LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hahaha znači na 400 opće ludilo [emo_smijeh]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Čekamo kao gladni vuci 🙂

možda sam prebahat,ali pošto nemam puno novca,ja ne dam za nju više od 200 kuna…sve zavisi kako će se stvari odvijati,to možemo samo nagađati,otprilike,80% čini uspjeh uspješnim sreća,a 20% znanje,tako da sve ovo spada više manje u kocku..treba proći još puno puno godina da shvatimo šta su to dionice,ja mislim da sam shvatio,poznavajući moj karakter,bolje se kanit toga i uhvatit se motike…..

kolege,

čelnici Luke Ploče pridružili se hrvatskom izaslanstvu u Indoneziji koje će pokušati promovirati hrvatske brodove, drvo i luke.
Naglasak je na pokušat će.
Kao i obično…

kolege,

gastronomsko-kulinarskim rječnikom rekli bi da su gradele spremne.
Jedino lovinu još valja uhvatiti.

Znači,potražnje nema, nitko ne želi kupiti niti po 500kn, red je da se onda ovaj na kupnji pomakne dole da se ubrza neminovnost i da se ponuda i potražnja onda nađu na nekim nižim razinama, valjda razina ulaska radnika.

Osobno bih situaciju ovaku prokomentirao:

1. Realne potražnje za kupnjom dinice nema
2. Realne prodaje također ( kandidati nisu kupovali po cijeni od850kn, koja je nota bena bila premija, desetine tisuća komada da bi sad prodavali)
3. Na malom prometu se cijena minuciozno mjesecima spušta
4. Loša klima, pad prometa i nemušta uprava ide u prilog ovome pod 1. 2. i 3.
5. Ključno je pitanje od koga, oni koji su ovo stvarno dobro smislili, očekuju kupiti velike količine dionica na ovim i nižim razinama?

Jel to država stvarno kani prodati svojih dvadeset posto pa su kandidati spremili gradele?
Kakva god nesposobna bila ova vladajuća nomenklatura, nije valjda blesava da proda po cijeni s burze fondovima i bankama nego će valda kako treba na međunarodnom javnom natječaju, pa licitacija…

Lijepo je netko napisao da luke prvo trebaju proći agoniju dokapitalizacije i usput restrukturiranja, a onda nakon par godina slijedi privatizacija.
Luka Ploče je u RH avangarda na tom putu, Luka Rijeka kaska.
Uostalom kao i po poslovanju

Ne pišem previše jer sam prekrcan poslom, a ne mogu onako baš ofrlje pisati pa ustvari samo čitam… Imam još uvijek sve dionice LKPC, nijednu još nisam prodao i u ogromnom sam minusu, sad već nešto sitno iznad 50%, u portfelju mi je LKPC 13%.
Situacija definitivno nije dobra, uprava još uvijek sjedi tamo gdje je već gotovo desetljećima ali vjerujem da neće još dugo jer tako katastrofalno poslovanje svakom vlasniku bi trebalo zazvoniti kao alarm.
Bojim se nekako da bi izvješće moglo biti solidno jer sam relativno često gledao najave brodova na stranici LKPC i činilo mi se dosta živo ovaj kvartal. Bojim se dobrog izvješća zato što samo dobro izvješće može postojeću upravu zadržati u klupama, a možda niti to.


treba razmišljat logički i na bazi činjenica..činjenica je da lkpc sada tržišno vrijedi cca 230 milja kuna i generira gubitak od cca 25 milja godišnje,znači da netko kupi po ovoj cijeni i da se ovakva situacija nastavi,izgubio bi još toliko love za 7 godina,i bio bi u minusu pola milijarde kuna…ako se nakon 7 godina trend zaustavi i krene oporavak,lkpc je imala 15 milja plusa kad je bilo dobro,dakle trebalo bi mu 40 godina da bude na nuli,ako oroči 230 milja na 40 godina,imat će na kraju tog razdoblja milijardu kuna….dakle…cijena je precijenjena..žao mi je to reći zbog nekih ljudi,ali želim vam samo otvoriti oči..

Kolega, dajte preispitajte sami sebe u ovom postu. Na početku spominjete logiku i činjenice, međutim niste se baš držali tih naputaka.
Svakako, ako ovako razmišljate, jasno mi je zašto bi za LKPC dali svega 200kn.

Izvješće je vrlo dobro, pogotovo nakon lanjske katastrofe ali to me ne veseli niti najmanje jer to može održati ovu sadašnju garnituru na čelu.

Zar je dotle došlo da nitko već danima ne komentira izvještaj. Vidim i na ZSE nikoga ne zanima…

Možda sam ranije trebao nešto napisati:)

pardon ,jel ovo 9,6milja dobit za prvi kvrtal



treba razmišljat logički i na bazi činjenica..činjenica je da lkpc sada tržišno vrijedi cca 230 milja kuna i generira gubitak od cca 25 milja godišnje,znači da netko kupi po ovoj cijeni i da se ovakva situacija nastavi,izgubio bi još toliko love za 7 godina,i bio bi u minusu pola milijarde kuna…ako se nakon 7 godina trend zaustavi i krene oporavak,lkpc je imala 15 milja plusa kad je bilo dobro,dakle trebalo bi mu 40 godina da bude na nuli,ako oroči 230 milja na 40 godina,imat će na kraju tog razdoblja milijardu kuna….dakle…cijena je precijenjena..žao mi je to reći zbog nekih ljudi,ali želim vam samo otvoriti oči..

Kolega, dajte preispitajte sami sebe u ovom postu. Na početku spominjete logiku i činjenice, međutim niste se baš držali tih naputaka.
Svakako, ako ovako razmišljate, jasno mi je zašto bi za LKPC dali svega 200kn.
[/quote]a dobro,vidi se da si kupio dionicu pa drukaš malo,to je ok..nemam tu zamjerki,doduše koliko su precijenjene neke dionice na zse,lkpc je još i povoljna kupnja,ja sam svakako odustao od zse zauvijek..ne želim gubiti živce na nebitnim stvarima,rekao sam to dosad već par puta,kakva nam je država,takva je i burza..vlada nezakonje,kriminal i nepotizam…a ja konzervativno odgojen,i kao pošten čovjek nemam tu šta tražiti…amen

New Report

Close