LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očigledno postoje neke insiderske informacije da će se ići na prodaju državnog udjela u cijelosti ,pa velikim ogračima nije u interesu dirat cijenu već da probaju kupiti i taj udio što jeftinije.

po meni ionako nema smisla da država ima udio kad ima kontrolu kroz lučku upravu.jedino su trebali koncesioniranje podijeliti na više koncesionara.
s obzirom koliko se ulaže u infrastrukturu luke ploče i to novcima svjetske banke i ifc ,sve je to oko dokapitalizacije jedna dobro smišljena igra.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

kolege,

na kraju će država jednom i prodati svoj preostali udio u Luci Ploče i kao što je kolega maločas napisao nastaviti braniti nacionalni interes kroz instituciju lučke uprave.
No ono što bi svakako trebalo biti važno je po koliko će prodati svoj udio u Luci Ploče jer će ta sredstva strpati u rupu bez dna zvanu državni proračun.
Naime nije svejedno hoće li prodati komad po 500kn,600kn, 700kn, 850kn, 1150kn, 1800kn ili 2500kn.
Ali bojim se da ovi magarci neznaju kako učiniti da ono što već prodaješ i prodaš po iole normalnoj cijeni, a ne budzašto.
Ono što je prag njihove sposobnosti je kako uvećati pdv, uvesti porez na dividendu, razmišljati o porezu na kamate, kapitalnu dobit, o porezu na imovinu, na one koji imaju televizor i radio prijamnik, kako povećati cijene goriva, plina, hrane, struje,vode…
Očekujem svakog dana uvođenje dugo isčekivanog poreza na misao i korištenje svježeg, a tko nema i zagađenog zraka.
Onda slijedi porez na broj knjiga u kući, na nasu istovarenih tvrdih fekalija po članu kućanstva…


…Ali bojim se da ovi magarci neznaju kako učiniti da ono što već prodaješ i prodaš po iole normalnoj cijeni, a ne budzašto…

Mogao sam citirati i ostalo jer se sa svime rečenim apsolutno slažem ali s rječju magarac pogodili ste baš ono što sam tražio od kad je izgled foruma ovakav i dosta riječi bespotrebno zabranjene da ne možeš niti postati ako ih ne izbaciš.
Treba znati prodati nešto što vrijedi dva za jedan. Zaista su magarci! Svaka čast kolega.

01.07. kroz Luku Ploče otvaraju se nova vrata EU…sad je samo pitanje koliko je LKPC sposobna iskoristit taj položaj.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

kolege,

moj dojam je da se čeka cjelovito izvješće za 2012. kako bi se onda pod egidom ” loš rezultat i slaba perspektiva” od strane zainteresiranih za dokup, ali da cijena ne mrda na gore, krenulo u dalji proboj prema točci po kojoj su radnici kupili dionice Luke.
Dokapitalizacija je nažalost bila farsa gdje su velemajstori iz fondova kupili dionice ” platis jednu jeftino ali zato dobis dvije”- sto je odlično okarakterizirao kolega NevenS.
Nažalost farsa se nastavlja i dalje, ali ako ih nemožeš pobjediti pridruži im se. Cijena će prije ili kasnije ipak morat na realne grane.
Ili mislite da Luka Ploče možda vrijedi kao Dinamova zarada od transfera Domagoja Vide i Mateja Kovačića iz Dinama

Aluminij završio prvu etapu projekta vrijednog 6 milijuna eura

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

izgleda da se luka rješava pola zaposlenih,još 300 ljudi će dobiti otkaz sa otpremninom,kažem vam,možda jednog dana i zablista,ali ti dani nisu u bližoj budućnosti,proces restrukturiranja bit će težak i trajat će barem 3-4 godine,da imam novca čekao bi dionicu na 200-300 kn,ali pošto nemam,ostaje mi samo da analiziram i bavim se burzom rekreativno,većina dionica na zse je trenutno precijenjena,samo je nekih 20% podcijenjeno,a u tih 20% sigurno zasad ne spada lkpc,sve raste a ona stagnira,to je jako loš znak za dionicu….ovaj rast na zse više je posljedica izravnavanja cijena jer su previše neopravdano pale,dok se nekim dionicama trži na jako skupoj razini..sreća njima što uskok sada ima druga posla,kao što je čitava država u mafijaškom zagrljaju,tako je i burza u zagrljaju čudnih i čudno povezanih investitora,ili kako da ih nazovem na hrvatski??”manageri and nenad


da imam novca čekao bi dionicu na 200-300 kn,ali pošto nemam,ostaje mi samo da analiziram i bavim se burzom rekreativno

