LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolege,

sreće naša da Uprava može kupovati dionice na ovo uređenom tržištu.
Eto, pa se i cijena stabilizirala.
Između 535kn- 555kn.
Visoka je to cijena, može to još dolje, npr na iznos po kojem su radnici kupovali?
Šalu na stranu,stvarno me zanima koja munjara prodaje na ovom iznosu, pa nije mogao kupiti ispod 850kn u dokapu.
To vjerojatno rođo kupuje od strike, a ovaj onda netjaku prepusti, pa ispočetka…
Tko zna do kuda misle tako voziti?
Do 400kn?

Kolega ništa čudno, da još padne cjena,s obzirom tko upravlja firmom,a vjerovatno isti stil investiranja ima i top deset što korigira cjenu na burzi, kolega nema čuđenja,stoga kolega njihovom taktikom vrebanje i dugo čekanje u stilu mačke i miša hehe.

kolege,

ne bih zelio uspoređivati kruške i jabuke, već jedno povući jednu paralelu.
Naime, zanimljivo je kako mirovinskim fondovima nije bilo skupo platiti dionicu Leda u dokapitalizaciji po 8000kn.
Većinu izdanja od 750 milijuna kuna, negdje oko 70% upisala su četiri mirovinska fonda.
A ovdje cigane, ispričavam se lipare…
Svaka čast Ivici Todoriću, cijeloj Agrokor grupi i Ledu, ali izbor između dionice Luke Ploče po 550kn i dionice Leda po 8000kn…

kolege,
dozvolite mi par stvari:

1.kao odgovor onima koji pišu da je BiH propala ili upravo propada:

razgovarah zadnjih mjeseci s više ozbljnih stranaca i uvjeravaju me da je situacija kroz prizmu gledanja stranih investitoora više pod kontrolom u BiH nego u RH.
Usklađenost javnih financija i provođenje strukturalnih reformi kao i niži troškovi rada ( ne radnika ) su ono što zanima strani kapital.
Imaju dobre preduvjete kad rast jedno krene.

2.Cijena od 550kn za jednu dionicu Luke Ploče je više nego povoljna, ustvari bagatelna, no neke kolege su u pravu da cijena može ići i niže.
Ali ne zato što je ovo realna vrijednost, već zato što fondovi tako žele.
Oni žele skupljati jeftino, a ne skupo i to je razumljivo.
Pravo je pitnje na koliko žele spusti vrijednost dionice i u kojem roku, prije nego što krene katapult.
Preporučam strpljenje…

Želim Vam svima Sretan Božić, više slika iz Luke i komentara

2.Cijena od 550kn za jednu dionicu Luke Ploče je više nego povoljna, ustvari bagatelna, no neke kolege su u pravu da cijena može ići i niže.
Ali ne zato što je ovo realna vrijednost, već zato što fondovi tako žele.
Oni žele skupljati jeftino, a ne skupo i to je razumljivo.
Pravo je pitnje na koliko žele spusti vrijednost dionice i u kojem roku, prije nego što krene katapult.

zasto bi bila povoljna ? jer firma radi neki super profit? dosta se vas ovdje hvali super kupnjama na 800 .700,600..svako malo se netko hvali a dionica tras ..sa ovakvim poslovanjem i stanjem u hr i okolici ..250-300 kn je jos i premija…

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


kolege,
dozvolite mi par stvari:
1.kao odgovor onima koji pišu da je BiH propala ili upravo propada:
razgovarah zadnjih mjeseci s više ozbljnih stranaca i uvjeravaju me da je situacija kroz prizmu gledanja stranih investitoora više pod kontrolom u BiH nego u RH.
Usklađenost javnih financija i provođenje strukturalnih reformi kao i niži troškovi rada ( ne radnika ) su ono što zanima strani kapital.
Imaju dobre preduvjete kad rast jedno krene.

2.Cijena od 550kn za jednu dionicu Luke Ploče je više nego povoljna, ustvari bagatelna, no neke kolege su u pravu da cijena može ići i niže.
Ali ne zato što je ovo realna vrijednost, već zato što fondovi tako žele.
Oni žele skupljati jeftino, a ne skupo i to je razumljivo.
Pravo je pitnje na koliko žele spusti vrijednost dionice i u kojem roku, prije nego što krene katapult.
Preporučam strpljenje…

