LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Većina ljudi, na temelju svega što se u posljednje vrijeme dogodilo, misli da slijedi ponuda za preuzimanje, ali priča se da PPD nije zainteresiran za to. U svakom slučaju, bit će zanimljivo vidjeti što će se dogoditi.

Ova posljednja novost po kojoj je luka Ploče određena kao logističko središte za istraživanje nafte i plina izvrsna je, možda i najbolja od svih (onih o terminalima i različitim ulaganjima) u posljednje vrijeme.

Mora da su tebe zvali kuci da ti saopste vjest da nisu zainteresirani za vecinski paket ulupali su tolike novce da sa njima netko drugi upravlja kakve sve gluposti nes ovdje cuti.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

U ovoj žabokrečini dionica s poprilično dobrim izgledima za daljnji rast, potencijalni best buy. Paše mi i rast i pad.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pa naravno da ne mogu znati što će PPD učiniti, prenio sam ljudima koji prate ovu dionicu ono o čemu se priča. Na svakome je procijeniti što će se dogoditi.

Oko luke Ploče u posljednje vrijeme bilo je dosta dobrih vijesti, dosta toga se gradi, neke stvari uskoro će se početi graditi, a sad je stigla i ova vijest o logističkom središtu. U zemlji koja je u ovolikim problemima, oni koji su dionice luke Ploče kupili u posljednje vrijeme mogu puno mirnije spavati od mnogih drugih, posljednji su koji bi trebali imati razloga biti nervozni.

Imamo situaciju da je ušao veliki igrač po cijeni koju će braniti, imamo situaciju u kojoj je po meni veći potencijal rasta nego pada u ovom trenutku zbog svega što se dogodilo oko ove dionice u posljednje vrijeme a kao što vidite ask je rijedak a 800 kn može se postići za tili čas. Strong hold + dokup ako bude trebalo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Imamo situaciju da je ušao veliki igrač po cijeni koju će braniti, imamo situaciju u kojoj je po meni veći potencijal rasta nego pada u ovom trenutku zbog svega što se dogodilo oko ove dionice u posljednje vrijeme a kao što vidite ask je rijedak a 800 kn može se postići za tili čas. Strong hold + dokup ako bude trebalo.

Zašto bi PPD branio cijenu, može pojašnjenje?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Jer može.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Vaš link …PRVO PLINARSKO DRUŠTVO NEZAUSTAVLJIVO PREMA 25 POSTO + 1 LUČKIH DIONICA
Prvo plinarsko društvo d.o.o. iz Vukovara uvjerljivo je na prvom mjestu među pojedinačnim dioničarima tvrtke Luka Ploče d.d, premda prije neto više od mjesec dana nije imalo niti jedne lučke dionice. Vukovarska tvrtka najprije je 17. listopada ove godine na javnoj dražbi na Zagrebačkoj burzi kupila tri od četiri paketa dionica koje su do tada bile u državnom vlasništvu.
Time je stekla nešto manje od 15 posto vlasničkoga udjela u pločanskoj tvrtki koji iznosi 422 967 dionica. Nakon toga je intenzivno nastavila kupovati dionice Luke Ploče d.d. na Zagrebačkoj burzi, da bi sada došla na udjel od 23,15 posto.

Iz ovoga se može vidjeti namjera Prvog plinarskog društva da dođe do vlasničkog udjela od 25 posto plus jedne dionice, nakon čega, sukladno odredbama Zakona o preuzimanju dioničkih društava, vlasnik toga udjela ima obvezu objaviti javnu ponudu za otkup preostalih dionica Luka Ploče d.d. Obvezujuća ponuda šalje se i poslije svakih idućih kupljenih deset posto dionica. Pri tome mora biti osigurana financijska konstrukcija za cjelokupni ostatak vlasničkoga udjela. Po sadanjim cijenama od oko 700 kuna za dionicu, to iznosi oko 220 milijuna kuna. Inače, stopostotni vlasnik PPD d.o.o. je tvrtka Energija naturalis d.o.o., sa sjedištem u Vukovaru i temeljnim kapitalom od 20 tisuća kuna. Osnivač i jedini vlasnik Energije naturalis je Pavao Vujnovac.
Prvih deset lučkih dioničara:
1. PRVO PLINARSKO D.O.O. 23,15%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OMF KATEGORIJE B – Skrbnički račun 9,82%
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CO OMF – KATEGORIJA B – Skrbnički račun 8,22%
4. PBZ D.D. 5,22%
5. DS USLUGE D.O.O. 5,00%
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND – Skrbnički račun 4,99%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. – Skrbnički račun 2,67%
8. PBZ D.D. – Skrbnički račun 2,29%
9. QUAESTUS NEKRETNINE D.D. U LIKVIDACIJI 2,03%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. – Skrbnički račun 1,64%

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU



Imamo situaciju da je ušao veliki igrač po cijeni koju će braniti, imamo situaciju u kojoj je po meni veći potencijal rasta nego pada u ovom trenutku zbog svega što se dogodilo oko ove dionice u posljednje vrijeme a kao što vidite ask je rijedak a 800 kn može se postići za tili čas. Strong hold + dokup ako bude trebalo.

Zašto bi PPD branio cijenu, može pojašnjenje?
[/quote]
prejeftino su platili državni udjel, sada se mogu malo i istrošiti za ovih 2%, valjda i CERP-ovci imaju kakvu privatnu kolekciju

Super odgovor, a ja dobivam naljepnice za spamanje.

Kupili su paket na dražbi i kasnije kroz blokove jer žele tvrtku, očito i neki skrbnički imaju u dogovoru… Pa nisu kupili to po 600 da prodaju po 750 s čim bi se azdovoljila većina na forumu. I sada kada žele što više kupiti braniti će cijenu tako da kupuju što skuplje??? Jeste svjesni da ovo čita i netko tko ne zna ništa o dionicama…

ukupno izdano 422.967
50% + 1 211.485
PPD ima 97.914
PPD fali 113.571

ne mogu dobiti (pretpostavka) 192.430
kupci dokap 119.523
ds usluge 21.136
radnici lock up do 2016. 51.771

ukupno 422.967
PPD 97.914
ostalo ne mogu dobiti 192.430
preostalo 132.623

PPD fali za 50% + 1 113.571
udio od preostalih 85,63%

Da ne bude da drukam neka svatko sam zaključi koliko je realno da će prikupiti toliko ako se ne isprse

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

znate li zašto je ppd registriran u vukovaru.plaća manji porez. a sjedište firme je u miramarskoj preko puta ministarstva gospodarstva.radi komunikacije i uštede na telefonu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

ja bi rekao da nece ici preko 25%

New Report

Close