Trenutno kratkotrajna financ. imovina po dionici iznosi cca 645,00 kuna, i ti pričaš da je dionica precijenjena… [emo_zacudjen] Slažem se s tobom da nastaviš s burzom isključivo rekreativno.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ne bih želio da mi neki radnici Luke Ploče zamjere ali zaista je apsurdno da se isplaćuju stimulativne otpremnine koje su i više nego duplo veće od onih zakonom predviđenih. I sve to u godini kada će LKPC iskazati možda i najgore poslovanje u povijesti. Tako nešto je neodgovorno i neozbiljno neovisno od toga jeste li “magarac” ili niste. Čak i u Podravci (koju navodim kao mjerilo lošeg upravljanja) isplaćuju otpremnine koje su veće od zakonski propisanih, a opet puno puno manje od onih u LKPC.
U slučaju da se promijeni vodstvo (nadam se da će to biti vrlo skoro jer vlasnici valjda ne žele da im nesposobna uprava prosipa novac) LKPC sigurno neće biti ovo što je danas, no i bez tog ključnog detalja mislim da je tvrdnja kako je LKPC precijenjena potpuno promašena.

Ako je vijest tocna, a mogao bi u najmanju ruku biti probni balon, odgovorno tvrdim da svaka fizicka i pravna osoba koja smatra da po aktualnim fundamentima Lkpc nije super atraktivno kupit kupit paket od dvadeset posto dionica za za sestdeset milijuna kuna , mora uci u krug onih za trenutno oduzimanjw poslovne sposobnosti. Van pameti


Nevjerojatan zaključak????
A što je s onima koji su kupovali LKPC po puno višim cijenama 1200-4000 kuna?
Oni su “pametni”????
Što bi njima trebalo oduzeti???!!!!!!
Vaš zaključak i Vaše pisanje je “VAN PAMETI”.
Pozdrav


Ne bih želio da mi neki radnici Luke Ploče zamjere ali zaista je apsurdno da se isplaćuju stimulativne otpremnine koje su i više nego duplo veće od onih zakonom predviđenih. I sve to u godini kada će LKPC iskazati možda i najgore poslovanje u povijesti. Tako nešto je neodgovorno i neozbiljno neovisno od toga jeste li "magarac" ili niste. Čak i u Podravci (koju navodim kao mjerilo lošeg upravljanja) isplaćuju otpremnine koje su veće od zakonski propisanih, a opet puno puno manje od onih u LKPC.
U slučaju da se promijeni vodstvo (nadam se da će to biti vrlo skoro jer vlasnici valjda ne žele da im nesposobna uprava prosipa novac) LKPC sigurno neće biti ovo što je danas, no i bez tog ključnog detalja mislim da je tvrdnja kako je LKPC precijenjena potpuno promašena.

NevenS

pa što ako vam radnici zamjere?

Jeste li vi dali svoj novac za Luku, jeste li također svojim novcem možda učestvovali u dokapitalizaciji?

Koji je bio cilj dokapa, isplata astronomskih otpremnina?

Luka posluje s gubitkom, previše zaposlenih, premalo posla, kako nastaviti dalje po starom a nema se novca?

Kapetan je pronašao rješenje – dokapitalizacija.

Vi ste njima dali novac opravdano očekujući da zauzvrat zaradite.

Jasu li se oni u Luci vama zamjerili – to je pitanje?

kolege,

pametnima, ali nestrpljivima sam uputio osobni savjet da ne nasjedaju na ovaj lopovluk i prodaju ispod cijene.
Ovo sam elaborirao u par navrata pa mi se neda više.
Znači ovo gore je moj čvrsti stav i tvrdnja.
Ne znam di ti bisakov spadaš ali meni se tvoje pisanje čini s figom u džepu, pa me molim lijepo zaobilazi.
Naravno da imas pravo na svoj stav ali me on ne zanima i ne komentiram ga.
Ako imas kakvu informaciju i sliku za podjelit ok.
Iskoristit ću ovo uključenje za jedan osvrt, naime zadnjih mjeseci je aktualno pripremanje akta o mirovinskim fondovima koji kako novine pišu neće stupiti na snagu prije srpnja, a koji bi vjerojatno OMF-ima dozvolio udio od 15% u trgovačkim društvima.
Zanimljivo će biti viditi kako će ZABA I PBZ odraditi da ćape još po pet posto za svoje OMF-ove, ali naravno po ovim cijenama.
Lakše bi im bilo to odraditi kad bi nemušta država prodala svojih dvadeset posto po mogućnosti kao što je bio model dokapitalizacije.
To je tzv. model prevari me tiho , a probni baloni su već počeli.
Znači shvaćate zašto se dionica LKPC drži na ovim razinama.
Ili ne?

New Report

Close