedno i najveći pojedinačni dioničar s botu manje od 25%. Ostatak dionica raspršen je među radnicima,države nema od potkraj prošle godine.

Dakle, tu se gomilaju neke opasne milijarde investicija, pojavljaju se neka za nas seljake zastrašujuća imena iz svjetskog biznisa, a imamo dionicu koja vrijedi jedno šestinu najavljenih i investicija u realizaciji, i to dionicu u vlasništvu radnika, kao i najljepša vremena komunizma. I pritom još imamo P/E 6 i keša na računu skoro onoliko koliko ta dionica košta.

E sad, jel može postojati nešto ljepše od toga?

Jel ima netko na forumu da mi kaže nešto loše o ovoj dionici, gdje je tu kvaka jer ja je doista ne vidim.

Netko je ranije napisao da je kvaka u igracima koji nisu uspjeli uci u NO

O mojem frendu Matjačiću i Patafti? Nisu upali, pa prodaju? Ne dao Bog većeg zla. Što su ti vrli poduzetnici uopće htjeli u Luci Ploče?

Sa obzirom da ce se vecina toga novca potrositi sljedece godine na investicije dobit ce biti manja nego ove godine,za 6 mj idu radnicke dionice cca 51 k sto ce samo povecati likvidnost a i manipulacije fondova sa 100 pa ce biti imnogo onih sa tankim zivcima.Morate znati da kako dise BiH tako radi LKPC sad ovaj Dodik sa referendumima smrdi eto to je nesto sto me tjeralo da kratim poziciju ovdje

Što su ti vrli poduzetnici uopće htjeli u Luci Ploče?

Keš?

U luci Ploče započeo je veliki investicijski ciklus, u iduće dvije godine osim Terminala za skladištenje i prekrcaj tekućih tereta, izgraditi će se kapaciteti za naftne derivate, za ukapljeni plin i postrojenje za proizvodnju biodizela. U sve to uložiti će se pola milijarde kuna!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

bravo lkpc best buy na ovim razinama uz ledo i Hupz i imam sve tri

Jel ima negdje nekakva projekcija o povratu ovih investicija od LKPC?
Davno sam nešto pročitao da se očekuje EBITDA od preko 100 milijuna kn. Ne znam jel to još uvijek tako.

tolike investicije, a mi na burzi uložili samo 20k kuna u budućnost, e vala nema novaca pa nema, ako Dinkec ne odriješi kesu umirovljeničku

ali ce ga pobrati na 720 do kraja sutrasnjeg dana

kakvi su ovo konsolidirani revidirani FI ove kompanije? Pa kako od toga napraviti nekakvu analizu? 23 str. Sramota da tako nešto sastavljaju.

A da do tad ne bi cjela ekonomija ponovno uletjela u depresiju ,kako ke usa reagirala na pad kineskih burzi ,sve mi realnije zvuce oglasi lupite zlato sad ili nikad

New Report

Close