LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


“spavaš ratus…prošlo je više od 40 komada..

Priznajem. Iako sam imao dovoljno gotovine, propustio sam dobru priliku.
Nadam se da će se sutra (ili idućih dana) ponoviti sličan slijed, a možda i još koji put kasnije, ali samo do NG.
U siječnju ne vjerujem.[yawn][cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Plan predviđa ulaganje u lučku infrastrukturu u iznosu od 91 milijuna eura (EB+SB+21država), te investiranje u lučku opremu od daljnjih 176 milijuna

Mene sad zanima gdje mogu naći informaciju o načinu prikupljanja ti dodatnih 176mil, tko će ih sve kreditirati, koliko kreditira svjetska banka, koliko europska banka i koji su uvjeti tih banaka. Da li postji neki članak di se spominju ti uvjeti banaka.
Gdje piše da je uvjet kreditiranja, dokapitalizacija “Luka Ploče”.
Gdje piše da je uvjet kreditiranja, smanjenje udjela države u “Luka Ploče”.

&


Mene sad zanima gdje mogu naći informaciju o načinu prikupljanja ti
dodatnih 176mil, tko će ih sve kreditirati, koliko kreditira svjetska
banka, koliko europska banka i koji su uvjeti tih banaka. Da li postji
neki članak di se spominju ti uvjeti banaka. Gdje piše da je uvjet
kreditiranja, dokapitalizacija “Luka Ploče”. Gdje piše da je uvjet
kreditiranja, smanjenje udjela države u “Luka Ploče”.

Dosta toga imate na 144 stranici, baš na ovom forumu (od kolege ravovskog i deimosa), od 8.11. o.g.
Trebalo bi samo malo detaljnije pregledati već potpisane i u NN objavljene zakone.
Sorry, meni se baš nije dalo pa ne mogu biti puno od pomoći…[yawn]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

blade:
” Mene sad zanima gdje mogu naći informaciju o načinu prikupljanja ti
dodatnih 176mil, tko će ih sve kreditirati, koliko kreditira svjetska
banka, koliko europska banka i koji su uvjeti tih banaka. Da li postji
neki članak di se spominju ti uvjeti banaka. Gdje piše da je uvjet
kreditiranja, dokapitalizacija “Luka Ploče”. Gdje piše da je uvjet
kreditiranja, smanjenje udjela države u “Luka Ploče”.

Probaj na ovoj adresi.

http://www.nacional.hr/articles/view/39118/3/

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Meni nije jasno kako to da banke daju kredit “Lučka uprava Ploče” , a država se obvezuje da će smanjiti udio u “Luka Ploče d.d.”

Pa to su dvije različite firme koje zajedno potpisuju određeni ugovor “Ugovor o jamstvu između RH i Međ. banke ” u kojem stoji da se daje kredit “Lučka uprava Ploče” a po riječima Ivice Pavlovića “Luka Ploče d.d.” kupuje opremu vlastitim sredstvima.
Kako on kaže: Već u prve tri godine u opremu terminala za rasute terete uložit ćemo 50 milijuna eura a u drugoj fazi još 30 milijuna eura.

U projektu se ni ne spominju krediti za opremu u “Luka Ploče d.d.” , a
ulaganja u terminale za čiju je izgradnju kredite odobrilia Svjetska banka odnose se na[ b]Lučku upravu Ploče[/b]

Evo našao sam neke prezentacije projekta, međutim nigdje ne mogu naći kompletan projekt, najvjerojatnije ga ni nema.
Također bi molio ako netko zna kako doći do Zakona o potvrđivanju Ugovora o jamstvu između Republike Hrvatske i Međunarodne banke za obnovu i razvoj »Projekt integracije trgovine i transporta« donesenom 23. veljače ove godine. U Članku II navodno stoji da će jamac, tj. Vlada, “poduzeti potrebne mjere za smanjenje državnog vlasništva u luci Ploče na ne više od dvadeset posto (20%) u skladu s postojećim zakonima i odredbama i u dogovoru s Bankom.

