LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Slovenci su od početka listopada, od kad imam podatke, prodali više od 300 komada, ali današnji top 10 govori da su počeli ponovno kupovati.

To samo znači da su ih Hrvati uspjeli zeznut [cool]

To samo znači da su ih Hrvati uspjeli zeznut [cool]


Pokazalo se da su slovenci najjači regionalni igrači i ne možeš ih baš lako zaznuti!
Njihovi fondovi ostvaruju najveće prinose več par god. za redom.
Ako slovenci nadokupljuju to znači da će LP vrlo brzo biti vrlo visoko[smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

U prvih sat vremena ništa od trgovanja, a onda tornado: u deset minuta protrgovano preko 60 dionica. Netko moćan ulazi ili je kolega sborso1 shvatio da ova dionica ne smije stagnirati?! [wink]
Došli smo na našu ex razinu od 5.5k, no ne mogu ni zamislit kako će biti u NG. [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

23.02.2007
Na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim
ODLUKU
O PROGLAŠENJU ZAKONA O POTVRĐIVANJU OGOVORA O JAMSTVU IZMEĐU REPUBLIKE HRVATSKE I MEĐUNARODNE BANKE ZA OBNOVU I RAZVOJ ZA »PROJEKT INTEGRACIJE TRGOVINE I TRANSPORTA«

Proglašavam Zakon o potvrđivanju Ugovora o jamstvu između Republike Hrvatske i Međunarodne banke za obnovu i razvoj »Projekt integracije trgovine i transporta«, kojega je Hrvatski sabor donio na sjednici 16. veljače 2007. godine.

(a) jamac će poduzeti potrebne mjere za smanjenje državnog vlasništva u luci Ploče na ne više od dvadeset posto (20%) u skladu s postojećim zakonima i odredbama i u dogovoru s Bankom. Ovaj će se postupak temeljiti na načelima pravične tržišne vrijednosti te će se dovršiti na vrijeme kako bi se Luci Ploče omogućilo da po trgovinskim uvjetima osigura dovoljno financijskih sredstava za nabavu opreme za nove terminale koji će se graditi pod Dijelom A ovog Projekta,

Iz dn. reda skupštine:
Članak 7.
Upis dionica vršit će se u dva kruga.
U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, pri čemu svaki dioničar u upisnici mora naznačiti želi li sudjelovati u drugom krugu, ukoliko nakon prvog kruga preostane dionica koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu.
U drugom krugu će se na dioničare koji su za to iskazali interes u prvom krugu, izravno rasporediti preostale dionice koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu i to razmjerno međusobnim omjerima kojima ti dioničari sudjeluju u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, uvećanom za broj upisanih dionica u prvom krugu.

Ovaj članak 7. je koncipiran na ovakav način upravo zbog toga da država koja je več. vlasnik ima prostora da svoje pravo sudjelovanja u dokap. iskoristi potpuno , djelomično ili da uopće ne sudjeluje čime bi se njen udio smanjio na 25-26% što po ugovoru moraju učiniti.
U svakom slučaju bilo u prvom ili u oba kruga (pod uvjetom predbilježbe za dr. krug) minimalna količina koja se može kupiti trebala bi biti 140% na udio koji posjedujemo.
Ukoliko bilo koji dioničar ne ne iskoristi ili djelomično iskoristi svoje pravo u dokap. njegov dio će se izravno rasporediti na dioničare koji su za to iskazali interes u prvom krugu i to razmjerno međusobnim omjerima kojima ti dioničari sudjeluju u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, uvećanom za broj upisanih dionica u prvom krugu.
Također bitno je napomenutu da se LP ne smije dodatno zaduživati te da bi došli do potrebne kol. kapitala (koji je već u ugovorima ukalkuliran za nabavku lučke opreme) te izvršili ugovorne obveze, moraju obaviti dokapitalizaciju što je i najtransparentniji naćin prikupljanja kapitala!
Još jedna bitna činjenica je da je Lučka uprava drž. institucija preko koje drž. nadzire rad luke d.-d pravne osobe u. vlasništvu jedne ili više pravnih ili fiz. osoba.koja pak od drž. uzima koncesiju na prostor koji če izgraditi i opremiti za obavljanje svoje djelatnosti tako da drž. ništa ne gubi ne sudjelovanjem u dokap.

