LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tako da ostaje vrlo malo izleda za manipulaciju ali ovo je zse i nebi se cudio da dotaknomo 600 kn

Nije problem ni ako dotaknemo 600 to ce bit prilika za ulaz prije lansiranja…

ako bi isli po 700 pitanje je koliko bi skupili kako god ako hoce vecinski udio ovo mora UP a i sam sam se nadam da ce biti prilie za kuonju na nesto nizim razinama jer ja nevidim niti jednu losu vijest sto se tice samog poslovanja firme u narednom periodu kako rekoh ocekujem sljedece godine povecanje prihoda od 50 posto a sa obzirom da uz ovaku kilavu BiH mi imamo 12 mil kuna dobiti za 9 mjseci sta ce biti kad se malo i ta BiH radrma a to je mislim u interesu Europe

POSAO OD 15,5 MILIJARDI KUNA Otkrivamo koje će tri tvrtke bušiti naftu u Jadranu

Goran Sebelic/Cropix
Autor: Krešimir Žabec
Objavljeno: prije 16 min

inShare
Prema informacijama iz Vlade, stručno povjerenstvo je prihvatilo ponude ove tri tvrtke, a očekuje ih se još nekoliko

Američka tvrtka Marathon Oil, talijanski ENI i hrvatska naftna kompanija Ina istraživat će i eksploatirati naftu i plin u Jadranu, saznaje Jutarnji list iz dobro obaviještenih izvora u Vladi. Kako doznajemo, Stručno povjerenstvo prihvatilo je među ostalim njihove ponude za istraživanje i eksploataciju Jadrana koje su dale n

ima cijeli clanak u Jl ,vec tijekom veljace mozemo ocekivati dopremu opreme i djelova za sastavljanje platformi nista drugo za reci nego biti ce para

Inače ovo je novo stanje…sve bliže…

PRVO PLINARSKO D.O.O. (58292277611)
105.514 24,95 Osnovni račun



Ovdje su se počela izmišljat razna imena da bi se objasnilo zašto cijena ne ide dalje. Ako je PPD i naumio preći prag i dati ponudu ne vidim razlog zašto bi divljali i dizali sami sebi cijenu, pogotovo što nema baš druge strane koja bi im konkurirala.

700,00 kn kolik osu najviše plaćali neće sigurno prelaziti, ako im se ne žuri samo se maknu i čekaju da cijena odklizi. Ionako nije baš trenutno raspoloženje na burzi na vrhuncu. Također, ukoliko ne pređu prag idućih par tjedana onda se vjerojatno može interpetirati stavka iz ZPDD-a onako kako njima odgovara, tj. da se gleda ponderriani prosjek cijena zadnjih 90 dana a ne najviša u periodu prije ponude. To je oko 650,00 kn i uz tu cijenu za ponudu moraju osigurati 15,8 milijuna manje (u odnosu na 700,00 kn)

a počeli su se izmišljati i neki subjektivni zakoni…[emo_vrtimise]

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze

[/quote]

Ne izmišljam ja nikakve subjektivne zakone, samo pogledajte par redova niže isti članak koji ste kopirali. I nisam rekao da je sigurno tako nego da možda postoji mogućnost da ne mora ići cijena ovako kako ste stavili s obzirom da je paket kupovan od države.

Citiram iz istog članka, dio iz stavka 3. (ne stavljam cijeli ne zato jer mi taj dio “ne paše” nego zato jer je dugačko a nepotrebno ad me se ne bi opet optuživalo):

Ako je obveza iz članka 9. stavka 1. ovoga Zakona nastala stjecanjem dionica ciljnog društva u postupku provedenom prema odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, prosječna cijena izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije javne objave poziva potencijalnim ulagateljima od strane tijela ovlaštenog sukladno odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, računajući od dana koji prethodi danu objave poziva.

Ako ovo vrijedi i ako dražba na kojoj je CERP prodavao spada pod podebljano, a nitko me još nije negirao i dao crno na bijelo sa zakonskom podlogom da to nije prihvatljiv postupak, onda je cijena puno niža od 700,00 kn. Uprava LKPC ja obaviejst dala 07.07. a tri mjeseca prije toga ponderirana prosječna cijena je 510,33 kn.

