LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Predsjednik Uprave Rail Cargo Austria AG Gruppe (RCA) Erik Regter, direktor Express-Interfracht Austria Zoltan Potvorszki i predsjednik Uprave JP Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine Nedžad Osmanagić potpisali su danas u Sarajevu pismo namjere radi uspostavljanja suradnje između ovih kompanija.

Cilj suradnje između RCA i ŽFBiH je unapređenje, razvoj i povećanje transporta roba na Koridoru V-c od Luke Ploče prema srednjoj Europi i uspostavljanje dobre konekcije na glavne transportne koridore, uključujući i paneuropski Koridor X. U međunarodnom teretnom i kombiniranom prometu, planirano je povećanje obima prijevoza na ovom pravcu što je u skladu sa nastojanjima ŽFBiH da budu konkurentan i pouzdan partner.

RCA i ŽFBiH zajednički će dogovarati i planirati realizaciju projekta s ciljem rasta željezničkog transporta u izvozu i uvozu na području Federacije Bosne i Hercegovine, na relaciji Luka Ploče i Srednja Europa, to jest na Koridoru Vc. Jedan od ciljeva je i povećanje kontejnerskog transporta i intenziviranje suradnje između dvije željeznice.
S obzirom na to da je osnova transportne politike EU razvoj željezničkog i pomorskog prometa, a posebno veza željeznica i lučkih terminala, uspostavljanje jedne ovakve suradnje od velikog je značaja za sve strane uključene u dogovoru.


koridor vc ili ja bi ga nazvao wc bit će gotov kad ti budeš nosio štap,pogledaj malo bolje promet u luci ploče od početka godine pa će ti bit jasno koja je to udica što su se mnogi i prije vas kačili na nju,pa i ja sam sam bio zakačen,samo što sam im ja uteka sa parangala,a vi još niste….
[/quote]
….ajde kad sve znaš,kaži mi koja je bila cijena dionice HHFAi LKPG na pocetku godine i sada ?

kolega alt333,

budite ljubazni pa malo objasnite na koji se način radi " podloga za privatizaciju" u i oko Luke Ploče, s obzirom ste to spomenuli.

Da me ne shvatite krivo, osobno sam veliki zagovornik privatizacije.
Ne znam zašto bi Luka Ploče trebala biti izuzeta.



Predsjednik Uprave Rail Cargo Austria AG Gruppe (RCA) Erik Regter, direktor Express-Interfracht Austria Zoltan Potvorszki i predsjednik Uprave JP Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine Nedžad Osmanagić potpisali su danas u Sarajevu pismo namjere radi uspostavljanja suradnje između ovih kompanija.

Cilj suradnje između RCA i ŽFBiH je unapređenje, razvoj i povećanje transporta roba na Koridoru V-c od Luke Ploče prema srednjoj Europi i uspostavljanje dobre konekcije na glavne transportne koridore, uključujući i paneuropski Koridor X. U međunarodnom teretnom i kombiniranom prometu, planirano je povećanje obima prijevoza na ovom pravcu što je u skladu sa nastojanjima ŽFBiH da budu konkurentan i pouzdan partner.

RCA i ŽFBiH zajednički će dogovarati i planirati realizaciju projekta s ciljem rasta željezničkog transporta u izvozu i uvozu na području Federacije Bosne i Hercegovine, na relaciji Luka Ploče i Srednja Europa, to jest na Koridoru Vc. Jedan od ciljeva je i povećanje kontejnerskog transporta i intenziviranje suradnje između dvije željeznice.
S obzirom na to da je osnova transportne politike EU razvoj željezničkog i pomorskog prometa, a posebno veza željeznica i lučkih terminala, uspostavljanje jedne ovakve suradnje od velikog je značaja za sve strane uključene u dogovoru.


koridor vc ili ja bi ga nazvao wc bit će gotov kad ti budeš nosio štap,pogledaj malo bolje promet u luci ploče od početka godine pa će ti bit jasno koja je to udica što su se mnogi i prije vas kačili na nju,pa i ja sam sam bio zakačen,samo što sam im ja uteka sa parangala,a vi još niste….
[/quote]
Svaki početak godine u LKPC je loš zbog produživanja ugovora i potpisivanja novih pa ne vidim šta je tu problem pogledajte prošle godine………..

