LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da će ovaj na 625 šaptom pasti….

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU


danas gledamo neobično velik promet na LKPC, već 2340 dionica uz promet od 1,4 milijuna kuna-najlikvidnija trenutno na ZSE
je li to naznaka skorog jačeg rasta???
to nije naznaka jačeg rasta,nego naznaka pada,likvidnost na zse će biti sve manja i manja jer svake godine na naplatu dolazi sve više eura i dolara,mirovinci će branit državu sa otkupom obveznica i trezoraca,tako da neće moći kupovati dionice,a hnb će braniti kunu,povećanjem obvezne pričuve ili tako nešto slično,jer će se povećat potražnja za stranom valutom,dakle 2013.20 milijardi,2014 21 milijarda,2015.22 milijarde,a bdp u minusu,raste nezaposlenost etc..da ne govorim za lkpc da će nastat stampedo prodaje kad istekne lock up za 3 i pol godine,a i sada firma vrijedi 300 milja po ovim cijenama,znači da je povrat na uloženi kapital 100 godina ako budu imali neto dobit od 3 milijuna…rekao bi jedan kolega sa foruma…pametnom dosta…



danas gledamo neobično velik promet na LKPC, već 2340 dionica uz promet od 1,4 milijuna kuna-najlikvidnija trenutno na ZSE
je li to naznaka skorog jačeg rasta???
to nije naznaka jačeg rasta,nego naznaka pada,likvidnost na zse će biti sve manja i manja jer svake godine na naplatu dolazi sve više eura i dolara,mirovinci će branit državu sa otkupom obveznica i trezoraca,tako da neće moći kupovati dionice,a hnb će braniti kunu,povećanjem obvezne pričuve ili tako nešto slično,jer će se povećat potražnja za stranom valutom,dakle 2013.20 milijardi,2014 21 milijarda,2015.22 milijarde,a bdp u minusu,raste nezaposlenost etc..da ne govorim za lkpc da će nastat stampedo prodaje kad istekne lock up za 3 i pol godine,a i sada firma vrijedi 300 milja po ovim cijenama,znači da je povrat na uloženi kapital 100 godina ako budu imali neto dobit od 3 milijuna…rekao bi jedan kolega sa foruma…pametnom dosta…
[/quote]
nikako se ne mogu složit da je povrat 100 godina jer luka nije marketinška firma koja ima iznajmljen ured. sada ovo mogu rasčlaniti ali mislim da je dovoljno jasno.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


nikako se ne mogu složit da je povrat 100 godina jer luka nije marketinška firma koja ima iznajmljen ured. sada ovo mogu rasčlaniti ali mislim da je dovoljno jasno.

Opaska administratorima:
Forum boluje od djećjih bolesti pa je meni tek jutros omogućeno kvotanje jer me inače na klik “Citiraj” samo bacalo na vrh stranice. Još uvijek ako kliknem an Login mneni se gubi ako maknem kursor, a i ako usoijem pokaže grešku pa me odvede u meni gdje je Login i Registracija.

@ Rita
U potpunosti podržavam takav stav. Luka je ipak drukčiji organizma i jedna investicija čak ni ne mora biti isplativa ako pridonosi ukupnom pretovaru i zaradi.

O samoj LKPC nikakvih optimizama. Nakon što su se fondovi malo “isposuđivali” predviđam i dalje stagnaciju uz minimalne oscilacije, a ne bi me začudilo i da klizne još niže.


