LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cini mi se da je LKPC uvucena u crnu rupu!


Vanjanja

Ja mislim da si zainteresiran za ovu dionicu čim pišeš ovdje, MF-ovi i ostali investitori su u dokapu kupovali po 850, u luci su u tijeku velike investicije koje će znatno povećati prihode luci, prelistaj malo info o luci sve piše, nije nagovor na kupovinu ili prodaju dionica.

Upravo obrnuto kolega, totalno sam nezainteresiran za dionicu LKPC, samo sam ljubazno proslijedio članak iz novina. Što se tiče investicija, lijepo je čuti za njih,ali izračun budućeg prometa roba treba biti podloga svake investicije,pa tako i ove vezane za terminal. Isto tako, najave velikih investitora ili kupaca treba uzeti s velikom dozom rezerve,jer veliki investitori češljaju poslovanje i paze na brojke prije nego ulete. A brojke su više nego poražavajuće, i k tome još imamo tržišta sa lošom perspektivom,kako naše, tako i Bosansko. lp.

Začuđujuće nezapaženo je prošla vijest da kinezi grade u Doboju (RS) termoelektranu i da će dijelovi dolaziti brodovima. Pošto je Ploče glavna uvozna luka za BiH pa valjda i za RS sasvim zgodno zvuči da je teret dobila luka Rijeka i to u konkurenciji s rumunjskom Constanzom dok o Pločama ni slovca.

Šta je ovaj Škegrom stao skupio jedva 200 komada do sada valjda će nastaviti sa prodajom.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Pa nije valjda da je Škegro ostao bez municije a ja mislio još jedno 300 komada, šteta ali nikada ne reci nikada.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Za ovih 200 komada što sam kupio dao sam 90 000 kuna a nekada je za istu količinu trebalo dati preko 1 500 000 eto što je burza.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Retro:26.06.2011.
Za pad dionice je kriva Uprava LKPC zajedno sa Vladom koja je blagoslovila pljačku nas sviju investitora , kad je dozvolila prodaju radnicima dionice po 400 kn .

Iako je bilo prijava HANFI protiv tog grabeža oni su mudro sve odšutili .

Pa investitori su toliko gnjevni na to da jedni dobe dionicu po 400 kn u trenutku kad je dionicu na burzi bila po 1500 kn .

Da nisu radnici dobili dionice po 400 kn vjerojatno su mogli dokup napraviti po cijeni 1200 do 1500 kn .

Već 5 mjeseci konstruktivno pišem i upozoravam na ovom Forumu na pljačku naše i društvene imovine , međutim uglavnom me većina napada i vređa .

Zašto ?

Pa zato što je većina na ovoj stranici kupila dionice po 400 kn , od njih 900 koji koji su podjelili 50.000 dionica LKPC .

Pozdrav

A šta misli gospođa ivana 7 o LKPC citiram :


Rasna odnosno financijska diskriminacija.

– na toj dionici dosta toga me potsjeća na aparthejd.
– a ja sam barem na ovoj temi nacijonalno i vjerski tolerantna prema svima, i crnima i bijelima.

– ali nije u redu od ove države da jednima daje a drugima uzima, ovom prilikom mislim na dionice LKPC.
– ova država radnicima velikodušno prodaje dionice po 400kn, a to radi iz jadnih pobuda, samo da bi ti na sljedećim izborima glasovali za njih.
– daju i seljacima da bi glasovali za one glupe seljake u vladi.
– daju određenim skupinama, a u međuvremenu pljačkaju zemlju do besvjesti i nemoralno nas zadužuju.

– i sada ću ja tu dionicu plaćati 1.500kn !!!!!!!!
– i kupovati ju od radnika koji su to dobili za 400kn.
– ma da znam da će ići na 10.000kn neću, ne zanima me.
– za mene ta dionica više ne postoji.

– I love this game.
Pozdrav !

.

Luka radi, iako se po cijeni dionice to ne bi reklo.
http://www.luka-ploce.hr/hr/l_najava.php

Dajem Upravi pohvalu što nije oročavala u Cebi
http://www.vecernji.hr/vijesti/centar-banka-umjesto-ceskih-kruna-uskok-clanak-618486

Mala zanimljivost kada već nema nikakvih novosti. Čitam kako je predsjedavajući predsjedništva BiH, Željko Komšić na izlaganju u UN-u rekao kako je strateški cilj BiH uspostavljanje formalnih odnosa i članstva u EU i daljnji razvoj društva na principima slobodnog tržišta, vladavine prava i zaštite ljudskih prava. Pisao sam nešto o tome kako je jedini put kada neka zemlja dođe do kraja, a BiH teško da može dalje ovako, ili rat ili formiranje kakvog takvog slobodnog tržišta. E sada, ne vidim baš tko bi s kime i čime opet ratovao u BiH tako da ostaje jedino implementacija nekih elemenata slobodnog tržišta. Ne treba se zavaravati da će to biti školski primjer slobodnog tržišta kao recimo Hong Kong prije trideset i više godina ali ljepota je u tome što će napredak biti onoliki koliko to tržište bude slobodnije. S obzirom da sada tržišta praktički nema svako smanjivanje regulacija, državne potrošnje i posljedično poreza (što je zapravo osnovna pretpostavka slobodnog tržišta) donijeti će, rekao bih, eksponencijalno veći uvoz i izvoz roba. Budući da LKPC praktički živi od BiH, a vidimo da čak može i funkcionirati na nuli usprkos kaotičnom stanju u BiH ne treba biti vidovit za zaključiti tko će, osim stanovnika naravno, imati najveće koristi od implementacije kakvog takvog slobodnog tržišta.
Ne vjerujem da Komšić pretjerano ima pojma o tome što je slobodno tržište ali ipak pohvalno je da se to uopće počelo spominjati.

http://business.hr/kompanije-9/agencija-u-vlasnistvu-hz-carga-izvozi-cement-iz-bih-u-libiju

Uhljebe na ulicu!!!!!

nekolko pojedinaca je trgovalo s ovom dionicom uz povlaštene informacije.
pitanje za Vas stručnjake: u normalnim zemljama(hrvatsku isključujem) što se dogodi kad se trguje s povlaštenim informacijama???
Kod nas to nitko ne istražuje niti ga briga

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/223051/Default.aspx

New Report

Close