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

kolege,

slobodan sam objaviti kratki pristup manipulaciji na tržištu kapitala i uvijete koje treba zadovoljiti.
Gospodo iz HANFA-e molim za trenutak pažnje:

1. nužno je da vas bude troje, četvero jačih igrača
2. procijeniti da na dnevnoj razini i povrh jake psihoze i nedostatka potražnje nema uistinu nikog s namjerom kupnje ili da je ta kupnja vrlo mala
3. tada jedan iz organizacije ask spušta malo pomalo prema dole
4. ovi drugi se postavljaju na bidu i također korigiraju na dole, te čekaju ako se pojavi slučajno netko tko uistinu treba prodati i koji mora preskočiti ovog" umjetnog" na asku.
5. i tako iz dana u dan
6.na ovaj način organizacija umjetno stvara okvir( zasjedu) u kojem se kreće lažna ponuda i lažna potržnja i čekaju kandidata(žrtvu) koji je iz nekog razloga prisiljen prodati.
6. majstori su od njega kupili ispod cijene

Postavljam pitanje koje ide u prilog gore navedenom: zašto je mirovinskim fondovima bilo isplativo kupovati u dokapitalizaciji dionicu Luke Ploče po 850kn, a sada im je skupo platiti 680kn?


kolege,

slobodan sam objaviti kratki pristup manipulaciji na tržištu kapitala i uvijete koje treba zadovoljiti.
Gospodo iz HANFA-e molim za trenutak pažnje:

1. nužno je da vas bude troje, četvero jačih igrača
2. procijeniti da na dnevnoj razini i povrh jake psihoze i nedostatka potražnje nema uistinu nikog s namjerom kupnje ili da je ta kupnja vrlo mala
3. tada jedan iz organizacije ask spušta malo pomalo prema dole
4. ovi drugi se postavljaju na bidu i također korigiraju na dole, te čekaju ako se pojavi slučajno netko tko uistinu treba prodati i koji mora preskočiti ovog" umjetnog" na asku.
5. i tako iz dana u dan
6.na ovaj način organizacija umjetno stvara okvir( zasjedu) u kojem se kreće lažna ponuda i lažna potržnja i čekaju kandidata(žrtvu) koji je iz nekog razloga prisiljen prodati.
6. majstori su od njega kupili ispod cijene

Postavljam pitanje koje ide u prilog gore navedenom: zašto je mirovinskim fondovima bilo isplativo kupovati u dokapitalizaciji dionicu Luke Ploče po 850kn, a sada im je skupo platiti 680kn?


pa kupovali su mirovinci ingru na 400 masovno,a sad je 6 kuna i magmu na 265 kn a sad je kunu,ja samo hoću skrenit pozornost da su manageri mirovinaca itekako klizavog znanja,i sumnjivog ponašanja,doduše,oni su lkpc kupovali po 850 kn,što su procjenili da im je povoljno,samo zato što su to dugoročni ulagači,a dugoročno lkpc će sigurno preći 1000 kuna,ali ja mislim da ćemo za to čekati nekih 5-8 godina kako sada stvari stoje,lkpc će jednog dana biti dobra,ali kratkoročno ja ne vidim razlog za bilo kakvo povećanje prometa,pa i cijene dionice,ovaj novac od dokapa će se utuć u modernizaciju,nije vrijeme za rizičnu imovinu..u tome je problem,niste uvidjeli da vas političari stalno lažu,i da htjeli to ili ne,mi mali plaćamo njihova sranja…mi imamo samo dvije opcije,mislim na hrvatsku,ili umjetna inflacija,izazvana porastom cijena i stezanjem remena,ili pad cijena i ulazak u dublju recesiju..mislim da će sve krenit na bolje možda jedno godinu dana od neminovne deflacije kune,onda bi dionice trebalo snažno porasti,ali prije toga će snažno pasti,to je moje mišljenje trenutno….i dok je god kuna precijenjena….nema investicija u hrvatsku..roha samo produžava agoniju,ali tehnički bankrot nećemo moći izbjeći,nažalost,nekima je to jasno sad,a nekima će biti jasno kad im bude jasno..

PETINA, 08.03.2012. u 10:13
@ alt333

Vidim da nema odgovora na moje pitanje!?


@upitnik9

pitanje se odnosili na tržišnu cijenu a ne na poslovanje i bilo je upuceno alt-u333

kolege,

molim pronicljive za komentar rasta Luke Rijeka za dvadesetak posto proteklih dana i to na lijepim prometima?

A Luka Ploče koja je oduvijek imala solidnije, puno solidnije poslovanje?

http://www.2shared.com/photo/QLasJpR4/LKPC2.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

kolege,

želim Luci Rijeka sve najbolje kao i što skoriji početak relizacije nizinske pruge, koja neće imati samo značaj za Luku Rijeka već i za cijelu RH.
Međutim, od trenutka označenog za start u realizaciji ovog velikog investicijskog projekta pa do njegovog uvođenja u funkciju, Luka Ploče, će isplatiti barem pet godišnjih dividendi.
Prisjetimo se da je prva isplata dividende predviđena planom za 2015.

