LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolege,
znaju iz AZ gdje je super uložiti 1.276.730,00kn.

I to dobrovljno mirovinsko osiguranje.
Pa da, za njih moraju i više paziti gdje ulažu.
610,00kn za jednu dionicu LKPC.
Stvarno, od ovog nema bolje.


Hajde sad uzmi tu sumu, odbij sumu za isti broj komada po današnjoj cijeni, napiši nam kolika je razlika i zar stvarno, od toga nema bolje [emo_zloban]

godišnji profit od 20 milja opravdava ovu cijenu,a znamo svi da nema šanse za takvo što,ja očekujem neto dobit u ovoj godini oko 4 milijuna kuna,to je sa prodajom dizalice birina,npr ht će imat 8% dividende,tj neto dobiti u odnosu na tržišnu kapitalizaciju,a lkpc 1-2%,to je 7 puta manje…da se nisu uduplale dionice,cijena dionice bi bila razumna,al ovako hmmm…..


Hajde sad uzmi tu sumu, odbij sumu za isti broj komada po današnjoj cijeni, napiši nam kolika je razlika i zar stvarno, od toga nema bolje [emo_zloban]

Polako sa zaključcima kolega.. Ask je tako šupalj da bi cijena dionice jednostavno eksplodirala da netko poželi kupiti 1700 dionica. MF-ovi ne kupuju na način da naglo podižu cijenu dionice jer je njihov ulagački horizont dugoročan. To što je cijena dionice pala 3% na prometu od nekoliko tisuća kuna govori samo o tržištu koje je krajnje neefikasno. Ne znam da li pratite količine dionica koje su istaknute na asku ali svaki dan je riječ o sve jednoznamenkastijim brojevima. Kad se pojavi neki veći nalog vrlo brzo biva pokupljen ali usudio bih se reći na sramežljiv način da ne bude presumnjivo.
Nisam simpatizer MF-ova jer su to legla sumnjivih likova koji samo ispunjavaju nečiju interesnu politiku ali kada pričamo o AZ PROFITU trebali bi pogledati sljedeće
http://www.hrportfolio.hr/hr/fondovi/fondovi_0_0_0_0/%7C%7CPodaci_o_mirovinskom_fondu%7C12%7CDobrovoljni_otvoreni_mirovinski_fondovi_-_DMF_-ande-_AZ_Profit
U devet godina postojanja porastao je 113%, a graf mu izgleda fantastično uzlazno bez većih oscilacija. Čak i u najgore vrijeme kada su neki padali i više od 50% oni su bili poprilično stabilni. Sigurno je najbolji DMF na tržištu i očito je da znaju što rade tako da nije ni čudo da imaju uvjerljivo najveći portfelj.

kolege,

dajte molim vas napisite kakav je ask?
Ljubazno molim.
Gledam, naime ovog kako kao nemože prodat po toj visokoj cijeni dionice od čak 607kn.


godišnji profit od 20 milja opravdava ovu cijenu,a znamo svi da nema šanse za takvo što,ja očekujem neto dobit u ovoj godini oko 4 milijuna kuna,to je sa prodajom dizalice birina,npr ht će imat 8% dividende,tj neto dobiti u odnosu na tržišnu kapitalizaciju,a lkpc 1-2%,to je 7 puta manje…da se nisu uduplale dionice,cijena dionice bi bila razumna,al ovako hmmm…..

Bravo kolega, uspoređuješ profitabilnost HT-a i LKPC, odlično – drugi put kad izvališ ovakvu g_lupost trebao bi znat da se vrijednost kompanija ne gleda samo kroz profitabilnost, je da je situacija loše i prihodi padaju, ali fundamenti su im i dalje jaki, pogledaj malo financ. izvještaj pa će ti biti jasno da je book preko 950,00 kn, zaduženost zanemariva, likvidnost odlična…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

kolege,

stvarno bih zamolio nekog iz Ploča da u lijepu, bijelu upravnu zgradu Luke Ploče ušeta i najavi se na kratki razgovor kod kapetana Pavlovića i pokaže mu današnji Mršićev iskorak u novinama vezan uz Podravku i vrijednost dionice.
Tako se izmeđuostalog brane boje firme.

Pa predsjedniče Uprave dajte malo komunicirajte s medijima, izađite van iz ureda, iz prostora Luke, prezentirajte poduzeće.. što radite, kako se ispunjavaju planovi,,

Pa nemogu vjerovat

Da li je zabrana trovanja na ovoj dionici ?

Ništa nije čudno kod LKPC .

Ako su mangupi u sprezi s političarima međusobom podjelili dionice LKPC po 400 kn , ne očekujete valjda da smo mi ostali blesavi i da ćemo istu dionicu platiti 50 % skuplje .

.


Da li je zabrana trovanja na ovoj dionici ?

Sad, je li trovanja nisam siguran ali da su se neki gadno opekli to svakako jesam.


kolege,
stvarno bih zamolio nekog iz Ploča da u lijepu, bijelu upravnu zgradu Luke Ploče ušeta i najavi se na kratki razgovor kod kapetana Pavlovića i pokaže mu današnji Mršićev iskorak u novinama vezan uz Podravku i vrijednost dionice.
Tako se izmeđuostalog brane boje firme.
Pa predsjedniče Uprave dajte malo komunicirajte s medijima, izađite van iz ureda, iz prostora Luke, prezentirajte poduzeće.. što radite, kako se ispunjavaju planovi,,
Pa nemogu vjerovat

Meni bi draže bilo da Pavlović ne izlazi nigdje i ne radi ništa. Ako već mora negdje izaći neka ode do HZMO-a da mu izračunaju mirovinu.
Što se trgovanja tiče, zaista je dosadno kada na asku nema većih naloga. 5,5,6,9,4 itd… Traži se kamikaza da izloži parsto komada po 600.


Meni bi draže bilo da Pavlović ne izlazi nigdje i ne radi ništa. Ako već mora negdje izaći neka ode do HZMO-a da mu izračunaju mirovinu.
Što se trgovanja tiče, zaista je dosadno kada na asku nema većih naloga. 5,5,6,9,4 itd… Traži se kamikaza da izloži parsto komada po 600.

da, dosadno je jer će ostati bez njih pa ih niti ne pokazuju, ja sam skoro stalno prvi na bidu s 200-300kom na 591,x pa nitko ne da. onaj veliki prodavatelj je svoje prodao, ovo će vrlo brzo na nove stare razine od 700

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Ništa nije čudno kod LKPC .

Ako su mangupi u sprezi s političarima međusobom podjelili dionice LKPC po 400 kn , ne očekujete valjda da smo mi ostali blesavi i da ćemo istu dionicu platiti 50 % skuplje .

tako je kolega,preko 400 je sigurno neću kupiti,hdz časti po 400 ili sa kamatama po 540,a zaba će častiti po 200 ha ha ha…lkpc je zastarjela,i sa malim kapacitetom,one pare što su vas pokrali će uložiti u nove terminale,i na otpremnine,dobit im idućih par godina neće prelaziti 3-4 milje kuna,a tolike su valjda kamate na kredit,struja sve skuplja,voda sada poskupljuje,kažem ja..lako je bilo dok je luka bebić sjedio u saboru,sad je sve to puno drugačije,ipak je luka za luku značio mnogo,to se i sada vidi…

New Report

Close