LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma gledao sam šta je ovako glup članak jučer napravio na IGH 12.502,01 13.995,00 u sat vremena
, pa i nas s 5480 na 5330 ( dobro smo prošli ) … Ma nije mi jednostavno jasno …. kako neko može …
biti toliko ovisan o pisanju gluposti , a ne o vrijednostima i potencijalima firme. Jasno bi mi bilo da je riječ o
kakvim ratovima i elementranim nepogodama, ali takva panika kao jučer na IGH to se najbolje vidjelo …

Vjerojatno je ovdje za većinu novih investitora najveća zapreka za ulaganje upravo stalno praćenje političkih informacija s terena, borba lokalnih moćnika općine Ploča koji su priklonjeni jednoj od dvije najjače stranke(dakle, opet politika) i direktor Pavlović koji prema jednima provodi interese većih igrača od sebe kojima je beskrajno poslušan(vidi čuda, opet politika), a prema drugima dobro vodi firmu i ima velike zasluge za njen napredak.

To znači da je najvažnije da dođemo u poziciju da isključivo sama Luka i njeni pokazatelji budu ono što je najbitnije za svakog investitora koji odlučuje o svom ulaganju, a ne razne teorije zavjere i ova politička zbivanja. U tu poziciju ćemo doći onda kad udio države u vlasništvu lkpc padne na dogovorenu razinu od 20-25%.
Isti taj veliki udio vlasništva države u ovom trenutku odbija fondove da se jače uključe u igru, jer ih sadašnja situacija isto tako stavlja u određenu ovisnost o političkim odlukama bez obzira na odlične ekonomske pokazatelje Luke.

Uglavnom, kratkoročno uvijek može biti svašta, a dugoročno imamo vrlo kvalitetan papir u svojim rukama, kojem će se znatno smanjiti ovisnost o politici i koji će samim tim postati neusporedivo atraktivniji na strani kupnje, kako velikim igračima(fondovi), tako i malim ulagateljima.

Za kraj mogu podijeliti s vama jednu informaciju koja nije provjerena, ali meni stiže iz osobno vrlo pouzdanog izvora koji kaže da je između HDZ-a i HSS/HSLS načelno sve dogovoreno, a da se zbog parade prema narodu moraju još malo navlačiti kako ih birači ne bi slijedeći puta kaznili jer su se prebrzo priklonili HDZ-u. Po meni ova priča drži vodu, a potvrda ulaska u koaliciju treba stići sredinom/krajem idućeg tjedna.
Živi bili pa vidjeli..

Ako i ode ispod 5000, tamo sigurno nece dugo ostati, jer cisto sumnajm da HSS nece u vladu. A cak i ako pregovori propadnu, Cacic se nesto opasno poceo gurati kao backup HDZ-u.

Na kraju krajeva, koja god vlada dosla, Jurcic vise nije nikakav faktor, a kredit za luku pristize samo u slucaju privatizacije. Sumnjam da ce se tog kredita bilo koja vlada tako lako odreci.


Ako i ode ispod 5000, tamo sigurno nece dugo ostati, jer cisto sumnajm da HSS nece u vladu. A cak i ako pregovori propadnu, Cacic se nesto opasno poceo gurati kao backup HDZ-u.

Na kraju krajeva, koja god vlada dosla, Jurcic vise nije nikakav faktor, a kredit za luku pristize samo u slucaju privatizacije. Sumnjam da ce se tog kredita bilo koja vlada tako lako odreci.

Ako je Jurčić bitan faktor e, onda je… takvu dionicu ….Ja sam ovdje zato što vjerujem u nju , a dosta sam zaglibio ušao dosta visoko, ali iskreno ne bojim se ako ide po perspektivi, fundamnetima, TA …. ako ide na netjak principu onda smo svi naj….

Tik tak …. ide sat sve je manje vremena do 25.01.2008 ….

