LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto ima puno više kupnje od prodaje jel netko možda zna, možda ovi što sa balkona gledaju luku ipak su oni na visini i bolje vide [cool]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Molim ove što gledaju sa balkona da nas izvjeste šta se događa i zašto kupnja jača a prodaja slabi izgleda da smo sve bliže potpisivanju novog ugovora sa Talijanama i to na 30 godina kako se čuje [undecid]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU



….nešto se šuška među radnicima ,da bi kroz ova dva-tri miseca oko 100-tinjak ljudi dobilo otpremninu.

Generalno gledajuci,loše za radnike ali dobro za firmu.


50 ak starijih radnika ide vani,uz cca 25000 eura otpremnine,nisu radili gotovo ništa,dobili su cca pola milijuna kuna bonusa*+ solidne plaće,boli ih kita za luku,ne bih rekao da je to dobro za luku a loše za radnike,radnici su se dobro uhljebili u svakom slučaju…ne radiš ništa,dobiješ dva paketa dionica+ otpremnina,to nema nigdi nego u hrvatskoj,istini za volju,i to je teška rijetkost,jer većina popljačkanih firmi nije radnicima dala ni penija,ovi su prošli odlično….150000 kuna je 40 plaća,ionako bi ih pola pomrlo od alkohola ha ha ha,tako da ta informacija ne znači baš ništa za luku ploče,dok se ne obnove ugovori sa talijanima,ništa od skoka dionice,nažalost,luka i dalje izgleda vrlo vrlo loše…sa mog balkona barem…..
[/quote]
Uz ovoliku otpremninu bez obzira na staž mislim da bi trebao biti veći interes od 50-100 ljudi,kao što znamo da ima cca 900 radnika,za kaj ne uzet to? Kao što nam kolega PETINA veli da se neš tu kuha,samo zakog [bye] ovi kinezčići su gurmani ?

ja imam info i za fondove pa koga zanima mogu mu javit na pp jer ne želim drukat na javni….da se razumijemo i na pp ćete dobit špekulatini info. nisam toliko visoko u lancu da mogu nešto sa sigurnošću tvrditi [cool]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Možda netko zna dok je 98% dionica u minusu zašto ovo ovako raste i zašto je kupnja sve jača a prodaja sve slabija, možda se sprema neki unosan ugovor za luku tko će ga znati možda se ipak bolje vidi sa balkona. [sad]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Ako mi zabijete puno jedinica vjerovatno neće biti ništa od ugovora a i dionica bi mogla početi padati ili to pak nema nikakve veze [cool]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU


Možda netko zna dok je 98% dionica u minusu zašto ovo ovako raste i zašto je kupnja sve jača a prodaja sve slabija, možda se sprema neki unosan ugovor za luku tko će ga znati možda se ipak bolje vidi sa balkona. [sad]

pa i vidi se,evo došlo 70000 tona ugljena,a to kad sve pada a lkpc raste zaista je dobar znak,vjerovatno će ići prema gore,samo se ne smije pretjerati…možda je u pšitanju neka komprenzacija sa bosnom,nama koridor kroz neum a njima 51%dionica lkpc..tko zna…



Možda netko zna dok je 98% dionica u minusu zašto ovo ovako raste i zašto je kupnja sve jača a prodaja sve slabija, možda se sprema neki unosan ugovor za luku tko će ga znati možda se ipak bolje vidi sa balkona. [sad]

pa i vidi se,evo došlo 70000 tona ugljena,a to kad sve pada a lkpc raste zaista je dobar znak,vjerovatno će ići prema gore,samo se ne smije pretjerati…možda je u pšitanju neka komprenzacija sa bosnom,nama koridor kroz neum a njima 51%dionica lkpc..tko zna…
[/quote]
Pa kolega vi ste iz Ploča, pa i vrapci na grani već pričaju o tome novom ogovoru sa Talijanima vjerujem da je ta informacija došla i do vas.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

došla je prije 10 ak dana,ali malo mi je nelogična,znaš ono;tajna koju svatko zna u biti i nije neka tajna,možda je to neki ugovor na 10 godina,8-9 milja tona,to bi bilo normalno za prihvatiti,ali 8-9 milja godišnje,to je već za rubriku hansa kristijana andersena….možda i hans ulaže na zse ha ha ha


došla je prije 10 ak dana,ali malo mi je nelogična,znaš ono;tajna koju svatko zna u biti i nije neka tajna,možda je to neki ugovor na 10 godina,8-9 milja tona,to bi bilo normalno za prihvatiti,ali 8-9 milja godišnje,to je već za rubriku hansa kristijana andersena….možda i hans ulaže na zse ha ha ha

Naravno da ugovor nije na godinu dana. Ako ga bude tih 8 milja bit će ugovoreno na tri godine. Čak i da bi htjeli luka nema tehničke mogućnosti izmanipulirati toliko ugljena jer nema dovoljno dizalica, a to je preko 100 brodova. Iako je neki dan 70 000t istovareno u rekordnih 3 dana opet ispadne da bi jedan brod stalno trebao biti na iskrcaju ne računajući da treba taj ugljen i ukrcati na manje brodove koji će ga odvesti što opet pobija i teoretsku mogućnost na godinu dana. Na kraju najbitnije da Italijani ne mogu potrošiti toliko ugljena za tako kratko vrijeme, a skladišta nemaju.

da je istina to s talijanima, već bi izašla obavijest na ZSE…ovo je tek jeftino drukanje da se ekipa iskrca na 730-750 kn

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

ne dozvoljavaju mi moderatori prijenos linka…ali uglavnom 21.06. je glavna skupština. osim u obvezne rezerve sva dobit iz 2011 ide u zadržanu dobit(24,4 milje).

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close