LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani Barbosa što se tiče učinka što su ga radnici prouzročili prodajom dionica da bi učestvovali u sramotno privilegiranom dokapu je stvarno jedan presedan koji se može vidjeti samo na našoj burzi ,a na štetu malih dioničara je očigledan , i slažem se sa vama ,opet ponavljam kako će ti isti radnici reagirati na lock up ne znam , ali se nadam da će do tada bez obzira dali će biti 5c koridor gotov ili ne u cjenu dionice će ipak biti ukalkulirana njegov značaj na cjenu dionice , osim toga ako ,kao što se predviđa izlazak svjetskog tržišta iz recesije ,to automatski znači i oslobađanje svjetskog kapitala kroz investicije kako bi se taj kapital obrtao kroz daljnju proizvodnju ,jer mu je to jedini cilj da služi sam sebi , a za to su države poput BiH ,hrvatske ,mađarske i da ne nabrajam prilika za takav razvoj , ne govorim da sam upravu već iznosim samo svoje mišljenje pri tom uvažavajući i vaše, lijep pozdrav i puuuuuuno uspjeha vama i svim malim dioničarima

Kakav koridor 5C???
Taj sigurno,po meni, u idućih 10-15 godina neće biti završen!!!
Radnici kojima treba novac će dionice nakon lock-up-a prodati i dodatno rušiti cijenu.
Pozdrav

@NevenS:

Nisam toliki optimist vjerovati da je većina ljudi shvatila što im se dogodilo i kako im život prolazi (u opterećenosti pogrešnim stvarima).

Manji sam optimist čak i kad je oružje u pitanju: u BiH nije riješeno niti uređenje države, a secesionističkom entitetu nitko ne podrezuje krila i ljudi će pomalo ovo nevjerojatno stanje stvari (države u državi) prihvatiti kao uobičajeno. Svaki dan opstanka takvog entiteta otežava kvalitetno rješavanje problema održivog uređenja države (što više vremena prođe, to će veći gubitak osjećati neki kad se ovo nenormalno stanje jednom dokine; veći osjećaj gubitka vodi do usijanije glave i lakšeg posezanja za oružjem).

Što se tiče budućnosti Luke Ploče d.d., uhvatio sam sebe razmišljati o mogućnosti da se pojavi ulagač koji bi preuzeo tvrtku. Nije to razmišljanje utemeljeno ni na kakvim analizama (a osobito ne nekakvim ekonomskim), jednostavno mi je baš palo na pamet, vjerojatno zbog (možda i naivnog) vjerovanja da potencijal za rast postoji i da bi neki kvalitetni (strani) ulagač vjerojatno uspio posložiti stvari na način da poslovanje krene nabolje, svim problemima u zaleđu usprkos.

yeosol,

Problem nije u tome da li ljudi shvaćaju ili ne, problem je u tome što ljudi ne znaju argumentirati svoje nezadovoljstvo. A argumentirati mogu jedino ako rade na sebi. Možeš biti iznimno nadaren u bilo čemu ali ako ne radiš na svom talentu, ostati ćeš u najboljem slučaju prosječan. Jednako je tako u životu. Navesti ću vam jedan primjer pa vi odlučite na koji ga način dovesti u vezu s ovom temom.

Milton Friedman:

“Jedina osoba koja vas doista može uvjeriti jeste vi sami. Pitanja morate, na miru, dugo vrtjeti, razmotriti mnoge argumente, kuhati ih na laganoj vatri i poslije dugo vremena vaše sklonosti pretvoriti u uvjerenja.
Drugo, i bitnije, ne odlučivati se prije nego što prilike učine promjenu nužnom. Postoji golema inercija – tiranija statusa quo – u privatnim, a posebno u državnim aranžmanima. Samo kriza – stvarna ili predvidiva – dovodi do stvarne promjene. Kada dođe do krize, akcije koje se poduzimaju ovise o prisutnim idejama. To je, uvjeren sam, naša temeljna funkcija: razvijanje alternativa za postojeće politike, držati ih u životu i na raspolaganju dok politički nemoguće ne postane politički neizbježno.“

Nazovite me ludim ali ja iskreno mislim da će vrlo skoro politički nemoguće postati politički neizbježno kako kod nas tako i u BiH (tamo možda i ranije jer će odrćžavanje statusa quo biti puno teže). Pričam s ljudima i još uvijek mnogo njih kad spomenem Friedmana odmahuje rukom i krivi njega i takve za nepogodu koja nas je pogodila. To čine iz svog nezananja jer nisu nikad pročitali nijednu njegovu riječ već su samo čuli za agresivne kritike njegovih neistomišljenika koje jednostavno ne drže vodu. Ali jednako tako mnogi mi kažu, a sve ih je više, nakon što su pročitali, da su bili u gadnoj zabludi cijeli svoj život i grizu se jer su dopustili da ih se indoktrinira. Ono što se polako mijenja jest to da vladajućima ponestaje vremena, odnosno da moraju ulagati sve više napora za održavanje statusa quo. Po prvi pun na ovim prostorima vrijeme nije na njihovoj strani, a sve više ljudi postaje svjesno pravog problema.
Gdje je tu LKPC? LKPC direktno ovisi o tržištu odnosno o protoku robe. Kad se jednom pokrene gospodarstvo, a ne sumnjam da hoće jer alternative nema, a pritisci će postajati sve veći, neovisno o koridoru Vc najveće će koristi od toga imati, naravno građani, ali i takva poduzeća.

