LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napisati ću svoje mišljenje o čemu se radi iako je to zaista bez veze da mi dioničari na ovaj način moramo tumačiti neprofesionalnost i netransparentnost uprave.
Krajem devetomjesečnog izvještajnog razdoblja LKPC navodi 742 zaposlenih odnosno 30 manje nego je to bilo na kraju šestomjesečnog razdoblja. Ja pretpostavljam da je to smanjenje rezultat zbrinjavanja viška radnika koje je bilo najavljeno. Sukladno tome, pretpostavljam da se prikazani financijski rashod od 8,98 mil kn većinom odnosi na isplate otpremnina i slično. Ono što je opet zanimljivo i meni teško shvatljivo je da financijski rashodi u zadnjem tromjesječju iznose 0,32 mil kn te ukoliko to pridodamo financijskim rashodima na kraju šestomjesečnog izvještajnog razdoblja koji su iznosili 0,96 mil kn, dolazimo do iznosa od 1,28 mil kn. A prikazani u zdanjem izvješću su u iznosu od 8,98 mil kn?!
S financijskim prihodima je identična stvar samo u drugom smjeru.
Uglavnom u RDiG im odnosi financijskih rashoda i prihoda ovog i prošlog izvještajnog razdoblja apsolutno ne štimaju. Moje je mišljenje da su htjeli uljepšati stvar pa su 7 ili 8 mil kn financijskih prihoda pribrojili poslovnim prihodima da ispadne kako smanjenje prihoda i nije tako grozno. Samo način na koji su to napravili je besmislen. Nemaju se što u izvješćima uljepšavati ili poružnjivati stvari pogotovo kada su u pitanju brojke.
Možda je među od ovih 30 otpuštenih radnika i kompletno računovodstvo pa im je izvještaj pisao dizaličar, meni barem to tako izgleda.


Aline,

ne razumijem zašto je toliko važno baviti se mojim objavljenim razmišljanjima i mojim stavovima.
Naime, ja ono što napišem uistinu i mislim, te me se teško može pokolebati u stavu.
Za mene je Luka Ploče, prvenstveno dugoročna investicija i dugoročno ulaganje i biti će sigurno još dosta kupusa na putu, osobno mislim da valja iskoristiti priliku ovih niskih,da ne kažem bagatelnih cijena.
Za mene su orjentir fundamenti, aktualna cijena i kao dugoročnom investitoru perspektiva.


Ispričavam se ako sam te povrijedio jer nemam namjeru vrijeđati ljude. Malo sitne pakosti, to da, ali ništa da bih se radovao tuđoj nesreći jer se to kosi s mojim pogledima na život.
Ono što je menni vodilja je oplođivanje kapitala i ako imam ulaganja koja su meni neizvjesna, a novac u njima pretpostavljam da će se kiseliti nepoznat broj godina bez kamate s nesigurnim ishodom za neko izvjesno razdoblje jednostavno ne želim ulagati bez obzira na fundamente ako meni moj nos govori da nešto smrdi. Vjeruj da mi nije drago što već godinu dana pišem da promet i zarada opadaju i volio bih da luka radi punim kapacitetom jer bi to za sve nas značilo da su neka bolja vremena ali svi problemi luke su samo zrcaljenje globalnih problema koji su se kad tad morali ostvarit i na LKPC a istima ne vidim kraja u dogledno vrijeme pa tako ni problemima slike u zrcalu tj. luke Ploče.
Jedan rijedak trenutak kada ne želim da se moje tvrdnje i predviđanja obistine je upravo ovaj kada se govori o LKPC pa želim da se obistini to tvoje jer bi to značilo bolje za sve nas.

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/–aluminij-najavio-izgradnju-termoelektrane–/

Zna netko dal će ovo bit na ugljen?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/–aluminij-najavio-izgradnju-termoelektrane–/

Zna netko dal će ovo bit na ugljen?


Hoće li!
Ne misliš valjda da će biti na plin. Obzirom da u blizini nigdje nema ugljena, a LKPC je partner i uz to najbliža za pretpostaviti je…



http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/–aluminij-najavio-izgradnju-termoelektrane–/

Zna netko dal će ovo bit na ugljen?


Hoće li!
Ne misliš valjda da će biti na plin. Obzirom da u blizini nigdje nema ugljena, a LKPC je partner i uz to najbliža za pretpostaviti je…
[/quote]

Da, plan je da bude na plin, dok se realizira plinovod Ploče – Mostar.

U svakom slučaju dobar znak za Aluminij i povećanje proizvodnje u budućnosti, a samim time dobar znak i za Luku.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Da, plan je da bude na plin, dok se realizira plinovod Ploče – Mostar.
U svakom slučaju dobar znak za Aluminij i povećanje proizvodnje u budućnosti, a samim time dobar znak i za Luku.

