LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svaka korporativna akcija ima datum popisa imatelja, tj. recimo to ovako: datum na koji dioničari moraju imati dionice kako bi imali prava po korporativnoj akciji. Zbog našeg tržišta i T+3 principa trgovanja preko burze, u popis ulaziš na T-3 od datuma popisa imatelja. Na T-2 više ne. Datum izvršenja je datum kad se stvarno izvršava korporativna akcija. Razmak između može biti i tjedan, dva, godinu – ovisno o izdavatelju.
Pogledaj http://www.sda.hr – popis korporativnih akcija za LKPC

Kada spominješ 18.1. o.g. zapravo misliš na ovo?
“…
Poziv dioničarima
Pozivaju se svi dioničari Društva da sudjeluju u radu Glavne skupštine Društva.
Materijali za Glavnu skupštinu dostupni su na uvid deset dana nakon objave poziva, u prostorijama Društva, Trg kralja Tomislava 21, Ploče, radnim danom od 12 do 15 sati.
Pravo sudjelovanja na Glavnoj skupštini imaju dioničari, koji su sedam dana prije održavanja Glavne skupštine evidentirani kao dioničari Društva kod Središnje depozitarne agencije.
Dioničare pravne osobe zastupaju na Glavnoj skupštini osobe koje su prema zakonu ovlaštene zastupati tu pravnu osobu.
Fizičke osobe ostvaruju svoje pravo sudjelovanja neposredno ili preko opunomoćenika.
Dioničar kojega će na Glavnoj skupštini zastupati opunomoćenik dužan je prezentirati pisanu punomoć za zastupanje pravne odnosno fizičke osobe.
…”
[huh]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Tako je. Ali zbog toga jer nije eksplicitno naveden, ispada da možeš ići na glavnu skupštinu, odlučiti o dokap, prodati dionice i ne ući u dokap. Ili ne biti na skupštini, a opet ući u dokap ako si kupio dionice do 22.01. Obično se za pravo po dokapitalizaciji uzimaju dioničari koji imaju i pravo glasa na skupštini (vidi primjer ULPL). Pomalo je manjkavo napisan prospekt poziva, ali whatever. Ako Luka Ploče d.d. želi da se to tako izvede, njihova stvar. Samo sam htio da stvari budu načisto…

Kako god bilo , ukoliko se želi dokapitalizirati , na dan donošenja odluke o dokap. 25.01.2008. dionice moraju biti na računu investitora pri SDA!
Dakle, treba ih odregistrirati sa brokerskog računa i staviti na slobodnu vlasničku poziciju na svoj SDA račun najkasnije do 24.01.2008.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kako god bilo , ukoliko se želi dokapitalizirati , na dan donošenja odluke o dokap. 25.01.2008. dionice moraju biti na računu investitora pri SDA!
Dakle, treba ih odregistrirati sa brokerskog računa i staviti na slobodnu vlasničku poziciju na svoj SDA račun najkasnije do 24.01.2008.

Di si to čuo? Mislim da nema veze s istinom!

Kako je lijepo gledati ovaj sigurni uspon Luke Ploče nakon svih onih špekulacija u 11.mjesecu.

Za razliku od loših vijesti koje su onda išle jedna za drugom i dezinformacija koje su istjerale van puno malih igrača(uz to još i korekcija koja je zahvatila cijelo tržište), sada se čini kao da ne postoji ijedna loša informacija za Luku.

Za one koji nisu puno znali o onome što kupuju, rješavalo se tada ove dionice šakom i kapom.
Za one koji su znali kako Luka diše, kakav joj je potencijal u idućim godinama bez obzira na probleme koji su se pojavili, dionice su se čvrsto držale u portfelju bez prodaje čak i da je cijena kliznula još više dolje.

Za one koji su izdržali kad je bilo najteže, ovaj 1.mjesec 2008. postaje najveća nagrada… samo uživajte i gledajte kako ovo ide gore slijedećih 20 dana.. [proud]
Ovo istovaranje danas preko 2 tisuće komada po najvišoj cijeni definitivno pokazuje koliko smo privlačna udavača, a vjerujte da prosaca ima još puno, puno..