…da ne govorim za lkpc da će nastat stampedo prodaje kad istekne lock up za 3 i pol godine,a i sada firma vrijedi 300 milja po ovim cijenama,znači da je povrat na uloženi kapital 100 godina ako budu imali neto dobit od 3 milijuna…rekao bi jedan kolega sa foruma…pametnom dosta…

Tržišna kapitalizacija LKPC je 258 mil kn što znači da će tek ukoliko poraste za 16 % imati TK od 300 mil kn. Meni 16 % i nije baš zanemarivo jer ukoliko poraste toliko meni će portfelj porasti 3,6 %. Za sada je P/E manji od 10 ali ne kažem da će tako ostati na kraju godine. Ne znam zašto baratate s dobiti od 3 mil i kako ste došli do toga ali istom logikom ja mogu zaključiti da bi, recimo, kod HT-a povrat bio 100 godina ako budu imali neto dobit od 168 mil kn?!
Možemo naći dosta razloga zašto ne treba kupovati LKPC, a s druge strane možemo naći i dosta razloga zašto kupovati pri ovim cijenama. Slično je i na ostalim dionicama, ono što nekome ne vrijedi ni pišljiva boba, drugome je odlična prilika. Nije ni čudno da svi imaju različite zaključke ukoliko kreću od različitih činjenica, a činjenice su ono što bi trebalo biti jednako.

ZABA skbrnički skratio poziciju i ovdje za 582 komada. Očito ZABini fondovi ne vole više Luke [emo_zloban].

Ali zato njihovi dobrovoljni MIFovi vole. Profit podebljao za 1.699 komada

kolega NevenS,

odličan odgovor.
Ne bih dalje komentirao prijašnji kolegin post.

pa dobro slažem se sa vama,ako ina vrijedi 45 milijardi kuna,onda i lkpc vrijedi 300 milja,to je ok-…ja pišem na ovoj temi zato što sam se libera dionica a iz ploča sam,pa malo lokal patriotstva ne škodi…ali opet kažem da ne izgleda sve tako crno-luka neće propast,samo će proći kroz bolno restrukturiranje,i nitko ne voli da je stanje u državi ovakvo,ali treba tu i tamo pogledat istini u oči,naravno treba nam optimizam,ali vlast kakva nam je već od osnutka zemlje,bilo lijeva ili desna,ne ulijeva ni malo povjerenja u optimističan scenarij,hrvatska svaki dan troši 40 milijuna kuna više nego zaradi,sva sreća da imamo 10 milijuna turista,da nema njih,bili bi bijedniji od bosne od kojoj ovisi lkpc….

Čovjek je žešće roknuo na LKPC, zato i piše ovakve crnjačke postove. Najžalosnije od svega što je on iz Ploča. Odi radije u zakopaj se u zemunicu i čekaj rat,

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje


ZABA skbrnički skratio poziciju i ovdje za 582 komada. Očito ZABini fondovi ne vole više Luke [emo_zloban].
Ali zato njihovi dobrovoljni MIFovi vole. Profit podebljao za 1.699 komada

Pacovi napuštaju brod koji tone.
To je strana banka i njezini manageri hoće oplođivati kapital što prije, a ne da im se kiseli u nekoj mrtvoj dionici.

MIF su sasvim druga priča jer tu s tuđim lupaju po kupinama pa ih nije briga kad drugoga boli.

Pošto se radi o skrbničkom računu Zabe, ja nemam pojma kome on pripada. Jednako tako kao što može pripadati menađerčićima može pripadati i mom susjedu (ne baš ali shvatili ste što želim reći[emo_smijesak]).
A što se tiče MF-a, to nije nekakav OMF već AZ PROFIT DMF (dobrovovljni mirovinski fond) tako da bi ih itekako trebalo biti briga što i kako rade jer žive od toga da ljudi potaknuti njihovim prinosima ulažu u taj fond. Ipak, nije to obvezni mirovinski fond da im sredstva samo pristižu. Ako nema prinosa nema ni uplata ili netko ovdje misli drukčije?

kolege,

evo prvi na kupnji je ovaj na 585kn.
Ja bih stvarno rado kupio po toj cijeni.
Nisam rekao da ovaj neće uspjeti, već samo da je situacija vezana uz Luku Ploče i dalje zanimljiva.
Naime to što ne postoji legitimirani interes na kupnji ne znači da interes uopče ne postoji, naprotiv.
To sve već gledamo i svjedočimo zadnjih tjedana i mjeseci.

New Report

Close