LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče topa 10, šuškalo se da je nedavno (onda kad se desio nagli skok cijene) dosta kupovao jedan od braće Pivac.

Ulazni kompleks financira Lučka uprava Ploče.

Zanimaju me 2 stvari
1. Po koliko su radnici LKPC kupovali ovu dionicu?
2. Kad radnicima ističe “lock-up” period jer će to donijeti tisuće novih dionica LKPC na burzu???

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Mislim da su kupovali po 400 kuna + kredit (mnogi uzimali na kredit jer nisu imali keša).

A odgovor na drugo pitanje morao bi se nalaziti na nekoliko posljednih stranica teme jer je prije par mjeseci odgovoreno na isto pitanje (uspio sam zabaviti kad istječe zabrana prodaje tad kupljenih dionica [emo_smijesak]).

kolega,

zar Vi stvarno mislite da su ono što podrazumjevate pod pojmom Radnici jedna homogena i retardirana skupina koja će dionice, koje su uzgred rečeno ipak platili 400kn, prodati bud zašto?
U krajnjoj liniji zadnjih desetak dana protrgovano je jedno dvadeset posto onog sto Radnici ukupno imaju.
Samo toliko

Imam još jedno pitanje – je li tih 400 kn bila fiksna cijena ili su radnici na nju dobijali još popuste za godine staža? I opet pitam ako netko zna – kad im istječe “lock up”? Ili je to neka tajna?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

kolega,

iste godine kada je bila dokapitalizacija, a ta je godina 2011.

Zabrana prodaje na pet godina, svi su dobili po 400Kn.
O stažu je ovisilo koliko tko može kupiti komada.
Ako se dobro sjećam to je bila druga podjela dionica radnicima.
U trećoj će možda radni staž utjecati na cijenu.

Samo strpljivo ovdje svašta možemo očekivati dok država ima dionica.

Kada kapetan počne kupovati, tek tada ide signal za kupnju.

Kolega Malidiom, niste mi odgovorili niti u svezi eventualnog popusta kod kupnje dionica niti u svezi isteka lock up-a (vidim da taj pojam ne razumijete) pa vam zahvaljujem, nemojte se više naprezati. [emo_smijeh]

p.s. hvala kolega nimimada

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

kolega,

apotekarski precizno vidim da ne razumijete puno toga pa se ne naprežite na forumu da nešto pohvatate jer ćete vjerojatno otići u krivom smjeru.
Dobronamjeran savjet

Početkom lipnja posjetio nas je Abdullah Makhmud Hendropriyono, vlasnik korporacije Hendropriyono, kojoj se vrijednost procjenjuje na pet milijardi dolara. Riječ je o umirovljenom generalu i osobi čiji utjecaj nadilazi onaj aktualnog predsjednika te zemlje Susila Bambang Yudhoyona. Indonezijskog generala zanimaju brodovi i hrvatske energetske tvrtke spremne graditi električnu infrastrukturu po brojnim otocima te velike zemlje.

U utorak, 10. rujna, iz Jakarte je stigao i Sumadi Kusuma, vlasnik Global Putra International Grupe, kojoj se vrijednost procjenjuje na šest milijardi dolara. Kusumu zanima ulazak na europsko tržište pa je voljan kupiti Zračnu luku Osijek, a interes pokazuje i s morskim lukama Rijeka i Ploče.

cjeli tekst…http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/kinez-koji-je-dosao-kupiti-slavoniju


kolega,

zar Vi stvarno mislite da su ono što podrazumjevate pod pojmom Radnici jedna homogena i retardirana skupina koja će dionice, koje su uzgred rečeno ipak platili 400kn, prodati bud zašto?
U krajnjoj liniji zadnjih desetak dana protrgovano je jedno dvadeset posto onog sto Radnici ukupno imaju.
Samo toliko


Neće prodati “budzašto”.Prodat će po burzovnoj cijeni,možda ne svi,ali mislim da većina hoće.
Kao što sam u više navrata ranije predviđao,cijena se približava 400 kuna i moguće i ispod te razine jer zašto bi netko plaćao više???
Zašto recimo radnici ne bi prodali po 300 ili 350 kuna???
Na burzi se uglavnom i gubi,zar ne???
Po koliko ste Vi kupovali,a koliko je cijena danas???
Pozdrav

kolege

osobno sam vezan uz Luku Ploče pet godina i kupovao sam na svim razinama, ne sramim se priznat i iskreno Vam odgovaram.
Može se zaključit da sam na mojoj nadražoj dionici u gubitku.
S obzirom da na drugim ulaganjima ne bilježim gubitak, možda mi je zato i Luka Ploče najdraža, a možda i nije zato, ali nema veze.
S logikom ulaganja u Luku Ploče sam već odavno rasčistio i nemam dilema sam sa sobom tako da mi odgovara ako vrijednost bude niža, kao što piše kolega Bisakov.

Međutim ono što sam htio podjelit s vama svima iako neznam ustvari zašto to činim jer sam i osobno zainteresiran se može pročitati u današnjem Jutarnjem Listu i Globusu.
To je naime ime koje će to i realizirat…

New Report

Close