LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni izgleda da netko veći zauzima strateške pozicije u LKPC… obzirom da je LKPC glavna i praktički jedina luka za BiH, a kako je LKPC uz to sada i u EU, ne bi me čudilo da kroz koji dan u top10 vidimo i neke strane fondove kao kupce dionica LKPC

Netko tko je skupljao niže ili neki rajf možda kako neki tvrde izlazi a netko na osnovu nečeg relevantnog ulazi. E sad, mislim da je smjer up jer nitko ne upucava toliko para da ne bi pogurao to prema svojoj zaradi dakle u ponedjeljak očekujem višu ljestvicu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

meni izgleda da netko veći zauzima strateške pozicije u LKPC… obzirom da je LKPC glavna i praktički jedina luka za BiH, a kako je LKPC uz to sada i u EU, ne bi me čudilo da kroz koji dan u top10 vidimo i neke strane fondove kao kupce dionica LKPC
__________________________________________________________________________________

Neki dan pričalo se o tome kako će se podignuti limit udjela koji fondovi mogu imati u tvrtkama (ili nešto slično)? U tom bi slučaju dva mirovinca koji su najveći dioničari Luke Ploče možda poželjela ojačati poziciju (po osjetno nižim cijenama od onih po kojima su kupovali dosadašnji dio)?

@yeosol

Bla bla bla samo ti lupetaj bez veze ovo je bilo na 490[emo_namigusa][emo_namigusa]

Vaš link …

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

bravo. ego na 1000.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Luka Ploče će danas biti dionica s najvećim prometom na ZSE, lijepo je konačno i to doživjeti.

nitko nije skupio cetri tisuce komada na ovoj
razini da bi uz zaradu prodao


Duboko sumnjam da ću ikad kupovati ovu dionicu, igrom slučaja znam ponešto o tvrtki pa me iznenadio skokić neutemeljen na nekoj pozitivnoj vijesti.

Kolega, da li želite reći da je trenutna cijena opravdana ili se slažete da je smiješno niska čak i unatoč lošem poslovanju? [emo_namigusa]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Kolega, da li želite reći da je trenutna cijena opravdana ili se slažete da je smiješno niska čak i unatoč lošem poslovanju? [emo_namigusa]

Trebao bih proučiti nešto ekonomske literature i onda pokušati izračunati kako stvari stoje.

S jedne strane, kad čovjek pogleda koliko Luka Ploče ima keša, na prvi pogled učini mu se da je dionica podcijenjena.

S druge strane, kad razmisli kakva je godina iza nje i kakva joj je ova poslovna godina, kakvo je stanje u njenom okruženju i ima li ikakvih ozbiljnijih naznaka skorih većih poslova, može mu se učiniti da nema razloga razmišljati o ulaganju (barem ne u skorije vrijeme). A da ne spominjem što bi napravio ako još zna ponešto o kadrovskoj politici …[emo_namigusa]

Na kraju, oni upućeniji trebali bi se zapitati što je to točno u vlasništvu Luke Ploče d.d.? Na primjer, infrastrukturu novog terminala za rasute terete financira Lučka uprava Ploče (a ne Luka Ploče d.d., kao što neki možda misle).

Na dugi rok, uz drugačiju sliku u okruženju i drugačije upravljanje, ova tvrtka morala bi imati dosta potencijala. Pitanje je koliko je ulagača na Zagrebačkoj burzi spremno čekati (barem) nekoliko godina. Dojma sam da je ovdje popriličan udjel onih koji trče za izuzetno brzom zaradom.

a kako to kolega da ste vi upravo sada ukazali na forumu i sto je jos zanimljivije imate toliko volje pisati da nas prosvjetlite a nemate ovu dionicu u portfelju

Mirovinski fondovi izvršili su dokap po 850, danas ih je netko natrpao malo manje od 550.

e to je meritum price. Kada bi tu racunicu meni netko objasnio

New Report

Close