LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko prodaje na 900,00 kuna poveću količinu, zna li tko?

Kladio bi se da PPD postavlja branu i misli dokupljivati do 900.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Novi vlasnik TLM-a ruski investitor Igor Shamis, ugovor zaključen u Zagrebu

HRVATSKA25.2.2015. 12:09 Suzana Varošanec
0
Marko Pejčinoski, vlasnik tvrtke Fintrust, više nije vlasnik šibenskog TLM-a.
evo postam sve pozitvno i negativno za ovu firmi ovo je po meni bitna vijest pa sam je tu stavio jer je Luka Ploča glavan luka za izvoz TLM-u

Ovo je odlična vijest! Jak TLM = jak promet preko LKPC

Ina gradi benzinske postaje na novim dionicama koridora Vc Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 25.02.2015. – 15:36:25

LKPC – definitivno dobro ulaganje

razočarani sjevernjaci se vraćaju polako [emo_namigusa]

netko koči cijenu na 700,zašto’pa zato što za godinu dana dolazi velika količina dionica na tržište,zašto bi ppd kupovao skupo,kad može jeftinije,a i ako sve što imaju prodaju na 700 kuna,ionako su u plusu,dakle ppd dobija sigurno..hnb je povukao likvidnost za 4 milijarde u mjesec dana,dakle municije za kupnju nema,a i nema razloga za dizanje cijene..a da firma nije perspektivna,naravno da je,ali ne isključujem mogućnost još jedne dokapitalizacije jer im je potreban cash za daljnja ulaganja,sve u svemu cijena od 600-700 je trenutno fer trgovanje

Skoro sve pozitivni komentari i očekivanja. Dionica nad kojom su vlasnici plakali odjednom postaje poželjna udavača (ima dosta vlasnika kojima bi dionica trebala rasti i rasti da bi došli do cijene po kojoj su je kupili ali lijepo je pročitati). Ništa se ne događa da bi bilo nevjerovatno i senzacionalno. Luka je privatno poduzeće i tako će raditi, priče o nafti u Jadranu su još uvijek na papiru, a po izjavama umirovljenih stručnjaka INE Jadran je odavno ispitan na način kao i prošle godine i nisu nađena nikakva dodatna bogata polja jer bi se po njima već radilo na njima. Nadajmo se da im pamćenje nije ishlapilo od starosti iako bi i sam trošak na dodatnom bušenju donio nekima sasvim lijepu svoticu ma koliko se oni drugi opekli. Vijest koja služi da novinari zarade plaću je preuzimanje gradnje naftnog terminala u ruke PPD. Obzirom da je isti većinski vlasnik luke pa time i LPT vijest bez ikakvog značenja. Ne gradi LPT kojom sam većinski vlasnik nego ja. Šuplje i prazno. Pitanje gradnje TE na ugljen je sasvim opravdano mobiliziralo građane. Ne toliko zbog štetnosti već zato što ne posjedujemo dovoljno moćne eko udruge koje bi vršile 24 satni monitoring ispuštenog materijala i bile u stanju zaustaviti tj. natjerati vlasnika da spriječi možebitna prekoračenja štetnih tvari u trenutku nastanka. U ovakoj situaciji bez obzira na lijepe riječi kada nitko ne zna što si i koliko ispustio s posljedicama koje će se pojaviti nekada bez da itko zna zbog čega jer je obećano da će sve biti u redu, a privatni kapital je privatni kapital koji prvo gleda svoju korist. I na zapadu od kuda nam stižu idilične fotograije zelenila u okolini takvih objekata danonoćno bdiju zelene akcije potkovane nepotkupljivošću, voljom, znanjem i financijama. Zaokružite što kod nas nedostaje.
Ostalo ostaje isto. Ploče su luka BiH koja se nalazi u HR i kako ovi prvi budu jači bit će bolje i luci. Promet TLM, Aluminija Mostar, Podgorice je promet ali u okviru Luke ne toliki da bi je odvojio o zavisnosti od njenog prirodno naturenog partnera o kojem ovisi do daljnjeg.

uh puno toga za komntirati ajmo oko radnickih dionica koliko ja znam radnici imaju 51 000 dionica ili ti oko 12 posto firme prvo je veliko pitanje koliki ce broj prodavati i ako ce prodavati,sta ako Luka PLoče odluči isplatit dividendu pa makar i simboličnnu i ako ce prodavati oni su to kupovali kreditima koji imaju svoju kamatu i koji je to broj a i samim time povecati ce se likvdnost.Drugo trziste je u bull-u ne bear marketu kako to sporo izledalo tako ako prodaju povecati ce samo Likvidnost a samim time i atraktivnost dionice

Drugo neko rece trebati ce dokap ja nevidim zasto.Jer oroceni dolari a rijec je o cca 32 miliona dolara u banci koji su oroceni na godinu dana ja predmjevam uz prosijecnu kamatu od 1.5 pct nemojmo zaboraviti da je dokap proveden 11.07.2011 tj ja predpostavljam da su kune mjenjali u dolare jer 70 posto naplate im je u dolarima a tada je tecaj bio za jedan dolar 5.2kune tako da su im samo tecajne razlike za proslu godinu donijele cca 19 mil kuna.Kako se od ovre godine placea 12 posto drzavi na dobit na orocenu stednju ako dolar zavrsi na iznad 7.2dobit bi bez obzira na promet mogla biti na konto tecaja cca 25 mil kuna.Ne zaboravimo posluju u kunama a uslugu naplacuju u kako rekoh vecinom u dolarima cca 70 posto.Navod vam je prospekt iz 2011 godine

3 ako sa ovako slampavom BiH firma ostvaruje 26 mil kuna plusa sta ce biti kad se BiH opravi jer to je interes europe ali i arpskim zemljama po meni BiH im je jedina muslimanska zemlja u srcu europe.Neko ce reci tecaj im je omogucio toliku dobit ali ima jedna poslovica koja rece Nije bitno kakve je macka boje nego dali lovi miseve.Imam tu jos toga kako vidimo promet tekucim teretima je pao za 17 posto 2014 u odnosu 2013g ali osim LPT u kompleksu BIOM gradi tvornicu za proizvodnju biodizela godisnjeg kapaciteta 100 000 tisuca tona vjerujem da ce pretovar raditi sam LUka Ploče ima tu jos puno toga:terminal rasutih tereta bez obzira na poteskoce vjerujem da ce biti zavrsen ove godine a dok BIOM i LPT budu gotovi krajem sljedece

Zadnji primjer vam je VDKT radnici su kupili 10 posto firme po 225 kuna od dana ka su mogli prodavati ja nisam vidio nekog veceg istresanja na toj dionici

New Report

Close