LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lako je objasniti netko ih je se natrpao po malo manje od 550, a to je 300 manje od dokapa mirovinaca.

ne brinem ja za ovog koji je kupio vec di je mozak ovog koji prodaje u ovim kolicinama, a kupovao je vjerojatno po850kn. ?

Možda su zaboravili po koliko su kupili.

je mozda. a najbolji dio je da se cak ni ne trude prodati skuplje. kao da brane da cijena ne ode gore. e pa krasno su branili i izgubili pritom cetiri tisuce komada. ako tako nastave i sljedeci tjedan…

Pitanje je hoće li više biti idući tjedan po današnjoj cijeni.


Neki dan pričalo se o tome kako će se podignuti limit udjela koji fondovi mogu imati u tvrtkama …?

Ima smisla. Tako mogu -nekoliko mirovinaca možda doći i na većinski udio i početi aktivno upravljati-postaviti nadzorni odbor i upravu, popraviti poslovanje srezati troškove koji se mogu, možda dovesti neki prvoklasni menadžment u upravu i sl.

možda netko kupuje kako bi mogao prodati,naravno ne kupuje sa svojim parama nego sa fondovskim,dakle isto kao što je raifica kupovala po 850 a prodaje po 500,tako isto netko može kupovati sa tuđim novcem po 5550 a prodavati po 330,i kupovati sa svojim novcem po 330…vi što se pitate tko je prodao 3 milje,pa prodao je netko tko je kupovao sa tuđim novcem,to je čista logika,zato i postoji burza..a kao ovo novi terminal i tako nešto slično,to je toliko smiješno da je za umrit od smija…pa nema nigdi broda u luci već 10 dana,šta će im taj novi terminal kada se bar promovira za zemlje cefte,kinezi rade autocestu,…nažalost lkpc je teška pušiona,a ovo netko kupuje kako bi prodao,jer kako će drugačije oboriti cijenu iduće godine kada hrvatska proglasi tehnički bankrot…to je moje shvaćanje burze,već sa na burzi 8 godina,valjda sam nešto naučio-….

kolega alt333, pa dajte jedan dan da se veselimo bez Vase kataklizmicko- katastroficne slike svijeta i svemira.

Na kraju, oni upućeniji trebali bi se zapitati što je to točno u vlasništvu Luke Ploče d.d.? Na primjer, infrastrukturu novog terminala za rasute terete financira Lučka uprava Ploče (a ne Luka Ploče d.d., kao što neki možda misle).

Da, pa svi znaju da je investitor Lučka uprava, bitno je tko će imati koristi od toga. Luka ploče pruža uslugu pretovara robe, materijalna imovina, osim dobrih dizalica [emo_smijesak], nije uopće u fokusu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

a kako to kolega da ste vi upravo sada ukazali na forumu i sto je jos zanimljivije imate toliko volje pisati da nas prosvjetlite a nemate ovu dionicu u portfelju

Pa samo odgovorih na upućena pitanja. A na temu sam se javio jer me zanimalo je li moguće da cijena dionica ovoliko skače, uz značajan promet, samo zbog najave otvaranja radova na terminalu tekućih tereta.

Ne moram imati svaku dionicu, a da bih iskoristio priliku naučiti nešto novo o načinu na koji se odvijaju stvari na ovoj našoj maloj burzi.


@rovadC
:

Mirovinci već imaju po jednog člana nadzornog odbora (2 od ukupno 5; mislim da barem jednog imenuje država koja ima ispod 20% udjela u Luci Ploče). Priča se da je riječ o mlađim ljudima obrazovanima na dobrim američkim fakultetima.

S obzirom na najave o prodaji dijela preostale državne imovine, možda se očekuje da država proda svojih, čini mi se, 18%. A istovremeno se šuška o podizanju granice fondovima.


@stardust
:

Nisam siguran da prosječan čovjek razumije razliku između Lučke uprave Ploče i Luke Ploče d.d.. Kad se procjenjuje vrijednost neke tvrtke i njenih dionica, u obzir se uzima sva imovina. Stoga ne bi bilo loše znati što to točno Luka Ploče d.d. ima u vlasništvu. Vjerojatno ima nešto više od par dizalica koje spominješ, ali i bitno manje od onoga što bi prosječan čovjek pomislio.



Neki dan pričalo se o tome kako će se podignuti limit udjela koji fondovi mogu imati u tvrtkama …?

Ima smisla. Tako mogu -nekoliko mirovinaca možda doći i na većinski udio i početi aktivno upravljati-postaviti nadzorni odbor i upravu, popraviti poslovanje srezati troškove koji se mogu, možda dovesti neki prvoklasni menadžment u upravu i sl.
[/quote]

Mirovinci su ti malo bolji vlasnici nego Drzava.
Pogledajte Dalekovod. U dvije godine koliko su u Dalekovodu kao najveci dionicari i prakticno vodili tvrtku doveli su je u Predstecaj.

Ukoliko Vlada popusi pricu sa Fondovima imat cemo vrlo lose i nesposobne vlasnike.

Kako god i što god ovo bilo želim sve najbolje napaćenim malim dioničarima LKPC. Koliko god loše trenutno radili, luka mora imati neku vrijednost. Nadam se da od ovoga može samo bolje.

New Report

Close