Naravno, ako je netko siguran da oni žele 50% ovo je sve nebitno jer da je i tako morat će dati više. Pogotovo ako će fondovi biti fer i tražiti više od svog ulaza. Ali što ako će oni dati ponudu samo reda radi jer žele 25% kako bi mogli imati kontrolu na GS i štiti svoju investiciju?

Mogu sada dobiti minuse jer govorim nešto što većina ne želi čuti, ali ovo nije drukanje nego samo argumenti za suprotni (lošiji) scenarij i volio bi kada bi netko našao zakonsko pokriće protiv trećeg stavka koji sam gore citirao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

[


Ali što ako će oni dati ponudu samo reda radi jer žele 25% kako bi mogli imati kontrolu na GS i štiti svoju investiciju?

Po meni je to prilično nebitno da li će PPD dati ponudu po 550,00 kn, po 700,00 kn ili po 800,00 kn. Možda će dati ponudu reda radi i nastavljati skupljati do 50%, možda neće ni jedno od toga, lupam bezveze.
Dionica po meni trenutno puno više vrijedi i dugoročno će cijenu određivati rezultati, poslovanje i potencijal Luke ploče, a ne možebitne ponude za preuzimanje.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

*ValueWalk,
da bi se tumačilo pravo treba biti i ponešto obrazovan u tome smislu a najčešće je dovoljno čitati sa razumjevanjem…

naime, PPD je putem dražbe ureda za upravljanje i raspolaganje državnom imovinom izlicitirao tek 15,6% dionica LKPC ćime nije nastupila obveza za preuzinanje da bi se postupalo sukladno članku koji citiraš stoga ako i kada PPD pređe kontrolni prag od 25% ima se postupiti sukladno:
Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

kako je PPD prvo dražbom stekao paket od 15,6% a ostlih 9,x% dionica kupio na uređenom tržištu kapitala u cijenovnom rasponu 630-700,00kn, ukoliko daljnjim stjecanjem pređe kontrolni prag, cijena u ponudi za preuzimanje ima se odrediti sukladno

Članak 16.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze

jasnije?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


*ValueWalk,
da bi se tumačilo pravo treba biti i ponešto obrazovan u tome smislu a najčešće je dovoljno čitati sa razumjevanjem…

naime, PPD je putem dražbe ureda za upravljanje i raspolaganje državnom imovinom izlicitirao tek 15,6% dionica LKPC ćime nije nastupila obveza za preuzinanje da bi se postupalo sukladno članku koji citiraš stoga ako i kada PPD pređe kontrolni prag od 25% ima se postupiti sukladno:
Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

kako je PPD prvo dražbom stekao paket od 15,6% a ostlih 9,x% dionica kupio na uređenom tržištu kapitala u cijenovnom rasponu 630-700,00kn, ukoliko daljnjim stjecanjem pređe kontrolni prag, cijena u ponudi za preuzimanje ima se odrediti sukladno

Članak 16.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze

jasnije?

“ponešto obrazovan”? Upisao pravo ali nikad završio? [emo_namigusa]
Pa ili si pravnik ili nisi, nije baš neka znanost.

Ali nebitno, ovo pitanje sam postavio baš zato jer sam i od pravnika koji se bavi s tim područjem dobio dvojak odgovor. Kada dobijem konkretnije podijeliti ću ovdje ali ako ste vi baš toliko sigurni u to onda neka bude tako.
Ja ću ipak pričekati jer više volim ulagati svoje novce tek kada provjerim sve, ali očito nismo svi isti.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Vecer svima, imam pitanje u vezi ponude za preuzimanje. Neovisno po kojoj ce cijeni ici, koliko dugo traje rok ponude? Jer ce ocito za to vrijeme cijena biti betonirana na cijenu iz ponude, pa me zanima koliko je trajanje. Mjesec, dva?

Hvala na odgovorima.

Vaš link …

Vaš link …

New Report

Close