LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sarajevo želi prolaz do Ploča
Naime, ponovno su sve glasnije najave o izgradnji luke u Neumu, koja se ne bi gradila blizu plaže, nego na vanjskoj strani poluotoka Kleka te bi imala otvoren izlaz na more.

ma ta luka u Neumu se samo koristi za pritisak kad pregovori zapnu, isto tako i prijevoz preko Bara.

tko bi financirao te projekte?? pa razvojne eu i svjetske banke financiraju ploče, pa zar će sad financirati III projekt zbog kojeg im projekt I ploče neće moći vraćati kredit? to im nitko neće financirati. da ne spominjem lobije velikih razvojnih banaka. i da sagrade željeznicu za bar kako će konkurirati pločama kad će ih ovi odmah potući nižom cijenom i kračim i bržim putom kroz ploče ( nešto je slično da kažete da ćete konkurirati amsterdamu da sagradite paralelnu luku, a kako? kad je amsterdam =najpovoljniji geografski položaj-brodovi i rječni prijevoz- koji jamči najjeftiniji i najbrži prijevoz za industrijsko zaleđe) takvu luku možete sagraditi samo što u nju neće ući nijedan brod

to su samo igre da se ishode povoljniji uvjeti za bih

naravno da će oni i dalje uvoziti preko ploča i stvar je pregovora na koji će način to izvesti. nije lako ovima u bih u pregovorima s pločama jer znaju da alternativu nemaju i u pločama im mogu postaviti vrlo nepovoljne uvjete (to se u monopolu i koristi -tako je danas u svakom biznisu). nije čudo da u tako lošim izgledima bih pregovarači koriste sve što mogu, mada svi znamo da pravog asa u rukavu nemaju
[/quote]
da tako je,strateški interes je taj koji luku ploče drži na ovim razinama,ne vjerujem da se može izgraditi neka paralelna luka,to su bajke,i na taj način se vrši pritisak na lkpc,jednog dana će opet luka ploče zasjati u pravom svijetlu,ali samo je pitanje kada..ali to bar nije upitno…dakle,upitan je samo vremenski rok,koji može biti za godinu,dvi,pet,deset pa i dvadeset..budemo vidili…nadam se…jedina mana lkpc je jako trusno područje,a položaj je ok…


ako živiš u pločama vidit ćeš da luka izgleda sablazno,čak i za vrijeme rata nije izgledala tako tužno i žalosno,netko tko ima dionice a svjestan je katastrofe od prometa će naravno šutjeti o tome,kad se novac uloži u novi terminal,novca na računu od dokapa više neće biti,ako ostane stanje stvari ovakvo kao što je sada,izuzetno tragično,dionica će gadno potonuti u bezdan,a ako se vrate talijani,i ako se srede stvari sa bosnom i hercegovinom,onda dionica će biti na relativno podnošljivoj cijeni,sadašnja cijena luke ploče od 300 milijuna kuna,bez obzira na vrijednost imovine,je debelo precijenjena..jer šta će ti imovina kad nema posla,imovina u lkpc se mora i održavati,tako da njena vrijednost ne raste s vremenom,već zastarijeva i povećava troškove…po meni luka ploče vrijedi nekih 100-130 milja kuna..otpustit 400 radnika,poboljšat poslovanje,i za nekih cca 15 godina vratiš uloženo,ma ni to se ne isplati,jer lkpc se nalazi u republici hrvatskoj,a investirat novac u našu zemlju može samo budala u ovakvih vremenima…jedino da našim novcem od mirovinskih fondova kupe luku,pa je prisvoje za badava,tako će i biti,kad ukinu drugi stup…i kad ostanemo bez baje na mirovinskom računu drugog stupa….

Pogledajmo najosnovnije fundamentalne pokazatelje u slučaju da je cijena na burzi ekvivalent vašoj procjeni realne vrijednosti LKPC od 100 mil kn;
P/E 3,85
P/B 0,25
Imam LKPC 31,63% u portfelju, prosječan ulaz uključujući dokapitalizaciju mi je na 1.069,89 kn. Dakle, trenutno sam u minusu s LKPC gotovo 35% i zaista mi je glupo čitati takve bedastoće. Da se ne bi krivo razumjeli, ne tvrdim da ste zlonamjerni ali malo argumentiranije i odgovornije pisanje bilo bi fer prema svima nama koji ovdje imamo dosta velike gubitke, ali i dalje za razliku od vas vjerujemo u dionicu.

Sama cinjenica da je 240 milja negdi posudjeno ili oroceno dovoljno je da se pokriju kratkorocni gubitci ako ce ih bit u ovom kvartalu i da se ne izgubi vlasnicki kapital koji je po ovim cijenam jako jeftin.

