LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OTP indeksni trenutno ima vrijednost imovine cca 113 milijuna kuna….pitanje je s kojim udijelom će ući ili povećati udio u LKPC. Situacija za veće ulagatelje koji žele ući je ful nepovoljna na ovoj dionici jer je likvidnost realno niska, a to se najbolje vidi i po nalozima na burzi gdje do 900,00 kuna nema ozbiljne prodaje, a ni na kupnji trenutno nije ništa bolja situacija.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Trenutno je na prodaji ponuđeno 22786 dionica, a u prvih trideset naloga je ponuđeno 419 komada. Ako neko ima pregled svih naloga neka napiše po kojoj cijeni su ponuđene te silne dionice na prodaju.

na 900 imas 22000 kom

pepe7

Mogla bi možda ovdej i neka dividenda, kako imamo novu vlasničku strukturu a i lijepu dobit? Što kažu stariji dioničari?
Davno sam se ovdje rastao sa vama na 850,pa se vratio malo, koliko sam mogao ispod 700.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

da mogla bi simbolična dividenda porradi samih radnika a i bilo bi ljepo od uprave

sa 900 kn MF su u debelom minusu tako da i ako bude ponude sumnjam da ce izlaziti jer oni su je placali 850 kn prije 4 godine pa imaju propustenu dobit za prosijecnu inflaciju u te 4 godine plus da su orocili novac ili kupili obveznice za te novce kod preuzimanja obicno ide neka premija ako preuzimanja bude

Na 31.12.2014. su u bilanci imali 226,50 milijuna kn depozita (najvjerojatnije sve u USD).

Tečaj USD je na 31.12.2014. bio 6,30 danas je cca 7,20. Prostom matematikom samo će od tečajnih razlika u prvom kvartalo okrenut 30 milijuna kn dobiti što je cca 70,00 kn po dionici, što bi značilo da će book biti preko 1.000,00 kn. Ispravite me ako griješim….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

ono sto sam zaboraavio napomenuti kako uopce usporediti cijenu LKPC i LKRI pogotovo sto istu sljedi dokapitalizacija i gdje ce imati vrlo vjerovatno 13.5 miliuna dionica bez obzira na dansnje kretanje cijene i da vam budem iskren uopce me ne interesira kud ce ovih dana ali uz ovo ECB tiskanje para i vrlo izgledno da ce se i dio toga preliti na nasu burzu prodavati LKPC na P/E 10,BVPS 940kn,dug/kapital mizeran po meni cista budalastina i to samo mogu budale prodavati

ne kolega Stardust o tome sam pricao ono sto mi nije poznato dali se kamte obracunavaju kvartalno ili godisnje ako je kvartalno pogledajte 1Q 2014 na dan 31.03.2014 dolar je bio 5.7 pa su imali dobit od kamata cca 2.8mil kuna sad ove godine ocekujem da ce ajmo reci na dolaru 7.2 dobit biti oko 6.5-7mil kuna kvartalno.

@stardust

stima racunica, vec sve napisano. dolar s tenedecijom rasta i pokretanje tlm-a je kratkorocno sto ce se odraziti na kretanje cijene dionice, jer koliko god trziste neefikasno bilo, da se posluzim tom paradigmom kada je vec popularna, nece dugo moci ignorirati gornje dvije cinjenice. na srednji rok- eventualna ponuda za preuzimanje i cinjenica da je lkpc logisitcko srediste za istrazivanje plina i nafte, kao i daljnja ulaganja u sam terminal, po meni ovu dionicu cine vrlo atraktivnim ulaganjem u ovom trenutku. Shodno tome, kupovao zadnjih mjesec dana.

moraju platiti porez na dobit drzavi od 12 posto

drugo pare od dokapa znaci 170 mil kuna su konvertirali u dolare i to po prosijecnoj cijeni 5.2 na dan 17.07.2011 sad imamo dobit od 26.3 mil kuna od prosle godine pa je pitanje dali su od te dobiti opet kupili dolare po tecaju 6.3,ako jesu onda imaju 36mil dolara po prosijecnom tecaju od nekih 5.5 orocen u doalraima i uz kamatu od nekih 1 posto jer to daju banke na tu kolicinu novca

New Report

Close