Sada kada smo se oporavili od šokova koje nam je priredio izkompleksirani novinarčić , formiranje vlade slj. tjedan, brdo pozitivnih informacija o LP ..vrlo vjerojatna mi se čini opcija 1,4 + 2,2 kom na svaku jednu dionicu LP

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Da li mislite da će to biti jedina dokapitalizacija LKPC? Mislim da je to samo početak niza dokapitalizacija.


Da li mislite da će to biti jedina dokapitalizacija LKPC? Mislim da je to samo početak niza dokapitalizacija.

Ne znam da li će ih biti još..ali siguran sam da je ova koja se sada treba dogoditi najvažnija.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Kolege, nadam se da će ova dokapitalizacija proći onako kako je i planirano. Svi ovi šokovi koji su se desili u zadnje vrijeme, a nadam se da ih neće biti više, u neku ruku mogu djelovati i pozitivno jer su oni koji ne vjeruju u ovu dionicu rasprodali svoje udjele, što bi u konačnici moglo dati stabilnost ovoj dionici nakon dokapitalizacije.
Vjerovao sam da će cijena pasti na oko 3k, međutim sada ako su uglavnom ostali ozbiljniji igrači u ovome, cijena bi mogla biti i znatno viša nakon dokap. što je za nas unutra odlično.
Slično se desilo i sa Uljanik plovidbom u prošlim dokapitalizacijama gdje nije bilo ozbiljnijih potresa sve do zadnje kada se mnogo novih dioničara uključilo pa znamo na koliko je pala.
Ispravite me ako griješim.

Mislim da nema nikakve osnove,s obzirom na pokazatelje i prognoze za budućnost, da se cijena nakon dokapa uruši na 3k.Moja pognoza cijene u trenutku dok. je negdje oko 7k,a možda i malo veća ako se bude imalo više šuškalo o nesudjelovanju države u dokapitalizaciji,a nakon toga blagi pad na nešto manje od 5k te do kraja godine pet rast na krilima rezultata i strateške prometne važnosti sve do razine pri dokapitalizaciji.
Možda sam optimist ali ima osnova za ovaj scenarij.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Mislim da nema nikakve osnove,s obzirom na pokazatelje i prognoze za budućnost, da se cijena nakon dokapa uruši na 3k.Moja pognoza cijene u trenutku dok. je negdje oko 7k,a možda i malo veća ako se bude imalo više šuškalo o nesudjelovanju države u dokapitalizaciji,a nakon toga blagi pad na nešto manje od 5k te do kraja godine pet rast na krilima rezultata i strateške prometne važnosti sve do razine pri dokapitalizaciji.
Možda sam optimist ali ima osnova za ovaj scenarij.


Ovo je dionica kojoj je budućnost zagarantirana, svakim danom promet raste a s tim i vrijednost ove dionice.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Ima li netko sigurnu potvdu da nakon ukidanja JDD kotacije dionica Luke Ploče i dalje ostaje na burzi???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Ima li netko sigurnu potvdu da nakon ukidanja JDD kotacije dionica Luke Ploče i dalje ostaje na burzi???

Otome najviše zna uprava,ako imaju namjeru prikupljanja kapitala na burzi u duljem razdoblju sigurno će ostati.A to bi značilo još po koju dokapitalizaciju,a to bi onda značilo da je ovo jedna od perspektivnjih,ako ne i najperspektivnija dionica u lijepoj našoj
[rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ima li netko sigurnu potvdu da nakon ukidanja JDD kotacije dionica Luke Ploče i dalje ostaje na burzi???

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close