LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U nekoliko postova vidjeh da se kao glavna roba u Pločama spominje ugljen. Ima li netko od vas podatke o vrsti i količini robe koja prolazi lukom?
Ukoliko je ugljen glavna roba ne vidim baš neku perspektivu jer je inicijativa koja će sigurno doći od strane EU (koju snažno zagovara Njemačka) okretanje obnovljivim izvorima energije.

Ugljen oko 80% od koga je većina do sada išla za koksaru u Lukavcu, a ostatak za AM Zenica dok ostalo čini:

Staro željezo – izvoz
Glinica – uvoz
Šećer – uvoz
Željezne gredice (iz AM Zenica/bivša željezara Zenica) – izvoz
Al ingoti – izvoz
Kontenjeri – mix
Nešto kemije (zeolit…)
Drvo – izvoz
Koks (iz Lukavca) – izvoz
Nafta i ostali derivati NTF – uvoz
Vjetrenjače – uvoz
Ostali sitniš koji povremeno naleti.

evo i podataka za mjesec svibanj Izvor DZS http://prntscr.com/7r0p3d i moram reci da sam ugodno iznenadjen kako sam racunao 6 mj je bolji nego prosle godine sto znaci da cemo imati i povecanje fizickoga obujma pretovara robe u odnosu na prvih 6 mj 2014 godine.Ocekujem cca kumulativnu dobit 1H na 30-32 mil kuna

oprostite mislio sam na svibanj da je bolji nego svibanj prosle inace 2014 u 1H je pretovareno 1.48mil tona robe dokraja 5mj 2015 je pretovareno cca 1.3 mil tona ali 6 mj je bio izvrstan tako da ce kumulativno rezultat biti puno bolji


evo i podataka za mjesec svibanj Izvor DZS http://prntscr.com/7r0p3d i moram reci da sam ugodno iznenadjen kako sam racunao 6 mj je bolji nego prosle godine sto znaci da cemo imati i povecanje fizickoga obujma pretovara robe u odnosu na prvih 6 mj 2014 godine.Ocekujem cca kumulativnu dobit 1H na 30-32 mil kuna

a financijski rashod? tecaj dolara?

ocekujem da ce kompletno smanjiti krakotrajni financijski dug koji je po zadnjem kvaratlu iznosio oko 7.8 mil kuna tako da ce dobiti po meni biti oko 30-32 mil kuna sto se tecaja tice on je sa danom 29.06.2015 zavrsio po Hnb u koji je i referentan za LKPC kako place daje u kunama na 6.83 tako da ce i tu biti dobiti ne doduse 16 mil kao prosli kvartal nego nekih 9 mil kunaako sam dobro racunao sve u svemu ocekujem ako nisu prckali sta sa dolarima dobit od 30-32 mil kuna

7.8 mil kuna prema bankama

ostali dugotrajni dug nije zabrinjavajuci i plus dug od 9.6 mil kuna prema EIB-u je sa kamatom ispod 1 posto

9.6 mil eura

di je nestalo strašilo ? totalno slučajno micanje i kupnje i prodaje istovremeno ?

strašilo sa 20 000 ostalo na 2000 na prodaji na 900 kuna. da li su procijenili da nema opasnosti od rasta ili ga više ne žele štopati ako do njega dođe??

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

opa tko je vani a tko unutra

To je taj sa 20000 dionica, prebačen s 900 na 700.

New Report

Close