LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolege,

mogu odgovorno ustvrditi da je živjeti u hrvatskom društvu potencijalna opasnost za mentalno zdravlje.
Ne, stvarno.
Ludilo, svjedoci smo vreba iz dana u dan sa svih strana i često običan čovjek nevjeruje što sve vidi i čuje.
Ali to što Vi kolega opetovano pišete, a ja čitam u potpunosti ne shvaćam.

sa vremenom bit će vam sve jasnije i jasnije,polako..dionice su prevara,i sam sam upao u tu mrežu,dokapima i ipo-ima mali
dioničari i mirovinci koje opet pune mali ljudi,krpe ono što su veliki davno iznjeli iz zemlje,kako vjerovati da će dionica i firma rasti,kad imaš 70% faktora koji upućuju na daljnju agoniju i pad ekonomije,jedino što drži hrvatski bdp jest turizam,lažna statistika i inflacija,a hrvatska svaki dan i dalje troši 40 milja više nego što zaradi…kako tu mili moj ići naprijed,ako ti imaš neki model,javi nam,pa ćemo razglabati o tome,tek mi je sad palo na pamet da je lkpc u jednom trenutku vrijedila i preko 1000 000 000 kuna,strašno,prestrašnoo..očito nismo bili svjesni koliko daleko smo otišli..kažem vam da lkpc vrijedi cca 100 milja kuna,to je realno razmišljanje,ok,sada ima casha,ali neće ga imati za 4-5 godina,a šta onda?a tada dolaze radničke dionice na megdan…..logika,ništa više…ali ovisnost o kocki…e to je već nešto drugo,a to vas pogoni podsvjesno….


@alt333

Nije za tebe burza, za tebe je ljekarna pravi izbor. [emo_namigusa]

Na ovoj temi prevladava ekipa multinickova koja svaki dan nešto piskara, a ništa ne kaže o dionici.Go away! [emo_palacd]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

kolege,

Luka Koper i Luka Rijeka su objvili svojs rezultate poslovnja za prvih devet mjeseci 2012.
Zna li netko ili možda može naslutiti kada to misle učiniti kapetan Pavlović and his crew?


kolege,

Luka Koper i Luka Rijeka su objvili svojs rezultate poslovnja za prvih devet mjeseci 2012.
Zna li netko ili možda može naslutiti kada to misle učiniti kapetan Pavlović and his crew?

Do kraja ovog mjeseca kada je i zakonski rok za predaju izvješća.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


kolege,

Luka Koper i Luka Rijeka su objvili svojs rezultate poslovnja za prvih devet mjeseci 2012.
Zna li netko ili možda može naslutiti kada to misle učiniti kapetan Pavlović and his crew?


Misliš da ćeš saznat nešto novo i senzacionalno?

slušaj ti kolega,

ono što ja očekujem moglo bi se opisati ovako:

1.da 2013. dozvole OMF-ovima ulaganje u trgovačka društva od barem 15% ukupne vrijednosti tog trgovačkog društva.
2. da otvoreni investicijski fondovi živnu 1.7.2013. jer će se evidentno pojaviti novi igrači iz Europe s ulaskom RH u EU.
3. da HNB bude destimulator odljeva novca naših banaka u njihove banke matice( vidi jučer ), na način da ih se uputi da ulažu u RH na tržištu kapitala.
4. da kapetan Pavlović kao predsjednik Uprave predoči nadzornom odboru kako teče aktivnost restrukturiranja društva koje treba biti gotovo do kraja godine.
5. tkđ. da upozna dioničare, a i širu javnost kako teče investicijski ciklus u Luci i dali je u skladu s planom
6..da 2013. komintenti u BiH pokažu da mogu bolje od 2012.
7.da termoelektrana u Italiji uslijed novog investicijskog ciklusa u Italiji, nastavi koristiti usluge Luke Ploče
8. također bi trebao očekivati, da je razuma kod čelnika izvršne vlasti, da nastave najavljene procese privatizacije državnih i bivših državnih poduzeća na način da država proda svoje udjele zainteresiranim, domaćim ili stranim
9. također očekujem da se autocestom spoje Sarajevo i Zenica, bez obzira što je za poslovanje Luke ključna željeznica. U Zenici ima odličan resturant, zamislite Dubrovnik se zove…


slušaj ti kolega,

ono što ja očekujem moglo bi se opisati ovako:

1.da 2013. dozvole OMF-ovima ulaganje u trgovačka društva od barem 15% ukupne vrijednosti tog trgovačkog društva.
2. da otvoreni investicijski fondovi živnu 1.7.2013. jer će se evidentno pojaviti novi igrači iz Europe s ulaskom RH u EU.
3. da HNB bude destimulator odljeva novca naših banaka u njihove banke matice( vidi jučer ), na način da ih se uputi da ulažu u RH na tržištu kapitala.
4. da kapetan Pavlović kao predsjednik Uprave predoči nadzornom odboru kako teče aktivnost restrukturiranja društva koje treba biti gotovo do kraja godine.
5. tkđ. da upozna dioničare, a i širu javnost kako teče investicijski ciklus u Luci i dali je u skladu s planom
6..da 2013. komintenti u BiH pokažu da mogu bolje od 2012.
7.da termoelektrana u Italiji uslijed novog investicijskog ciklusa u Italiji, nastavi koristiti usluge Luke Ploče
8. također bi trebao očekivati, da je razuma kod čelnika izvršne vlasti, da nastave najavljene procese privatizacije državnih i bivših državnih poduzeća na način da država proda svoje udjele zainteresiranim, domaćim ili stranim
9. također očekujem da se autocestom spoje Sarajevo i Zenica, bez obzira što je za poslovanje Luke ključna željeznica. U Zenici ima odličan resturant, zamislite Dubrovnik se zove…


Auuuuu! Koji spisak želja ti imaš.
Nije da i ja nemam sličan ali njega bi trebalo uputiti Djeda Mrazu, svetom Nikoli ili kome već tko ispunjava želje. Tema tj. pitanje koje si postavio bilo je kad će izvješće o poslovanju luke Ploče u zadnjih 9 mjeseci što nema nikakve veze s gore nabrojanim, a odgovor ti mogu i ja reći.

U njemu će pisati da je promet manji nego prošle godine, zarada zahvaljujući prodaji plovne dizalice malo prihvatljivija i to je sve tako da se nema potrebe zamarati s tim stvarima koje su svima poznate.


slušaj ti kolega,
ono što ja očekujem moglo bi se opisati ovako:
1.da 2013. dozvole OMF-ovima ulaganje u trgovačka društva od barem 15% ukupne vrijednosti tog trgovačkog društva.

Ja se nadam da do toga neće doći ali vrlo je izvjesno da bi nažalost moglo. Tako će OMF-ovi moći nastaviti s dosadašnjom nekontroliranom kupovinom jednih te istih dionica u nedogled, a to za tržište neće značiti apsolutno ništa. Puno bolje bi bilo da im se omogući kupnja dionica s manjom tržišnom kapitalizacijom od 300 mil kn.

kolege,

1. kolega NevenS,vjerojatno ste u pravu.
2. komentar na ovaj jutarnji manevar: pokupio lijepo 16kom na 610kn i vratio se u zasjedu na 595kn, hineći nezainteresiranost. Sve već više puta viđeno.
3. Predlažem današnju kupovinu Poslovnog dnevnika, ima zanimljiv članak, prenesen iz The New York Timesa” Luka Pirej pod kineskom upravom kao model za Grčku”.


3. Predlažem današnju kupovinu Poslovnog dnevnika, ima zanimljiv članak, prenesen iz The New York Timesa" Luka Pirej pod kineskom upravom kao model za Grčku".

Ma u tipkovnici ti vidim ideju o kinezima u luci Ploče.
Da te spustim malo na zemlju evo da vidiš tko kineze interesira i to ozbiljno.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/nijemci_zaustavljanju_hrvatski_ulazak_u_eu_zbog_luke_rijeka_ne_zele_izgubiti_prijevoz_kineske_robe_/1142217.html

O tome koliko koliko je to ozbiljno obrati pozornost da ne dolazi neki direktor već zaista krupna riba.

“Upravo ovih dana ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić ugostit će i kineskog pomoćnika ministra vanjskih poslova Song Taoa, koji će, očekuje se, postaviti pitanje ulaganja u riječku luku”


Ma u tipkovnici ti vidim ideju o kinezima u luci Ploče.
Da te spustim malo na zemlju evo da vidiš tko kineze interesira i to ozbiljno.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/nijemci_zaustavljanju_hrvatski_ulazak_u_eu_zbog_luke_rijeka_ne_zele_izgubiti_prijevoz_kineske_robe_/1142217.html

O tome koliko koliko je to ozbiljno obrati pozornost da ne dolazi neki direktor već zaista krupna riba.

"Upravo ovih dana ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić ugostit će i kineskog pomoćnika ministra vanjskih poslova Song Taoa, koji će, očekuje se, postaviti pitanje ulaganja u riječku luku"

Inače pokušavam ne pisati SF ali to s LKRI, Kinezima, nizinskom prugom, njemačkim lobiranjima itd je već otrcana tema. Bit će što bude… Mogu jednako tako Nijemci izvršiti pritisak i priskrbiti LKRI za sebe pa Kinezi shvatiti da im je LKPC druga najpoželjnija. Osobno mislim, da će Kinezi puno veći angažman imati u LKPC, nemojte me pitati da to potkrijepim jer relevantne činjenice nemam ali zaista ne vjerujem da ćemo kao EU kolonija donijeti odluku da našu najznačajniju luku damo na upravljanje bilo kome osim EU kapitalu. Mislim da smo bilo koju mogućnost da imamo apsolutnu autonomiju u pogledu te odluke nažalost odavno prokockali.

New Report

Close