Još bolji bi bio da je na ugljen jer bi bilo sigurnih dodatnih milion tona ugljena za novi terminal koji bi, u slučaju da se nastavi ovako stanje zjapio prazan i besposlen.

za dionicu lkpc je najveći uteg to što 80% drže mali dioničari,kao i atpl…rekao bih:dobre firme loših imalaca dionica…


za dionicu lkpc je najveći uteg to što 80% drže mali dioničari,kao i atpl…rekao bih:dobre firme loših imalaca dionica…

Ali to naprosto nije istina. Država ima 19,97%, MF-ovi najmanje 21,98%. To je ukupno 41,95%. Odnosno mali dioničari drže manje od 60%. Doduše, mislim da su mijenjali regulativu pa sada i MF-ove vode kao male dioničare ali to je za shvaćanje stvari nebitno. Ako govorimo o malim dioničarima kao slabim karikama jer pritišću prodaju kada cijena padne LKPC je upravo suprotno. Imate negdje od pred gotovo godinu dana moj post o tome pa ukoliko imate volje možete potražiti. Ne treba zaboraviti da se jedan dobar dio dionica (čini mi se 12%) nalazi pod lockoutom.
Drago mi je da konstatirate da je LKPC dobra firma iako u zadnje vrijeme i nije baš, barem sudeći po poslovanju i transparentnosti, a treba se sjetiti i lop_vski orkestrirane dokapitalizacije. Prije bih rekao da je dobra dionica jer je fundamentalno oho ho podcjenjena.

kolege,

i banke imaju u svom portfelju dionice Luke Ploče.
Tako npr. PBZ ima 5.2%.
RaiffeisenBankAustria ima 3.5%.
Ili su imale?.

P.S. Da ponovim ono što sam napisao i prije mjesec-dva, banke i fondovi ako to žele mogu srušiti dionicu na 500kn, a ako žele i niže, samo je pitanje koliko će na tim vrijednostima pokupiti…
Usprkos moje subjektivnosti i zabilježenih lošijih kvartalnih rezultata, Luka Ploče je debelo podcjenjena dionica



za dionicu lkpc je najveći uteg to što 80% drže mali dioničari,kao i atpl…rekao bih:dobre firme loših imalaca dionica…

Ali to naprosto nije istina. Država ima 19,97%, MF-ovi najmanje 21,98%. To je ukupno 41,95%. Odnosno mali dioničari drže manje od 60%. Doduše, mislim da su mijenjali regulativu pa sada i MF-ove vode kao male dioničare ali to je za shvaćanje stvari nebitno. Ako govorimo o malim dioničarima kao slabim karikama jer pritišću prodaju kada cijena padne LKPC je upravo suprotno. Imate negdje od pred gotovo godinu dana moj post o tome pa ukoliko imate volje možete potražiti. Ne treba zaboraviti da se jedan dobar dio dionica (čini mi se 12%) nalazi pod lockoutom.
Drago mi je da konstatirate da je LKPC dobra firma iako u zadnje vrijeme i nije baš, barem sudeći po poslovanju i transparentnosti, a treba se sjetiti i lop_vski orkestrirane dokapitalizacije. Prije bih rekao da je dobra dionica jer je fundamentalno oho ho podcjenjena.
[/quote]
Velik broj dionica nalazi se pod “lockautom”,a vrijeme prolazi što znači da se može očikivati novi veliki pritisak na prodajnoj strani kada zabrana prodaje prođe!!!!
LKPC posluje loše i netransparentno,a prometno je izolirana.
BiH na koju je LKPC orijentirana je ekonomski “u komi”.
Veliki je višak radnika.
Zašto dati za ovu dionicu znatno više od 400 kuna,kada su je po toliko kupili radnici i to nakon što su već jednom u privatizaciji dobili dionice???
Mislim da to još može dosta dolje.Naravno to je samo moje mišljenje.
Svatko neka odlučuje za sebe.
Pozdrav


Velik broj dionica nalazi se pod "lockautom",a vrijeme prolazi što znači da se može očikivati novi veliki pritisak na prodajnoj strani kada zabrana prodaje prođe!!!!
LKPC posluje loše i netransparentno,a prometno je izolirana.
BiH na koju je LKPC orijentirana je ekonomski "u komi".
Veliki je višak radnika.
Zašto dati za ovu dionicu znatno više od 400 kuna,kada su je po toliko kupili radnici i to nakon što su već jednom u privatizaciji dobili dionice???
Mislim da to još može dosta dolje.Naravno to je samo moje mišljenje.
Svatko neka odlučuje za sebe.
Pozdrav

Pod lockoutom su još tri godine i nešto sitno. To je jako puno vremena na tržištu dionica i do onda se može dogoditi još svašta tako da ne bih rekao da to ima neki osobiti utjecaj.
To što je radnicima omogučeno da “ponovno” kupe dionice po 400 kn i mene ljuti pogotovo što je u tom trenutku cijena dionice bila oko 1500 kn. No to je odnos između dioničara “A” (“Država”) i dioničara “B” (“radnici”) i u tu priču zaista principjelno ne želim uplitati LKPC kao poduzeće (iako sam svjestan da je uprava takva da tu ima svega). To što vlasnik ne drži do svog vlasništva predstavlja sramotu za njega samog. U ovom slučaju sramotu sviju nas jer smo svi skupa zaslužni, neki zbog kriminala, neki zbog neznanja, neobrazovanosti, neukosti, neodgovornosti, pasivnosti itd. što imamo ovakvu tvorevinu od Države.


To što je radnicima omogučeno da "ponovno" kupe dionice po 400 kn i mene ljuti pogotovo što je u tom trenutku cijena dionice bila oko 1500 kn.

Tko zna, možda za 6 mjeseci cijena LKPC na burzi bude npr.300 kn pa ispadne da su radnici dionice debelo preplatili?!?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close