PS. Osobno mislim ići na skupštinu 25.01. pa me zanima tko od forumaša ide u Ploče?

Barbosa:

Kako god bilo , ukoliko se želi dokapitalizirati , na dan donošenja odluke o dokap. 25.01.2008. dionice moraju biti na računu investitora pri SDA!
Dakle, treba ih odregistrirati sa brokerskog računa i staviti na slobodnu vlasničku poziciju na svoj SDA račun najkasnije do 24.01.2008.

Di si to čuo? Mislim da nema veze s istinom!

Barbosa, malo si se ovdje zaje…, “ides” je u pravu.

Bitno je da si na T-3 evidentiran kao vlasnik dionica u SDA. To da li ti je dionica na slobodnoj vlasničkoj poziciji, na brokerskom računu ili pod založnim pravom banke ili neke druge osobe apsolutno nema nikakve veze. Dakle, bitno je samo da si vlasnik.

ides:

Barbosa:

Kako god bilo , ukoliko se želi dokapitalizirati , na dan donošenja odluke o dokap. 25.01.2008. dionice moraju biti na računu investitora pri SDA!
Dakle, treba ih odregistrirati sa brokerskog računa i staviti na slobodnu vlasničku poziciju na svoj SDA račun najkasnije do 24.01.2008.

Di si to čuo? Mislim da nema veze s istinom!

Barbosa, malo si se ovdje zaje…, “ides” je u pravu.

Bitno je da si na T-3 evidentiran kao vlasnik dionica u SDA. To da li ti je dionica na slobodnoj vlasničkoj poziciji, na brokerskom računu ili pod založnim pravom banke ili neke druge osobe apsolutno nema nikakve veze. Dakle, bitno je samo da si vlasnik.


Ne znam kakvu praksu imaju drugi brokeri jer radim oreko PBZinvrstora a oni sve dionice svojih klijenata drže na zajedničkom skrb. računu tako da se moje ime nigdje ne vidi osim u PBZ-u !

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovo mi je prva dokapitalizacija u kojoj sudjelujem (bar se nadam [pray]), pa imam nekoliko pitanja:
1.znači ako se na dan D( nazovimo ga tako) vrši popis dioničara LKPC zanima me dali ja taj isti dan mogu prodati dionice i opet sudjelovati u dokapitalizaciji, jer sudeći po svemu vjerovatno će cijena dionice pasti nakon upisivanja dionica po nominalnoj cijeni, sudeći po ovome, taj dan D će biti 18.1.:
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:2292565694187302::NO:RP::
2. dali je istina da ja moram odregistrirati dionice LKPC sa PBZ investora i prenjeti na SDA i kako to napraviti?
puno hvala svima na odgovorima, nadam se da vas nisam zamorio previše sa početničkim pitanjima
Lijepi pozdrav [thumbsup]

Evo još sam jedno pitanje zaboravio:
Kako se provodi sama dokapitalizacija, tj. dali mi dobijemo nekakav ugovor na adresu na kojem nam je max. broj dionica po nominlanoj cijeni koji mi možemo dobiti, onda uplaćujemo taj iznos, dobijemo dionice na SDA i ostatak love (ako ga ima) nam vrate ili neki drugi način?

Mala pomoć za one koji trguju preko investora:
prebacite dionice na slobodnu poziciju i to je jedino sigurno jer se u sda ne vode pod vašim imenom, a podatci o dioničarima se uzimaju iz sda.
ja sam jučer prebacio s investora na slobodnu poziciju za svaki slučaj da poslije ne bi bilo plakanja

Koje je vaše mišljenje do kad će ovako ljepo rast [rolleyes] tj. hoće li jako pasti poslije dokap.??[huh]

Kolega pa to biste sami trebali znati izračunati do koliko će rasti, te koliko i kada će pasti

New Report

Close