KUPNJE – LKPC-R-ACijena Količina Ukupno
5.400,00 6 32.400,00
5.300,00 5 26.500,00
5.291,01 5 26.455,05
5.291,00 2 10.582,00
5.290,00 12 63.480,00
5.250,00 1 5.250,00
5.111,11 4 20.444,44
5.100,00 5 25.500,00
5.007,00 1 5.007,00
5.006,00 20 100.120,00

Nema podataka
PRODAJE – LKPC-R-ACijena Količina Ukupno
5.420,00 1 5.420,00
5.450,00 45 245.250,00
5.468,40 8 43.747,20
5.474,00 20 109.480,00
5.477,77 3 16.433,31
5.478,00 2 10.956,00
5.480,00 6 32.880,00
5.500,00 5 27.500,00
5.515,00 5 27.575,00
5.520,00 1 5.520,00

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Tik tak …. ide sat sve je manje vremena do 25.01.2008 ….

Slažem se.
Evo, već otkucava i javlja da više nema na prodaji naloga ispod 54xx, kao što poslije NG više neće biti ispod 6k.[smiley]
Disciplinirali smo se i postali jedna od najstabilnijih dionica.
Čestitam svima na pokazanom strpljenju.[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


drchip: ” Tik tak …. ide sat sve je manje vremena do 25.01.2008 …. ” Slažem se. Evo, već otkucava i javlja da više nema na prodaji naloga ispod 54xx, kao što poslije NG više neće biti ispod 6k.[smiley] Disciplinirali smo se i postali jedna od najstabilnijih dionica. Čestitam svima na pokazanom strpljenju.[thumbsup]

super..bilo bi dobro da tako nastavi.
ne znam da li ste primjetili..ali opet se u businessu aktivirao članak T.Petrova od 02.11.2007 da država poklanja 421 milijun kuna dioničarima.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


ne znam da li ste primjetili..ali opet se u businessu aktivirao članak
T.Petrova od 02.11.2007 da država poklanja 421 milijun kuna dioničarima.

Nisam zapazio da se nešto od članaka TP-a ‘aktiviralo’ u novinama koje ne vole našu dionicu.
Naime, predzadnji “Komentar Tomislava Petrova: Zbog čega se HDZ poigrava s cijenom dionice Luke Ploče?” objavljen je 17.11. o.g., a zadnji “Potpisan ugovor o izgradnji kontejnerskog terminala u luci Ploče” 30.11. o.g.
Nije vrag da su našto poslije toga izmislili?
Kolega gogo dobro da niste stavili link jer, kada je u pitanju ovo žutilo, to svakako treba izbjegavati, čak i kada nam se pričini dobrim. Budimo realni: njihovi napisi, komentari i stajališta u svezi LKPC nikada nisu bili objektivni.
Možemo to i drugačije napisati: bili su objektivni samo onda kada su navijački i jednostrano prizivali pobjedu jedne stranke i njen mogući skromni utjecaj na daljnji razvoj Luke, odnosno stagnaciju d.d.
[wink]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Čemu možemo zahvaliti današnje spuštanje letvice na Luci Ploče????

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Čemu možemo zahvaliti današnje spuštanje letvice na Luci Ploče????

Veliki pritisak od strane prodaje!!!!!??? 178kom.do 5500!!!

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

gogo1:
“Čemu možemo zahvaliti današnje spuštanje letvice na Luci Ploče????”

Nema racionalnog objašnjenja?! Kao da smo postali ovisni o vremenu. Pravi meteropati.[smiley]
Dok je sunčano – trguje se, a čim se malo naoblači – ulagači postaju iracionalni.
No, šalu na stranu, ne radi se o spuštanju razine trgovanja, bar ne kod nas. Samo je netko jeftino prodao desetak komada. Dok sam se pokrenuo, eto – nestadoše.
Molim živčanog prodavatelja da to ponovi – [pray][thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


gogo1: “Čemu možemo zahvaliti današnje spuštanje letvice na Luci Ploče????” Nema racionalnog objašnjenja?! Kao da smo postali ovisni o vremenu. Pravi meteropati.[smiley] Dok je sunčano – trguje se, a čim se malo naoblači – ulagači postaju iracionalni. No, šalu na stranu, ne radi se o spuštanju razine trgovanja, bar ne kod nas. Samo je netko jeftino prodao desetak komada. Dok sam se pokrenuo, eto – nestadoše. Molim živčanog prodavatelja da to ponovi – [pray][thumbsup]

spavaš ratus[yawn]..prošlo je više od 40 komada..
šteta što nisam imao love za kupovinu[cry]

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close