LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolege,

evo samo da primjetim da pritisak na prodaji jača, a kupnja se povlači na niže razine.
Sada je već na 530kn.
Isti naravno u nedostatku prave ponude i potražnje( jer uglavno za istač nitko ne kupuje niti prodaje), glume prodaju, povlačenje kupnje, nervozu,pritisak…
Lijepo smišljena fabula od strane mirovinskih fondova i banaka pod pokroviteljstvom Uprave, da neupotrijebim težu riječ.
Još kada izvješće izađe evo nas na povijesnim granicama na kojima su kupovali i radnici.
Fair enough.
P.S. Tko ovo izdrži jednom će u godinu dana zaraditi 400%, baš kako su to u svoj scenarij stavile i banke.

Baš me zanima što misle radnici koji su kupovali po 400 kn.
Hoće li ostati što za unovčiti kada podjele sve otpremnine i pokriju gubitke?

kolege,

da ne koristim više sarkazam ni autoironiju molim za informacije:

1. kada bi trebalo izaći izvješće za 2012.
2. kako izgleda prvih deset naloga na kupnja-prodaja

Zahvaljujem

kolege,

zao mi je da nema budnih za komunikaciju.
No, eto na ukupnom prometu od trideset tisuća kuna uspjeli smo dočekati da netko prodaje na petsto kuna.
Srećom da uprava ima pravo kupovati vlastite dionice na burzi.
P.S. Pa dajte se uključite u komentiranje ovog ludila

Tehnički gledano, dulje vrijeme je u sporo silaznom kanalu, što nije osobito privlačno. Fundamentalno, još je puno lošije. Mogla bi neko vrijeme životariti na 500 +/- 10%. Jedino ju neka politička odluka može izbaviti iz ove letargije laganog potonuća (možda nešto s Europom i/ili bosancima) pa da trgne barem na 650-670.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

ovo će ili životariti ići malo dole…ali kada krene sumnjam da će to biti na 650 kuna. vjerujem da će to biti 4 znamenkasta cifra. pa cijena joj je bila veća na 1550 bodova a crobex je sad blizu 2000. naravno da jedna dionica nema previše veze sa prosjekom ali isto treba naglasiti da se nije desilo ništa porazno da bi u odnosu na druge dionice njen smjer bio ovako negativan. sve ovo što pišem je paušalno ali u ovoj politički određenoj žabokrečini od burze i nema previše smisla crtati grafove i posezati za knjigama iz ekonomije.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

I dalje je ova dionica preskupa, barem meni.
Al bit će zanimljiva na 360-380kn gdje vjerujem da ide.

INGRA ti je bila super na 400 kuna, aj šuti ne blamiraj se bez veze.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU


kolege,

zao mi je da nema budnih za komunikaciju.
No, eto na ukupnom prometu od trideset tisuća kuna uspjeli smo dočekati da netko prodaje na petsto kuna.
Srećom da uprava ima pravo kupovati vlastite dionice na burzi.
P.S. Pa dajte se uključite u komentiranje ovog ludila

Malidon

nemam dionice LKPC, bio sam u dokapu ali na svu sreću izletio brzo van.

Vjeruj mi – u ovom tvom postu jedna riječ mi natjera krv u glavu – “Uprava”.

Nema tog zla koje može snaći male dioničare Luke Ploče a de se i približi štetnosti koju nanosi Kapetan i Uprava.

Ovdje nema pomaka ni od Vc, ni procvata BiH, tek smjena Uprave vam je ovdje prvi korak ka oporavku.


kolege,

zao mi je da nema budnih za komunikaciju.
No, eto na ukupnom prometu od trideset tisuća kuna uspjeli smo dočekati da netko prodaje na petsto kuna.
Srećom da uprava ima pravo kupovati vlastite dionice na burzi.
P.S. Pa dajte se uključite u komentiranje ovog ludila