&

Evo vam prije sat vremena i zvanične potvrde tko sastavlja Vladu.
Mislim da se u četvrtak netko malo poigravao na strani prodaje sa stavljanjem naloga kako bi poplašio male, pa da još jeftino dokupi prije objavljivanja ove informacije.

Što se tiče odgode naše dokapitalizacije koja je ipak donesena prije izbora i prebačena na 25.01.2008., to je bilo odigrano očito zbog toga jer je prema internim HDZ-ovim anketama sa terena bilo jasno da će biti grda borba između njih i SDP-a za formiranje Vlade. Tako bi u slučaju da je 26.11.2007. izglasana dokapitalizacija, i da je država odustala od sudjelovanja u njoj a nama prepustila cijeli dio kolača za drugi krug, HDZ odmah nakon izbora bio napadnut sa svih strana i pitanje da li bi se HSS/HSLS priklonili njima za formiranje koalicije.
Ovako, elegantno su sve odgodili za vrijeme koje im paše, jer u ovoj situaciji u roku 30 dana moraju točno objaviti mandate/ljude/stranke koji formiraju Vladu. Dakle, do 15.01.2008. će sve biti završeno, a onda za 10 dana idemo mi strpljivi po svoju nagradu. Sad i da nam prepuste sve za drugi dio dokapa, fotelje su im sigurne i opet se i najblistavija varijanta s koeficijentom 3,6 čini prilično mogućom.

Uglavnom, kockice se lijepo slažu i zaboravite više od ponedjeljka na jeftinu kupnju..[thumbsup]
Pozdrav svima koji su držali cijelo vrijeme Luku u svom portfelju i ostali vjerni ovoj dionici, posebno Pupovcu!

slažem se sa kolegom ravovskim.sad kad smo ovo pregrmjeli dolazi naše vijeme.[thumbsup]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

bit će tu još potresa prije nego omastimo brk, već vidim novinske članke: država uložila silne milijune u LKPC i sad daje udio za bagatelu, skupina nepoznatih skrb.računa preuzima LKPC i još svakojaka sranja. Nego mene zanima kako ovi iz HSS/HSLS gledaju na slučaj LKPC, da li bi tu moglo biti problema s njima?

&

Javno-privatno partnerstvo javnog sektora, Lučke uprave i privatnog sektora, lučkih operativnih kompanija, praksa je svuda u svijetu. Luka Ploče d.d. će kao i većina luka u svijetu biti privatna. Trenutačno država drži oko 61 posto udjela, ali to će se uskoro promijeniti. Država štiti interese kroz Lučku upravu, upravlja pomorskim dobrom, a u cijelom lučkom području Luka Ploče upravlja pokretnom mehanizacijom.

Ma i ja isto kompliciram bezveze, dokapitalizacije će bit. Jedino još postoji opasnost da njihovi strateški partneri dobiju više dionica nego što im pripada po udjelu, kao u slučaju JDBA-mamicu im poljubim

&

blade kaj te sad muči.sve ide po planu i u našu korist.opusti se i sve če biti ok.izbori su bili največa prepreka.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Evo vam prije sat vremena i zvanične potvrde tko sastavlja Vladu. Mislim da se u četvrtak netko malo poigravao na strani prodaje sa stavljanjem naloga kako bi poplašio male, pa da još jeftino dokupi prije objavljivanja ove informacije. Što se tiče odgode naše dokapitalizacije koja je ipak donesena prije izbora i prebačena na 25.01.2008., to je bilo odigrano očito zbog toga jer je prema internim HDZ-ovim anketama sa terena bilo jasno da će biti grda borba između njih i SDP-a za formiranje Vlade. Tako bi u slučaju da je 26.11.2007. izglasana dokapitalizacija, i da je država odustala od sudjelovanja u njoj a nama prepustila cijeli dio kolača za drugi krug, HDZ odmah nakon izbora bio napadnut sa svih strana i pitanje da li bi se HSS/HSLS priklonili njima za formiranje koalicije. Ovako, elegantno su sve odgodili za vrijeme koje im paše, jer u ovoj situaciji u roku 30 dana moraju točno objaviti mandate/ljude/stranke koji formiraju Vladu. Dakle, do 15.01.2008. će sve biti završeno, a onda za 10 dana idemo mi strpljivi po svoju nagradu. Sad i da nam prepuste sve za drugi dio dokapa, fotelje su im sigurne i opet se i najblistavija varijanta s koeficijentom 3,6 čini prilično mogućom. Uglavnom, kockice se lijepo slažu i zaboravite više od ponedjeljka na jeftinu kupnju..[thumbsup] Pozdrav svima koji su držali cijelo vrijeme Luku u svom portfelju i ostali vjerni ovoj dionici, posebno Pupovcu!