@NevenS
Teoretski je Vaša vizija moguća,ali kada???
Za 10-20 ili više godina!!!
Čemu “čamiti” u ovakvoj dionici toliko vremena???
Za sada baš ništa ne ukazuje na oporavak,nego suprotno!!!
Pozdrav

http://dubrovnikpress.hr/index.php/component/k2/item/4588-javno-izlaganje-studije-utjecaja-na-okolis-u-plocama

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south



@NevenS

Teoretski je Vaša vizija moguća,ali kada???
Za 10-20 ili više godina!!!
Čemu "čamiti" u ovakvoj dionici toliko vremena???
Za sada baš ništa ne ukazuje na oporavak,nego suprotno!!!
Pozdrav

Ja ne znam kada će se dogoditi obrat ali smatram da do njega mora doći. BiH se vucara po dnu i sigurno će se u gospodarskom smislu potražiti alternative. U tom kontekstu će održavanje statusa quo biti puno teže nego primjerice kod nas gdje to može od današnjeg dana potrajati puno duže. Ja sam odavno priznao svoju pogrešku s LKPC. Prosjek mi je 967 kn/dionici, udio u portfelju 10%. Naravno da bih bio puno zadovoljniji da sam poslušao savjete kolege Barbose i da nisam kupovao na razinama na kojim sam kupovao ali sada što je tu je. To je bila škola sazrijevanja na ZSE rekao bih. A što će biti u budućnosti ne znam, znam jedino da što je cijena niža, a fundamentalna vrijednost očuvana to je vjerojatnost od nekakvog preuzimanja veća. Također pozitivne pomake je lakše očekivati ukoliko se kreće s nižih razina. Cijena od 400-tinjak kuna po dionici ne predstavlja više toliki rizik kao što je predstavljala cijena od 1000 kn i to treba uzimati u obzir. Po meni, osnovni problem LKPC nije gospodarstvo BiH jer se na to ne može utjecati već istrošena i kompromitirana uprava koja je napravila jako puno štete malim dioničarima i poduzeću općenito zadnjih nekoliko godina te smatram da se njenom smjenom koja će nadam se uslijediti uskoro situacija može znatno popraviti.

nevene,

i sam sam u sličnoj situaciji sa istim razmišljanjem, majim minusom i udjelom oko 5%. slažem se da su uprava i ovisnost o BiH glavni trenutačni problemi, kolega bisakovi dobro pita da li se isplati čamiti unutra. ali, meni ponajprije nije jasno kako institucionalni ulagači ne poduzimaju apsolutno ništa ( a ima ih poprilično: sjetimo se samo dokapa i manjka dionica) da zaštite svoju investiciju.

Mirovinci ne poduzimaju nista jer im je uprava s predsjednikom na celu pogodovala da mogu sudjelovati u dokapitalizaciji na stetu malih dionicara. Da se dokapitalizacija provela na posten nacin i da drzava nije populisticki podijelila dionice radnicima, dionica ne bi bila na ovim razinama. Pretpostavljam da mirovinci sada kalkuliraju i cekaju pravi trenutak sa se rijese Pavlovica ali znajuci da im je ovaj pogodovao (s obzirom na poslovanje i cijenu dionice sve manje bi se to moglo nazvati tako) to treba izvesti bez galame pa zato trenutno ovakva situacija ostaje. Kad se tome pridoda da je Pavlovic u Luci Ploce direktor od 1990. i da si je izgradio mrezu ljudi koja ga interesno podrzava jasno je da njegova smjena nazalost nije jednostavna. Medutim, to funkcionira dok ima tudjeg novca, a u LKPC ga je sve manje, odnosno LKPC u zadnje dvije godine gubi novac sto sigurno iritira, pa makar i nezainteresirane vlasnike.
Ne znam isplati li se camiti ovdje. Scenarij koji je s nama podijelio kolega Barbosa nije nemoguc, a pogotovo imajuci u vidu da je do sada u svemu bio u pravu. Ja se nadam da grijesi ali ne mogu mu bas argumentirano proturijeciti pa zato sutim.
Ja sam ovo prihvatio kao svojevrsnu skolu jer mi je tako lakse pa necu mrdati bez obzira na sve, ali kao sto sam rekao, ja vam i nisam bas previse mjerodavan.

da… izgleda da jedina dobra stvar da je velika većina dionica u čvrstim rukama

http://www.vecernji.ba/vijesti/dogovorena-deblokada-racuna-aluminija-clanak-631252

Vijest o gubitku prihoda od Aluminija srušila je cijenu, sada je to otklonjeno

Još jedna dobra vijest iz Bosne

http://www.vecernji.ba/vijesti/shell-potrazi-naftom-ulaze-700-milijuna-dolara-bih-clanak-631707


da… izgleda da jedina dobra stvar da je velika većina dionica u čvrstim rukama
odlicno za vas..jer drhtave ruke nece ni kupovati,pa si mozete izmedju sebe trgovati..[emo_namigusa]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close