Ignore : renči



ako živiš u pločama vidit ćeš da luka izgleda sablazno,čak i za vrijeme rata nije izgledala tako tužno i žalosno,netko tko ima dionice a svjestan je katastrofe od prometa će naravno šutjeti o tome,kad se novac uloži u novi terminal,novca na računu od dokapa više neće biti,ako ostane stanje stvari ovakvo kao što je sada,izuzetno tragično,dionica će gadno potonuti u bezdan,a ako se vrate talijani,i ako se srede stvari sa bosnom i hercegovinom,onda dionica će biti na relativno podnošljivoj cijeni,sadašnja cijena luke ploče od 300 milijuna kuna,bez obzira na vrijednost imovine,je debelo precijenjena..jer šta će ti imovina kad nema posla,imovina u lkpc se mora i održavati,tako da njena vrijednost ne raste s vremenom,već zastarijeva i povećava troškove…po meni luka ploče vrijedi nekih 100-130 milja kuna..otpustit 400 radnika,poboljšat poslovanje,i za nekih cca 15 godina vratiš uloženo,ma ni to se ne isplati,jer lkpc se nalazi u republici hrvatskoj,a investirat novac u našu zemlju može samo budala u ovakvih vremenima…jedino da našim novcem od mirovinskih fondova kupe luku,pa je prisvoje za badava,tako će i biti,kad ukinu drugi stup…i kad ostanemo bez baje na mirovinskom računu drugog stupa….

Pogledajmo najosnovnije fundamentalne pokazatelje u slučaju da je cijena na burzi ekvivalent vašoj procjeni realne vrijednosti LKPC od 100 mil kn;
P/E 3,85
P/B 0,25
Imam LKPC 31,63% u portfelju, prosječan ulaz uključujući dokapitalizaciju mi je na 1.069,89 kn. Dakle, trenutno sam u minusu s LKPC gotovo 35% i zaista mi je glupo čitati takve bedastoće. Da se ne bi krivo razumjeli, ne tvrdim da ste zlonamjerni ali malo argumentiranije i odgovornije pisanje bilo bi fer prema svima nama koji ovdje imamo dosta velike gubitke, ali i dalje za razliku od vas vjerujemo u dionicu.
[/quote]

Hmmm…krivo računanje….P/B=0.73
P/E=11.29 [undecid]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Hmmm…krivo računanje….P/B=0.73
P/E=11.29 [undecid]

Kako krivo kad racuna na cijenu dionice od 240 kn sta predstavlja trzisnu vrijednost od 100 mil kn malo pazljivije citat 😛

Ignore : renči


Hmmm…krivo računanje….P/B=0.73
P/E=11.29 [undecid]

Kako krivo kad racuna na cijenu dionice od 240 kn sta predstavlja trzisnu vrijednost od 100 mil kn malo pazljivije citat 😛

[/quote]

hahaha istina, vidio sam 100 mil i bilo mi je lijeno pogledat izracun cijene. Moja lijenost(greška). 😀

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "



Hmmm…krivo računanje….P/B=0.73
P/E=11.29 [undecid]

Kako krivo kad racuna na cijenu dionice od 240 kn sta predstavlja trzisnu vrijednost od 100 mil kn malo pazljivije citat 😛

[/quote]

hahaha istina, vidio sam 100 mil i bilo mi je lijeno pogledat izracun cijene. Moja lijenost(greška). 😀
[/quote]

Nadam se da na takav lijeni nacin i ne ulazete 😛

Ignore : renči

Svedoci smo dogovora između Vlade i Kineskih investitora koji ce uložitibla u izgradnju željeznice koja se spaja sa LKRI,bla,bla.

p.s. Daj Bože da im se pokvari GPS i završe u LKPC. [lol] [lol] [lol]

Nova tv maloprije osim željeznice za lkri spominje kineze vezano za njihov interes za lkpc kao luku preko koje ulaze u ovaj dio europe. bili živi pa vidjeli.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Nova tv maloprije osim željeznice za lkri spominje kineze vezano za njihov interes za lkpc kao luku preko koje ulaze u ovaj dio europe. bili živi pa vidjeli.

…a glavni pregovarac je g. 遞 給 誰 (MU-DO KO-ŠA-KA) [proud]



Nova tv maloprije osim željeznice za lkri spominje kineze vezano za njihov interes za lkpc kao luku preko koje ulaze u ovaj dio europe. bili živi pa vidjeli.

…a glavni pregovarac je g. 遞 給 誰 (MU-DO KO-ŠA-KA) [proud]
[/quote]

…evo gledao dnevnik Nove TV i stvarno,voditelj spominje Luku Poče i Luku Rijeka [shocked] a jutros sam citao po portalima i nigdje se ne spominje LKPC.

p.s.Sigurno voditelj ima dionice LKPC,pa nije zgorega uz Rijeku ubacutu i Ploče [lol]

Ministar Siniša Hajdaš Dončić vrijednost projekta gradnje nizinske pruge procijenio je ugrubo na oko tri milijarde eura, a dalji razvoj Luke Rijeka u sklopu kojeg bi se gradila i luka kći na otoku Krku ministar je procijenio na vrijednost između pola milijarde i milijardu eura.

Naš izvor iz Vlade kazao nam je da su Kinezi prvenstveno zainteresirani za preuzimanje Luke Rijeka i njezino širenje, odnosno gradnju terminala na Krku koji bi postao glavni kontejnerski terminal.

p.s. a tko ce kupiti LKPC? Možda stranac? Znam!!!!!!! HERCEGOVAC! [lol] i On je stranac [lol]
Državljanin BiH.

New Report

Close