kolega ravovoski..odlična analiza političkog utjecaja na cijenu dionicu kao i na sve probleme koji je prate od trenutka objave dokapitalizacije…
Btw..zar je Pupovac izdržao da ne proda dionice????

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

LUČKA UPRAVA – PROSLAVA DESETOGODIšNJICE I POTPISIVANJE VAžNOG UGOVORA
Lučka uprava Luke Ploče obilježila je desetu godišnjicu svog poslovanja. U nazočnosti predstavnika državne, županijske i gradske vlasti, poslovnih partnera i drugih uzvanika predana su priznanja pojedincima, ustanovama, poduzećima i djelatnicima Lučke uprave za doprinos u razvoju ove javne ustanove koja upravlja lučkim područjem u Pločama i Metkoviću. Na prigodnoj svečanosti izvršena je rekapitulacija dosadašnjeg poslovanja te su iznijeti razvojni planovi luke s posebnim naglaskom na implementaciju Projekta integracije trgovine i transporta. Ravnatelj Lučke uprave Ploče Tomislav Batur je naglasio najznačajnije projekte u kojem je sudjelovala Lučka uprava Ploče među kojima su obnova lučkih operativnih obala te znatna ulaganja u lučku infrastrukturu. Sa zadovoljstvom je istaknuta činjenica neprekidnog rasta lučkog prometa posebno kontejnerskog. Ove godine u Luci Ploče pretovarit će se više od 4,3 milijuna tona što je na razini rekordnih godina krajem 80-ih prošlog stoljeća. Kao odgovor na najave znatnijeg rasta potreba za lučkim kapacitetima i u narednim godinama, Lučka uprava Ploče će kroz razvojne projekte izvršiti infrastrukturna ulaganja u izgradnju Kontejnerskog terminala te terminala za rasute terete što će doprinijeti povećanju konkurentnosti luke Ploče. U okviru svečanosti obilježavanja 10. godišnjice poslovanja, ravnatelj Tomislav Batur i direktor tvrtke „Konstruktor – inženjering“ d.d. Split Željko Žderić potpisali su Ugovor o izgradnji prve faze kontejnerskog terminala u luci Ploče. Lučka uprava Ploče je sukladno procedurama Svjetske banke, koja je dodijelila kredit za ovaj projekt, provela javni međunarodni natječaj za izbor izvođača izgradnju kontejnerskog terminala. U konkurenciji renomiranih svjetskih tvrtki iz Kine, Belgije, Austrije, Slovenije i Hrvatske kao najpovoljniji izvođač odabran je „Konstruktor- inženjering“d.d. koji je dao najnižu financijsku ponudu uz zadovoljavanje svih ostalih kriterija iz dokumentacije za nadmetanje. Vrijednost ugovorenih radova je 34,4 milijun eura, a rok izgradnje je 2 godine. Kontejnerski terminal će nakon izgradnje prve faze imati skladišne kapacitete za 60.000 TEU kontejnerskih jedinica, a bit će izgrađena i nova obala u dužini od 280 metara. Osim ulaganja u infrastrukturu, bit će potrebna znatna ulaganja operatora u pretovarnu opremu i mehanizaciju. Na ovaj način luka Ploče će adekvatnije odgovoriti na kontinuirani rast kontejnerskog prometa koji će u ovoj godini biti za približno 70% veći od onog iz prethodne godine.

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close