Manje pišem jer sam zadnjih mjeseci doslovce rastrgan od posla ali eto jedan mali doprinos ovom topicu u ove sitne sate…
Od svih dionica koje imam u portfelju jedino nikad nisam prodao niti jednu jedinu dionicu LKPC. Još ih uvijek imam sve, zadnje sam dokupio na 680 kn. Ukupno mi je u portfelju LKPC zastupljena 15% (bila je i blizu 30% svojedobno no padom cijene, dokupom ostalih dionica i rastom ostalih dionica sada je na 15%). Već sam objasnio zašto ne želim prodati i to se nije promijenilo.
Ovo što se događa na ovoj našoj dionici je klasičan primjer nemara na svim razinama.
Iz svemira se vidi da je uprava potpuno izgubila kompas. U 2012. smo imali gotovo 50% (PEDESET!!!) pad prihoda od osnovne djelatnosti, isplaćena otpremnina za 50 radnika bila je ako se ne varam 15 mil kn (najavljeno je da će za 100 radnika biti izdvojeno 20 mil kn) i ono najgore (zato što ruši bilo kakvo povjerenje investitora) po meni je što je izvješće “krivotvoreno” da se sakrije ogroman pad prihoda (navodnici su zato što ne mogu s apsolutnom sigurnošću tvrditi da je to tako jer dopuštam mogućnost da je zakonski dopušteno napraviti to što su napravili ali to nikad nisam vidio ni u jednom izvješću do sada zato s nestrpljenjem očekujem revidirano izvješće koje će, pretpostavljam, bitno odstupiti od onog objavljenog prošli tjedan).
Imamo dakle tri goleme stvari od kojih bi svaka izdvojena u nekom normalnom okruženju imala za posljedicu trenutačnu smjenu uprave i imenovanje nove. Činjenica je da kod nas još uvijek postoji apsolutni manjak odgovornosti, nestručnost i nerad na svim razinama, a to je nešto što se mijenja sporo. Pogledajte samo web stranicu Luke Ploče, nekad su imali izvještaje o broju brodova za svaki mjesec, s čime su misteriozno prestali prošle godine u travnju što je ujedno i zadnji mjesec za kojeg su izbacili izvještaj. Što to govori o ljudima koji tamo sjede? Njihovo rješenje problema za pad prometa bio je prestanak izvještavanja dioničara o najbitnijoj stvari, a inteligencija im je na tolikoj razini da nisu čak uklonili tu rubriku nego su ostavili da svi mogu vidjeti dokaze njihovog nemara, nerada i manjka bilo kakve poslovne etike. Bitno da se temperatura, tlak i vlažnost zraka ažurira svakodnevno.
Na LKPC više jednostavno dok postojeća uprava još uvijek sjedi tamo ne treba trošiti riječi. Možda bi se trebalo protiv njih boriti na način na koji N. Bakić vodi borbu u poduzećima u kojima je vlasnik no ja (i velika većina malih dioničara pojedinaca) nemam niti toliku snagu, vremena i resursa za tako nešto.

No stavimo upravu sa strane za sada. Ono što je najbitnije je na koji će se način novi vlasnici postaviti prema problemu trošenja njihovog novca. Država ima samo 20% i vidim da puštaju probne balone u želji da se riješe i toga, a fondovi zbrojeno imaju oko 25%. Dobar dio dionica, mislim oko 15% je zatočen kod radnika koji imaju lock up još tri godine. Dakle fondovi ukoliko se udruže, većinski su vlasnici i trebali bi početi konzumirati to vlasništvo, prije svega na način da inzistiraju na postavljanju stručne i sposobne uprave koja će znati stvoriti novu vrijednost. Vidjet ćemo ovdje, a i u nekim drugim poduzećima možda još i brže (Podravka, Pterokemija itd.) jesu li fondovi prošli svoju ktarzu i jesu li spremni suočiti se s vlasništvom i konačno se početi brinuti o novcu kojeg nam kroz doprinose svakodnevno otimaju. Možda ovako katastrofalni rezultati budu i katalizator koji će ubrzati događaje koji slijede. Osobno vjerujem da će vrlo skoro doći do promjena. Na sreću LKPC je i dalje fundamentalno vrlo jaka dionica s velikim potencijalom no potrebno je mijenjati stanje uma nekih ljudi što ide vrlo sporo.

kolege,

znači povrđeno je da je od svih trgovačkih društava koja su izlistana na Zagrebačkoj burzi najveći pad prihoda u 2012. zabilježila Luka Ploče d.d.
Više i od Ingre, čak.
Kapetane Pavloviću čini se da je došlo vrijeme za časno povlačenje i odlazak u mirovinu…

NevenS@ nakon ovakve plahte ,,mozes komotno uzeti pauzu jos 6 mjeseci [emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close