Želim Vam svima Sretan Božić, više slika iz Luke i komentara

1. Što se tiče BiH, apsolutno se slažem s vama. Većina gleda situaciju tamo kao nešto apriori loše za LKPC ali i moje je mišljenje da je to samo površno gledanje. Što god se tamo događalo, koliko god korupcije i kriminala bude, roba će morati stizati preko Luke Ploče, a ako Luka funkcionira s ovom mizerijom od prometa i nesposobnom upravom, postoji nada da će i malo poboljšanje do kojeg može doći i samo ako se postave pravi ljudi stvar podignuti na viši nivo. Fondovi su izgubili jako puno novaca na razno razne Ingre, Magme, Dalekovode, Nexe itd. da će jednostavno morati postati aktivniji, pametniji i stručniji. Na LKPC mogu zaraditi ali moraju se uključiti aktivnije u upravljanje poduzećima čiji su suvlasnici. Naravno da na LKPC to ne mogu u nekoliko mjeseci jer onaj tko im je omogućio jeftinu kupnju mora još neko vrijeme jahati u sedlu, no kraj, odnosno novi početak je, vjerujem, blizu. Smatram da se uprava posve diskvalificirala uštimavanjem RDiG za treći kvartal i da si je time zabila posljednji čavao u lijes. Ne priča se o tome ali vjerujem da su mnogi počeli postavljati pitanja jer ako ja mogu vidjeti neke stvari što tek vide oni kojima je to posao. Zato smatram da će do promjene potiho doći, gotovo siguran sam u toku sljedeće godine.

2. Ne vjerujem da nitko baš toliko smisleno ne ruši cijenu dionice jer likvidnost je mizerna, tržište je neefikasno i strah je prevelik. Okidač na LKPC može biti jedino da neki veći dioničar odluči prodati svoje dionice ili neka mega velika vijest. Prije toga pad cijene ne treba gledati tragično baš kao ni rast euforično.

Onima koji slave želim sretan Božić, a baš svima bolju i uspješniju 2013.

U luci su u tijeku aktivnosti racionalizacije procesa poslovanja i optimizacije svih troškova, a posebno troškova zaposlenika. Donesena je Odluka o izradi Programa zbrinjavanja viška zaposlenih uz isplatu stimulativnih otpremnina, u interesu usklađivanja poslovanja Društva s uvjetima tržišnog poslovanja. Program zbrinjavanja radnika provodi se uvažavajući mišljenje socijalnih partnera i odluke svakog radnika. Za isplatu stimulativnih otpremnina prijavilo se preko sto lučkih dokera, za što će biti izdvojeno oko 25 milijuna kuna.

sa vašim novcem od dokapa,isplaćivaju se velike otpremnine i dijele se božićnice i tako to,toliko o upravi,koliko ih je briga za dioničare,njih je isključivo briga za vlastitu guzicu i za ništa više,potpuno politizirana dionica..po meni poprilično precijenjena…


…Zato, dobronamjerno predlažem da suprotstavimo mišljenja na način da iznesemo vlastite prognoze oko budućnosti LKPC. Vi tvrdite da će cijena dionice pasti i da dugi niz godina neće doseći današnju razinu. Da ne bi čekali taj dugi niz godina, predlažem da nam referentno razdoblje bude, recimo, do kraja ove aktualne godine. Ja tvrdim suprotno, a to je da će cijena dionice rasti. Trenutna situacija ide vama na ruku maksimalno, "mrtvilo" u luci bez nade u oporavak do kraja godine, milionski troškovi zbog otpremnina radnicima te neizvjesnost oko BiH. Neka onaj koji izgubi jasno i nedvosmisleno izjavi na ovom topicu da nije bio u pravu i oda priznanje drugome bez ikakvih ali na kraju. Meni osobno i pad odgovara jer ću u tom slučaju nadokupiti i "ubiti" tugu zbog poraza.

Ovo citirano sam napisao u dijalogu s Alinom 07.08.2012. kada je cijena dionice bila 630 kn odnosno 3,97% veća nego danas. Očito je da je kolega bio u pravu i mudriji od mene.
Svima, a pogotovo imaocima ove dionice želim sve najbolje u 2013.

Aluminijski je prije mogao dokapom praviti termoelektranu ali to više ne može.
U mirovinu se prijavilo nešta radnika i čekaju otpremnine ali izgleda nema love.
Iz ureda gdje je ogromni višak ljudi i gdje su se zbrinjavali politički podobnici
nitko i ne pomišlja otići jer ne rade ništa a deru dobre plaće.
Firma najviše liči na FIMA MEDIU dok je ova uprava.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ovo što se sada događa je zaista katastrofa. Troše se novci od dokapitalizacije za kupnju vlastitih dionica umjesto da se razmišlja kako unaprijediti poslovanje. Iako mi je drago kao dioničaru da se održava postojeća cijena, moram reći da je ovo svinjarija i vrlo neozbiljno od uprave. Priželjkujem da što prije naprave što veću svinjariju pa da ih se konačno makne dok je situacija još uvijek fundamentalno izvrsna. Manju bi štetu napravili da ukradu desetak miliona kuna nego da i dalje budu tamo gdje jesu.

poštovani kolege,

Sretna Nova 2013.

Vezano uz aktulnu tematiku nadam se da ste u krivu što mislite da Uprava od novaca iz dokapitalizacije namjenjenih INVESTICIJAMA, za što smo mi nota bene dali svoje pare, kupuje dionice na burzi i neselektivno dijeli otpremnine.
Pa šta radi nadzorni odbor?
Nadam se ipak da ste u krivu

http://www.rogotin.hr/_2012_arh/12_12_26_luka.html

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

New Report

Close