LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

raste do 7500, pada do 3000 (tu je čekam), pa se ponovno vraća na 4000. To bi ja htio da tako bude, u svakom slučaju čekam je na 3000, pozdrav

&


Ovo mi je prva dokapitalizacija u kojoj sudjelujem (bar se nadam [pray]), pa imam nekoliko pitanja:
1.znači ako se na dan D( nazovimo ga tako) vrši popis dioničara LKPC zanima me dali ja taj isti dan mogu prodati dionice i opet sudjelovati u dokapitalizaciji, jer sudeći po svemu vjerovatno će cijena dionice pasti nakon upisivanja dionica po nominalnoj cijeni, sudeći po ovome, taj dan D će biti 18.1.:
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:2292565694187302::NO:RP::
2. dali je istina da ja moram odregistrirati dionice LKPC sa PBZ investora i prenjeti na SDA i kako to napraviti?
puno hvala svima na odgovorima, nadam se da vas nisam zamorio previše sa početničkim pitanjima
Lijepi pozdrav [thumbsup]

1. Teoretski da, iako je bio slučaj dokapitalizacije VABA banke(BPBA) gdje je dokapitalizacija odobrena od strane HANFE, međutim pravo na sudjelovanje u dokapitalizaciji su imali oni koji su imali dionice na dan donošenja te odluke od strane HANFE a ne na dan koji je bio predviđen.

2. Mislim da nije potrebno odregistrirati dionice, ali najbolje da kontaktirate PBZ i pitate da ne bi bilo nekih problema poslije…


Mala pomoć za one koji trguju preko investora: prebacite dionice na slobodnu poziciju i to je jedino sigurno jer se u sda ne vode pod vašim imenom, a podatci o dioničarima se uzimaju iz sda. ja sam jučer prebacio s investora na slobodnu poziciju za svaki slučaj da poslije ne bi bilo plakanja

NA KOJI NAČIN SI PREBACIO DIONICE S INVESTORA NA SLOBODNU POZICIJU?

pao ja sa marsa na ovu temu…..ide li kao i sa ULPL, za 2 dionice koje se posjeduju se dobije 1 po nominali? hvala

DOKUP!


Kolega pa to biste sami trebali znati izračunati do koliko će rasti, te koliko i kada će pasti

Kolega nebi trebao znati, jer sam ja tek novi u ovome svemu!!!!! Pa mi svaka informacija dobro dođe tj. naućim nešto novo!!!!!![angry]

Che:

Mala pomoć za one koji trguju preko investora: prebacite dionice na slobodnu poziciju i to je jedino sigurno jer se u sda ne vode pod vašim imenom, a podatci o dioničarima se uzimaju iz sda. ja sam jučer prebacio s investora na slobodnu poziciju za svaki slučaj da poslije ne bi bilo plakanja

NA KOJI NAČIN SI PREBACIO DIONICE S INVESTORA NA SLOBODNU POZICIJU?

imaš na 7 str., napravi to pa se ne moraš više mučiti, pozdrav

&


Mala pomoć za one koji trguju preko investora: prebacite dionice na slobodnu poziciju i to je jedino sigurno jer se u sda ne vode pod vašim imenom, a podatci o dioničarima se uzimaju iz sda. ja sam jučer prebacio s investora na slobodnu poziciju za svaki slučaj da poslije ne bi bilo plakanja

Kako ću ih preregistrirat kad imam margin a to znači da niste u pravu.


pao ja sa marsa na ovu temu…..ide li kao i sa ULPL, za 2 dionice koje se posjeduju se dobije 1 po nominali? hvala

Ne kol. alan-poh, za jednu ide 1,4 a ako drž. ne sudjeluje još2,2 po nominali od 400kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Che:

Mala pomoć za one koji trguju preko investora: prebacite dionice na slobodnu poziciju i to je jedino sigurno jer se u sda ne vode pod vašim imenom, a podatci o dioničarima se uzimaju iz sda. ja sam jučer prebacio s investora na slobodnu poziciju za svaki slučaj da poslije ne bi bilo plakanja

NA KOJI NAČIN SI PREBACIO DIONICE S INVESTORA NA SLOBODNU POZICIJU?


U investoru g.desno ti piše “dokumenti”, tu odaberešUPUTA ZA REGISTRACIJU I ODREGISTRACIJU DIONICA, negdje pri kraju nađešPREDLOŽAK 1NALOG ZA ODREGISTRACIJU VLASNIČKE POZICIJE
STAVLJANJE DIONICA NA SLOBODNU POZICIJU , isprintaš ga, popuniš i faxiraš ga na 6360775

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Casanova:

Svaka korporativna akcija ima datum popisa imatelja, tj. recimo to ovako: datum na koji dioničari moraju imati dionice kako bi imali prava po korporativnoj akciji. Zbog našeg tržišta i T+3 principa trgovanja preko burze, u popis ulaziš na T-3 od datuma popisa imatelja. Na T-2 više ne. Datum izvršenja je datum kad se stvarno izvršava korporativna akcija. Razmak između može biti i tjedan, dva, godinu – ovisno o izdavatelju.
Pogledaj http://www.sda.hr – popis korporativnih akcija za LKPC

Kada spominješ 18.1. o.g. zapravo misliš na ovo?
“…
Poziv dioničarima
Pozivaju se svi dioničari Društva da sudjeluju u radu Glavne skupštine Društva.
Materijali za Glavnu skupštinu dostupni su na uvid deset dana nakon objave poziva, u prostorijama Društva, Trg kralja Tomislava 21, Ploče, radnim danom od 12 do 15 sati.
Pravo sudjelovanja na Glavnoj skupštini imaju dioničari, koji su sedam dana prije održavanja Glavne skupštine evidentirani kao dioničari Društva kod Središnje depozitarne agencije.
Dioničare pravne osobe zastupaju na Glavnoj skupštini osobe koje su prema zakonu ovlaštene zastupati tu pravnu osobu.
Fizičke osobe ostvaruju svoje pravo sudjelovanja neposredno ili preko opunomoćenika.
Dioničar kojega će na Glavnoj skupštini zastupati opunomoćenik dužan je prezentirati pisanu punomoć za zastupanje pravne odnosno fizičke osobe.
…”
[huh]

bok svima
di je sluzbeni link na ovaj post
nemrem ga nigdje pronaci
fala i laka noć

Postanite Eu-robovi

lkpc raste,na forumu se raspravlja o detaljima provođenja dokap-a, još samo da država odustane od svog dijela pa da se omasti brk.
[lol]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Kako ću ih preregistrirat kad imam margin a to znači da niste u pravu.


Ako imaš margin onda su već registrirane na tvoje ime !
Ova glupost sa preregistracijom je izgleda potrebna samo onima koji imaju dionice na PBZ investoru

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close