LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krenulo je, a prihod će biti dobar.

‘Hoće li biti novih terminala ovisi o Ini, Molu, Lukoilu i Petrolu’

‘Hoće li biti novih terminala ovisi o Ini, Molu, Lukoilu i Petrolu’

Neke konkretne brojke…

‘Hoće li biti novih terminala ovisi o Ini, Molu, Lukoilu i Petrolu’

Neke konkretne brojke…

Od ovog terminala očekuje mjesečni prihod od 500.000 eura, dakle oko šest milijuna eura godišnje. Očekuje da će EBITDA biti i 60 posto

Evo i mene ponovno na bidu pa tko ima želju da malo iskipa samo napried, unaprijed hvala.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Vaš link …

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Upitnik9

Teško će više iskipavati nakon svega, plus što je dokap bio po 850, sad bi moglo početi ukrcavanje.
Nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ovdje kao da je vrijeme stalo. Na službenoj stranici Luke-Ploče više se ne ažuriraju podaci o brodovima koji su u luci i koji su najavljeni. Već se godinu i pol ne ažuriraju podaci o broju brodova u proteklom mjesecu. Neodgovornst i nesposobnost pršti na sve strane. Krajnje je vrijeme da čelni ljudi koji su zaslužni za takvo stanje odu, odnosno da im vlasnici daju nogu, neovisno o tome koliko to koštalo.

Zaista su prevršili svaku mjeru.

1. Opet friziranje i štimanje uzvješća kao i prošle godine u ovo doba. Neka netko tko se malo bolje razumije u knjigovodstvo prokomentira.

2. Otpuste 200 ljudi s otpremninama, pa onda zaposle novih 16. Tko je ovdje lud?

mi smo ludi [emo_bijesan]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

“Luke neće tako brzo dostići razine koje su imale prije početka krize zbog ograničenog korištenja i sporog oporavka gospodarstva, a dodatni će se kapaciteti početi koristiti tek za dvije godine”, izjavio je za Bloomberg Henning Breiter, analitičar njemačke banke Hauck & Aufhaeuser. Prosječna nosivost teretnih brodova na trgovačkoj ruti između Azije i Sjeverne Europe, kojom prolaze najveći svjetski brodovi, porasla je u prvom kvartalu ove godine na rekordnih 10,279 kontejnera, a što je 53 posto više nego pet godina ranije.

Europske luke moraju uložiti 13 milijardi dolara u širenje

IMO:
Gledajuci TA, preskokom 550kn na LKPC kreće rastući trend do cca 900-1000kn.

Crobex u slucaju preskoka 1950 bodova krece na 2300, a slijedeci otpor je na 2800 i 3200. U tom slucaju HR polako izlazi iz krize.

Dok HR dionice na naprave nova dna, ja bi ih polako skupljao.

Sto se tice vanjskih burzi, unatoc trenutnoj korekciji, sve MA na SP500 su u usponu.

p.s. imam LKPC na 580kn.

kolege,

danas iz PT članak pod naslovom” Pod utjecajem svjetskih trendova regionalne luke bilježe rast prometa” ima par zanimljivih premisa:

– globalni promet brodskih kompanija je u daljem rastu
– unatoč recesiji tonaža se iz godine u godinu povećava
– sve je više regionalnih trgovačkih pravaca koji za pojedine prijevoznike imaju veliki značaj

Čisto informacije radi, ne budi mi teško izdvojiti

danas je izdržala na 500. sljedeći tjedan će biti teško izdržati uz ovako slabu kupnju

New Report

Close