LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nebrini te samo da drzava izidje a za pakete ce se naci kupac

ako prva dražba ne uspije, da li onda druga ide za “sve po 400″[emo_zloban]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Meni osobno ovo izgleda kao puno premalo. Pa LKPC ima samo 530 kn keša (dani zajmovi +keš na računu) po dionici. Di je tek ostatak ?

kolege,

odlična je vijest da država izlazi iz vlasništva, ali prodaja 20% dionica ne bi trebala biti mana, već prednost.
Nazalost s obzirom na startnu cijenu imam dojam kao da im je neugodno koliko imaju…
Za nevjerovat….

kolege,

važan dan za Luku Ploče i dionicu LKPC-RA je u petak. Licitacija je pred nama.
Pretpostavljam da nitko od nas malih dioničara neće sudjelovati,ali će sasvim sigurno od ovog događaja imati manje ili veće koristi.
Molim vas da se uključite i da zajedno složimo moguće scenarije.

Scenarij1. Mirovinski fondovi su se unaprijed dogovorili, svakom po paket, da prođu jeftinije i ne dižu cijenu od 572kn po dionici.
Scenarij2. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i neki BiH Fond ili Fond neke druge zemlje bliske BiH. Licitacija kreće i cijena dionice odlazi na više.
Scenarij3. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i neki kineski Fond, npr. blizak nedavno izabranom podkoncesionaru i operateru na terminalu za rasute terete.Licitacija kreće i cijena dionice odlazi na više.
Scenarij4. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i BiH fond i kineski fond.Licitacija kreće i cijena odlazi na više.
Scenarij5. Model koji je iznio kolega Barbosa u koje se nitko ne javlja na licitaciju i cijena dionice pada.

Molim Vas poštovani kolege, mali dioničari Luke Ploče za korekciju, dopunu i komentar

Jel ovo hazarderstvo ili info ?

nema to veze sa hazardom imas dug frme,kes po dionici,p/b,ugovri sa kinezima a drzava rece pa,pa kako god oni djelili pakete cinjenica je da ce ici tko da vise a vjerujem da ce i paketi ici po puno vecoj cijeni.Luka Ploce je bitna arapima tj BiH


nema to veze sa hazardom imas dug frme,kes po dionici,p/b,ugovri sa kinezima a drzava rece pa,pa kako god oni djelili pakete cinjenica je da ce ici tko da vise a vjerujem da ce i paketi ici po puno vecoj cijeni.Luka Ploce je bitna arapima tj BiH

…svo što si napisao stoji….i sam imam dovoljan broj dionica. No, tržište trenutno ne vjeruje, jer da je suprotno cijena bi već bila debelo gore…

problem je u velikom free flotu pa trenas milijune za dizati trziste nevjeruje da je neko sprema platit to tj da za ovu firmu ima neko tk ce to plati ja vjerujem d ma a onosto je jos bolje vrlo cemo se brzo uvjeriti u to tik, tak radi za nas


Država prodaje 20% LKPC javnom dražbom, podijeljeno u 4 paketa, oglas je u sutrašnjem Jutarnjem, a bit će i na stranicama CERP-a. Početna cijena po dionici 572 kn, paketi su po cca 12 milijuna kuna.

Živo me zanima kojom matematikom su došli do ove početne cijene…Ako bude više zainteresiranih za kupnju bit će zanimljivo vidjet koliko su spremni platiti za 20% firme.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Meni osobno ovo izgleda kao puno premalo. Pa LKPC ima samo 530 kn keša (dani zajmovi +keš na računu) po dionici. Di je tek ostatak ?

Odlično friziranje podataka. Od 70 kuna po dionici keša na računu kreativnim izračunom došli do 530 kuna keša. Čestitam

kolege,

Inter Capital objavljuje objavljuje dnevno svoj Espresso, a u IC Market Espressu od 10. listopada 2014. se kao zanimljivost navodi da novčana pozicija čini 93% tržišne kapitalizacije.
Sapienti sat

p.s. Najvažnije je razbucati dogovor mirovinskih fondova uoči javne dražbe, u protivnom cijena dionice neće gore( to sam naveo kao scenarij1 u ranijem postu).
Za mene će osobno biti veliko iznenađenje ako se uz mirovinske fondove, koji će sasvim sigurno sudjelovati, ne pojavi interesent iz BiH koji za svega 6 mil Eura dobiva priliko postati vodeći relativni vlasnik s 20%

New Report

Close