LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.dnevno.hr/novac/127934-vrdoljakovim-ppd-om-upravlja-njegov-pulen-konobar-pavao-vujnovac.html

evo mi mislili ministar delboj,kad ono postao belosvetski igrač.

malo o ppd i o tome kako dobijaju poslove a vjerojatno i firme.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

pa nismo mi tako naivni da mislimo da ovi koji su u ime države iz duudija prodali nisu znali šta rade i da lkpc vrijedi duplo više od 600 kn.

za običnu raju tu su yutarnji i večernji da popeglaju priču i zdravoživio.


Zašto se stalno opterećujete tko kupuje/prodaje?!
Držimo se činjenica, a to je da države nema više u vlasništvu. Dali su sve od sebe da prodaju što jeftinije i opet su poreznim obveznicima izgubili novce.
Meni je nevjerojatna ovakva likvidnost i toliki porast cijene nakon što je država prodala 20% odjednom. I moja baba bi za toliki paket ispregovarala bonus, a država, odnosno partijski uhljebljenici, upravo suprotno, dali su popust. Zašto popust neka sami ustanove. Na semaforu im piše.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


http://www.dnevno.hr/novac/127934-vrdoljakovim-ppd-om-upravlja-njegov-pulen-konobar-pavao-vujnovac.html

evo mi mislili ministar delboj,kad ono postao belosvetski igrač.

malo o ppd i o tome kako dobijaju poslove a vjerojatno i firme.


država uvijek daje najbolje popuste, gazele gaze

Evo malo za one što vole di[emo_dolar]Vaš link …jeliti ocjene +37 u mjesec dana na količini od 333 i nije tako loše a biti će to i bolje, za sada plus od 65 000 kunića

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

ja sam na 350 ali sam još uvijek u minusu hahaha

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


ja sam na 350 ali sam još uvijek u minusu hahaha
Ja sam bio na više od 500 komada u petak malo skratio po 700.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Mislim da bi ovdje moglo doći do veselijeg trgovanja nakon što postane poznato tko je prodavao,a tko kupovao u petak s onih 23 200 dionica iliti 16 milja prometa to je više od 5% tvrtke.

Prodaja izgleda pusto, osim ova dva naloga na 750,00 i 797,67 kn, veću količinu ne možeš kupiti niti da hoćeš 🙂

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

novih 7000 komada u blok transakciji.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Ovdje se nešto očigledno sprema, bit će zanimljivo kroz par dana vidjet novi Top 10 dioničara.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

jesu to sad mirovinci počeli prebacivati sa dobrovoljnih pakete.još malo pa smo na cijeni sa ipo-a.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Za početak malo brojki i pretpostavki, ne zanima me neko nagađanje na rok tjedana dana već pokušat shvatiti daljnji razvoj priče.

PDD ima trenutno (nisu uključeni podaci zadnja dva dana kada je protrgovano sa sedam posto dionica) 16,52 % dionica, a količine koje su prošle od petka imaju samo Patafta i fondovi pa pretpostavljam da je netko od njih skraćivao udio a PPD ulazio.

Osim Patafte sa 5% tu je još i Erste skrbnički koji je u top 10 ušao 30.04. sa 9.076 a po zadnjim podacima ima 12.616, što znači da je u međuvremenu kupljeno 3.540 komada za cca 2 milijuna kuna. Prema malo kopanja unatrag taj je cijeli paket koštao 5,5-6 milijuna pa očito nije riječ o nekom malom ili neupućenom.

Biti će puno jasnije kada se ove transakcije vide u top 10 i kada se prijavi tko stoji iza jučerašnjeg bloka. Ukoliko je sve pokupio PDD blizu su kontrolnog paketa ili su ga s tim stekli ako je Patafta dio priče. Jedini drugi razlog ali jako nategnut je da je nešto znao pa uzeo paket da kratkoročno zaradi ali to ni sam ne vjerujem.

Moje dionice kažu da je BV trenutno 900,80 što daje MCAP 381 mil, dok je po tržišnim cijenama 307,1 mil. Malo sam korigirao bilancu da dobijem konzervativnije brojke i imam BV 848,77 što daje MCAP 359 milijuna. U prijevodu, da bi došli na BV po mojim dionicama ima još 24,06 % rasta, a po mojoj konzervativnijoj procjeni 16,89%.
Ukupne obveze su 44,3 + kr imovina sa potraživanjima i zalihama umanjenim za 20% 251,7. Razlika nam daje 490,39 kn po dionici + 402,01 kn po dionici dugotrajne imovine (umanjeno za goodwill).
Dakle brojke su dobre, tvrtka je kapitalizirana i bez dugova, cash od dokapa se paca već neko vrijeme, imamo ozbiljnog igrača koji očito želi preuzeti kontrolni paket, dionica je još uvijek ispod booka, ali…

Što kad dođe do toga? Da li je netko kopao dublje i pokušao vidjeti koji je njegov cilj ulaska? Da li će se kompletno luka preustrojiti i da li uopće postoji takav kapacitet u plinskom businessu za naše područje ili se samo hoće reducirati troškovi transporta koji imaju veliki udio u cijeni?

Svi znamo da postoji veliki potencijal, ali on postoji neiskorišten već godinama kao i kod pola dionica na burzi. Realnost je pak da se 85-90 posto prometa godinama odvija sa BiH i da luka služi prije svega njima a kakvo im je gospodarstvo se jasno vidi po prihodima. Tu je i cestovni koridor na koji će se u najboljem slučaju čekati barem 3-4 godine, te na kraju novac od dokapa koji od 2011. stoji na računu i čeka nešto samo nitko ne zna što.
Promakao mi je aktualni broj Globusa u kojem je intervju s Vujnovcem pa ako ga netko ima slučajno mogao bi nam skenirati, bio sam na par kioska i nema ga više.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/pavao-vujnovac–hrvatski-kralj-ruskog-plina

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close