LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sasvim slučajno sam zapazio na sajtu limun.hr članak po nazivom "FED potaknuo rast" što samo po sebi nije čudno ali poseban osvrt ide na dio o LKPC pa bi bilo zgodno da ga pročitaju oni koji gledaju samo papirnate pokazatelje pošto se zorno vidi kako dionica koja bi se slobodno mogla nazvati slabo likvidnom na osnovu jednog naloga odjednom postaje dionica s najvećom razinom likvidnosti na burzi od lipnja ove godine, a pogotovo kad je svrstavaju pod vrh pobjednika.
Svakako da bi bilo smiješno da nije žalosna, a ujedno i opomena da se treba čitati i gledati između redaka.

Citat:

"Likvidnost se također popravila, pa smo svjedočili prometu od 11 milijuna kuna, što je najviše u ovom tjednu. Zabilježeno je 2 milijuna kuna u povlaštenoj dionici Adrisa, što je najviše od svibnja. Cijena dionice je ojačala 1,4 posto, na 221 kunu. Najveću razinu likvidnosti od lipnja bilježi i dionica Luke Ploče koja je na 1,1 milijun kuna prometa porasla 4,6 posto što ju svrstava u sam vrh dobitnika."

kolega Alin naglo ste okrenuli ploču na Luci Ploče…očito ste IN [wink]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

Već se duže vrijeme ne osvrćem na analitičare i njihova predviđanja. Ne čitam obrazloženja trgovanja i preskačem riječi "uzletio", "stropoštao" itd. Ljudi koji su obmanjivali javnost izjavama o podcjenjenosti Ingre, IGH, Croatia Osiguranja, Podravke itd. samo koji mjesec prije kolapsa su odavno dobili svoja promaknuća u direktore, voditelje sektora, glavne analitičare, da ne spominjem dalje. Nagrađeno je njihovo neznanje, uvlakačke navike, nerazmišljanje i neodgovornost.

Ono što vidim na LKPC je da postoji skriveni interes za tom dionicom, odnosno da se ne želi kupovati na način da se diže cijena. Neki će reći da je to akumulacija, a mene osobno niti ne zanima previše što je. Bitno mi je da LKPC i dalje ima fantastične fundamente i da ulaže u core business. Ja osobno vidim veliki nesrazmjer cijene dionice i njezinih fundamentalnih pokazatelja bez obzira na to što je trenutno poslovanje tek na pozitivnoj nuli ili nešto sitno u minusu.

Evo da imamo za večerašnju usporedbu [smiley]

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 47.009 11,11 Zast. račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 38.036 8,99 Skrb. račun
3. AUDIO (75666130770)/HZMO (84397956623) 37.493 8,86 Zast. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 34.780 8,22 Skrb. račun
5. PBZ D.D. (02535697732) 22.099 5,22 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145) 18.489 4,37 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 14.024 3,32 Osnovni račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 11.882 2,81 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 8.587 2,03 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 7.617 1,80 Skrb. račun
Ukupno: 56,75


kolega Alin naglo ste okrenuli ploču na Luci Ploče…očito ste IN [wink]

Koja pa sad ploča?
Pišem da je luka puna brodova, a šlag na tortu je sinoć došao u obliku 65 000 tona ugljena za Zenicu, a upravo sada uplovljava i kontenjeraš što znači da je luka baš full što mi je drago vidjeti jer se ovako nešto godinama nije vidjelo, a po svemu sudeći opet će zavladati mrtvilo dok ovo ode.
Sama priča o LKPC se ništa nije pronijenila i tu su moja predvđanja da napretka nema, a pad je izvjestan.

pa da,ovi brodovi što su sad u luci su garant da će ipak luka vjerovatno biti oko nule na kraju godine,ili u laganom plusu,ali od firme koja trenutno vrijedi 300 milja kuna,se očekuje puno više da opravda ovu tržišnu vrijednost,koliki bi to bio povrat na uloženi kapital?shodno tome,i ja se slažem da će cijena dionice prema dole još,po meni kad istroše cash,vrijede cca 100 milja kuna,ako potraje ovakvo stanje,to nije nemoguća cijena firme….puno radnika nije imalo novac,ali su upisali dionice jer su mislili da će masno zaradit na istima,nažalost,izgleda da su se prevarili,oni će čim istekne lock up,prodavati dionice,jer će im plaća biti manja,a troškovi života puno veći nego sada,mada su i sada neodrživi na duži rok…to je taj začarani krug,bit će prisiljeni prodavati bud zašto…..još 3 i po godine…….

Tri četvrtine pitanja povezanih s graničnim režimom između Hrvatske i BiH nakon hrvatskog ulaska u Europsku uniju uspješno je riješeno na trilateralnom sastanku u Bruxellesu, izjavila je ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić nakon sastanka s bosanskohercegovačkim kolegom Zlatkom Lagumdžijom, na kojemu su sudjelovali i europski povjernici za proširenje Štefan Fuele, za unutarnje poslove Cecilia Malmstroem, za zdravlje i zaštitu potrošača John Dalli, za promet Sim Kallas te za regionalnu politiku Johannes Hahn.

Granični će prijelazi biti na vrijeme izgrađeni, Hrvatska će za sve te pripreme od Europske unije ukupno dobiti 100 milijuna eura. Nakon 1. srpnja iduće godine za građane se ništa bitno promijeniti neće – kamioni će se pečatiti u Metkoviću, a dogovoren je i nacin uvoza i izvoza robe iz BiH preko luke Ploče.

Evo Lagumdžija i Pusić dogovorili daljnje korištenje Luke Ploče od strane BiH i nakon ulaska RH u EU.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

9.
PBZ D.D. (02535697732)
9.057 2,14 Skrb. račun

Evo nam novog igrača na poziciji broj 9.

kolege,

u zadnje vrijeme nemam vremena, ni volje pisati ovdje,a ni drugi evidentno nemaju interesa to ni čitati.

Međutim, nisam rekao da nemam interesa.
Interesa imam svakako.
I da dionica s jedne strane zadrži vrijednost, ali i s druge strane da se i dokupi po ovim bagatelnim cijenama.

Za kraj: ovi veliki, ozbiljni, zainteresirani investitori( čitaj banke i fondovi), ako žele vrijednost dionice Luke Ploče srušiti i na 400kn oni će to i učiniti.

Samo zapamtite: ne ruši se vrijednost Luke Ploče zato što dionica manje vrijedi, već zato što postoji interes za dokupljivanjem, a kao glavni alat se koristi ” kronični nedostatak potražnje” + ” oportuni nedostatak potražnje”

Na drugim forumima bi već davno bilo popraćeno brojnim komentarima ali ovdje to izgleda nikog ne zanima pa da barem ja čestitam na obnovljenom sučelju i sadržaju foruma i da nastavi s mnogo konstruktivnih i korisnih postova.

Nisam pisao jer u principu ničeg novog nema. Jedino, danas vidim da su veliki nalozi poklopljeni i da je na asku ostala jedna velika praznina… Čeka li nas ovdje uskoro brzi rast cijene dionice?

danas gledamo neobično velik promet na LKPC, već 2340 dionica uz promet od 1,4 milijuna kuna-najlikvidnija trenutno na ZSE
je li to naznaka skorog jačeg rasta???

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

New Report

Close