LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Delegacija veleposlanstva Narodne Republike Kine u BiH na čelu s veleposlanikom Dongom Chunfeng, posjetili su luku Ploče zajedno s predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova u BiH.

Prilikom posjete, primili su ih predstavnici Luke ploče d.d. i Lučke uprave Ploče, koji su im bili pratnja u obilasku lučkog područja i prilikom kojeg su se upoznali s potencijalima hrvatske luke od posebnog značaja. Ujedno su imali mogućnost steći uvid u razvojne projekte koji su trenutno u realizaciji te im je ukazano kako je luka trenutno u intenzivnom investicijskom programu s kojim se jača njena konkurentnost i intenzivnije pozicioniranje na tržištu. Nakon obilaska, delegacija nije skrivala zadovoljstvo viđenim kapitalnim investicijama, putem kojih će luka Ploče biti prepoznata kao vodeća u ovom dijelu Europe.

U razgovoru s uvaženim gostima, spomenute su ujedno ambicije povećanja volumena kineskih roba kroz luku Ploče, posebno u kontejnerskom prometu, kao i mogućnost aktivnog sudjelovanja kineskih investitora na području luke, bilo samostalno ili s postojećim kocesionarima.

Za luku Ploče, suradnja s kompanijama s kineskog poslovnog tržišta nije nepoznata. Naime, nedavno je Luka Ploče d.d. sklopila ugovor s kineskim dobavljačem CNBM International Engineering Co. Ltd. u vrijednosti od 30 milijuna eura. Ugovor je potpisan u listopadu prošle godine u Zagrebu, u sklopu opremanja Terminala za rasute terete u luci Ploče, što je obveza koncesionara Luke Ploče d.d. nakon što Lučka uprava Ploče izgradi infrastrukturu terminala.

E sad to bi znacilo da im je kes orocen u dolarima jos na racunu neracunajuci dio kojeg su avansno platili,u ovakvim slučajevima praksa je odo 20 posto od 30 milijuna eura pa je vrlo bitno kad ce terminal biti gotov ja navijam da bude negdje u 9 ili 10 mjesecu kad ocekujem da bi dolar mogao biti jači od eura

članak je od jučer 22.04.2014

SNUPY ako je u pitanju jucerasnji clanak onda nije godina 2014

sory imate na portalu lučke uprave Luke Ploče 22.04.2015

kolega snupy, koliko primjećujem, vama ovdje nedostaje samo navijača, ako mogu dodati, imam dionice LKPC i nitko me neće nagovoriti da ih prodam, prihvaćam samo nagovore na kupnju[emo_smijeh]

Nije mi najera drukati na rast cijene dionice niti navijati za istu premda posjedujem nemali dio dionica Lkpc-r_a poanta priče je ako ima tko kakvi članak bez posebnog druka postati na forumu pa to isto i radim plus jos neko moje razmisljanje i projekcije poslovanja ali kako rekoh to je moje misljenje i nemora ga neko uvaziti sa postovanjem

Izvor Drzavni zavod za Statisku u prva dva mjeseca LKPC ima 19posto veći pretovar u odnosu na prva dva mjeseca 2015

Sječanj bolji veljaća losija kumulativno plus 19 posto

Bombona…[emo_smijesak]

(ovakav rezultat u 1Q mislim da nisu imali u povijesti)

sada više ne trebaju navijači[emo_palacg]

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/LKPC-fin2015-1Q-NotREV-K-HR.pdf

zasigurno najbolji izvjestaj do sada na zse.[emo_palacg]

New Report

Close