LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Korisniče Barboza pišite šta oćete al cijene svakim danom ovde sve skuplja.
Još malo pa nestašica ovih hartija na kreće vrijeme.A napelo se ko puška.
I nemojte molim vas da drukam pa ovo je već dvije godine na ovim razinama.
Sad se malo suzdržati od pisanja koji dan pa se javite na 650, pa na 700 Itd.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

A do tada prostudirajte malo o parama na računu, skoroj prodaji državnog udjela, zajedničkom natječaju za Luku Vukovar sa Borealisom i daljnjim planovima.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

CNBM je kompanija u vlasništvu Narodne Republike Kine, a njihove državne kompanije su različite nego li kod nas. CNBM je i više nego li udvostručio prihode u posljednjih par godina. Poslovanje im se većinom temelji na građevini, a mislim kako ne treba posebno naglašavati vezu građevine i rasutih tereta.
Kinezi će biti operatori terminala za što će plaćati koncesiju 45 godina, a uložit će i 30 milijuna eura u izradu i ugradnju opreme na tom terminalu. Hrvatska strana ulaže oko 65 milijuna eura u infrastrukturu uz pomoć povoljnog kredita Svjetske banke.
Država će garantirati za kredit od 100 mil. eura.
Ne mislite valjda da će Kinezi uložiti novce u terminal pa da ga ne koriste, da njihova roba ne ide preko njega??
Izgradnjom terminala LKPC će postati konkurentnija. Gaz se povećava sa 14 na 19 m, nosivost na 180.000, dnevni kapacitet pretovara sa 15.000 t na 35.000 t.. tj. godišnji kapacitet tog terminala će biti 4,6 mil. tona ( i to u prvoj fazi izgradnje), a do sada je bio nešto više od 3 mil. tona. A mislim da ni financijski rezultati neće izostati.

Izuzmemo li potencijalnu privatizaciju, mali dug i dosta gotovine, dobili smo i novog jakog kupca – PBZ skrbnički:
10. PBZ D.D. (02535697732) 9.686 2,29 +629

9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 10.356 2,45 +370

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Država prodaje 20% LKPC javnom dražbom, podijeljeno u 4 paketa, oglas je u sutrašnjem Jutarnjem, a bit će i na stranicama CERP-a. Početna cijena po dionici 572 kn, paketi su po cca 12 milijuna kuna.

Ukoliko je istina to sto se naveli, nije li 572 kn premalo za LKPC?

Doduse, rijec je tek o pocetnoj cijeni, ali svejedno.

S obzirom kako su rezerve i tem.kapital visestruko vece od svih obveza. Mislim kako bi nakon placanja obveza ostalo oko 761 kn po dionici. I to bez vrijednosti ostale imovine (infrastruktura i suorastruktura).

Bit ce zanimljivo vidjeti u kojem smjeru ce se drazba odvijati. Prije nekoliko godina se razgrabilo po 800kn u dokapitalizaciji..

A mnogo lijepo bi bilo kad bi se LKPC privatizirala. Mislim kako ce privatnik ovo mnogo bolje voditi nego li Drzava.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Tako piše u oglasu. Ne znam je li odluka o prodaji LKPC došla na istoj sjednici Vlade kad i za KOEI, odnosno je li se početna cijena procjenjivala u trenutku odluke, ili sad pred natječaj. To bih volio znati.

Evo i potvrde…http://www.cerp.hr/default.aspx?id=272

Pocetna cijena 572 kune..drazba ce se odrzat 17.10.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Po meni, 572 kn je poklon.
Poklanjaju LKPC.

No to je samo moje mišljenje…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

iz krajnosti u krajnost.strah ih je da sve privatizacije propadnu pa ruše cijene.

I stavili su obavijest kako je idući tjedan dražba. Malo iznenada, kao da nije problem nabaviti 48 mil kn za idući tjedan. Sitnica…i uplatiti unutar 2 radna dana.
Neka im propadne i ovo kao HMST prvi krug, pa neka prodavaju preko burze za siću.
Nisu mi jasni. Bit će pravo čudo ako ijedna privatizacija prođe po cijeni koju žele…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


I stavili su obavijest kako je idući tjedan dražba. Malo iznenada, kao da nije problem nabaviti 48 mil kn za idući tjedan. Sitnica…i uplatiti unutar 2 radna dana.
Neka im propadne i ovo kao HMST prvi krug, pa neka prodavaju preko burze za siću.
Nisu mi jasni. Bit će pravo čudo ako ijedna privatizacija prođe po cijeni koju žele…

Inače, odluku je CERP donio još 1. srpnja, a sad su, eto, krenuli u prodaju. Ne bi ni mene čudilo da im nitko ne kupi ni paketić, ali svejedno mi je teško povjerovati da nisu ni sa kim o toj prodaji razgovarali.

Inače je prodaja LKPC samo uvod (novčano gledano) u prodaju KOEI-a i HT-a. Samo KOEI-a ima preko 400 milijuna kuna. Ako budu paketi od 10-ak milijuna kuna, prodavat će ga idućih pet godina. [emo_smijeh]

New Report

Close