PETINA, 09.03.2012. u 10:42
@Malidon
Prisjetimo se da je prva isplata dividende predviđena planom za 2015.

Prva isplata dividende je u 3Q ove godine.
Živi bili pa vidjeli.

IZVJEŠĆE za 08.03.2012. god

Ime broda / vez Vrsta i količina tereta Iskrcaj / Ukrcaj Ukupno Napomena

Marjesco / 15 cts – 40 / 30 70 cts vez 08.03. u 07,10 h
započet 08.03. u 07,50 h
završen 08.03. u 11,50 h
otplovio 08.03. u 12,40 h

Sibirsky / 6 aluminijski ingoti – 3 972 t 3 972 t vez 03.03. u 12,25 h
započet 03.03. u 15,00 h
završen 08.03. u 11,50 h
otplovio 08.03. u 13,00 h

Lucky Ned / 5 glinica – 7 500 t 5 700 t vez 03.03. u 05,45 h
ostalo 1 800 t

Princes Natali / 13 ugljen – 67 700 t 21 317 / 21 317 t vez 06.03. u 08,00 h
započet 06.03. u 11,10 h
završeno No – 1,4,6

Nova D. / 2 soda – 2 300 t 1 231 t vez 07.03. u 12,40 h
ostalo 1 069 t

Radi se,radi [thumbsup]

Lista brodova – siječanj 2012.

Ime broda Teret Uplovio Isplovio

"Lucky Ned" glinica 27.prosinac 01.siječanj
"Kijac" plinsko ulje 01.siječanj 01.siječanj
"Fesco Askold" kontejneri 01.siječanj 2.siječanj
"Ocean Victory" željezne gredice 28.prosinac 03.siječanj
"Enya" aluminijski ingoti 02.siječanj 03.siječanj
"Enya" aluminijski ingoti 03.siječanj 04.siječanj
"Rebecca" petrol-koks 01.siječanj 04.siječanj
"Grand Island" bazno ulje 03.siječanj 04.siječanj
"Countess Anna" aluminijski trupci 02.siječanj 05.siječanj
"Sider Procida" ugljen 01.siječanj 05.siječanj
"NTC Oil" motorni benzin 05.siječanj 06.siječanj
"Lisca Bianca M" plinsko ulje 06.siječanj 07.siječanj
"Scipione " ugljen 07.siječanj 08.siječanj
"Doris T" aluminijski fluorid 08.siječanj 09.siječanj
"Marjesco" kontejneri 08.siječanj 09.siječanj
"Ostro" staro željezo 05.siječanj 09.siječanj
"Soumaya J" bukova građa 30.prosinac 10.siječanj
"QB Elba" glinica 02.siječanj 10.siječanj
"Hartura" ugljen 10.siječanj 10.siječanj
"CDRY Blue" staro željezo 09.siječanj 12.siječanj
"Tete Rickmers" kontejneri 12.siječanj 13.siječanj
"Marjesco" kontejneri 13.siječanj 14.siječanj
"Sider Procida" ugljen 14.siječanj 15.siječanj
"Kijac" plinsko ulje 15.siječanj 16.siječanj
"Marina" kontejneri 16.siječanj 17.siječanj
"Chelsea 3" staro željezo 13.siječanj 18.siječanj
"Thea K" ugljen 16.siječanj 18.siječanj
"San Vincente" kontejneti 18.siječanj 19.siječanj
"Marjesco" kontejneri 19.siječanj 19.siječanj
"Lucky Ned" glinica 13.siječanj 20.siječanj
"Valeria Della Gatta 2" ugljen 14.siječanj 20.siječanj
"Kaptan Hilmi III" aluminijski ingoti 20.siječanj 21.siječanj
"Roln" ugljen 20.siječanj 21.siječanj
"Ina Theresa" lužina 14.siječanj 21.siječanj
"AB LIverpool" ugljen 21.siječanj 22.siječanj
"Sider Procida" ugljen 22.siječanj 22.siječanj
"Lisca Bianca M" plinsko ulje 21.siječanj 22.siječanj
"Sepen" plinsko ulje 22.siječanj 23.siječanj
"Jolie Star" željezne gredice 23.siječanj 26.siječanj
"Marjesco" kontejneri 26.siječanj 26.siječanj
"Schooner" kvarc 24.siječanj 26.siječanj
"Sepen" plinsko ulje 26.siječanj 26.siječanj
"Alemania" kontejneri 27.siječanj 27.siječanj
"Vassilios XXIII" bazno ulje 26.siječanj 28.siječanj
"San Vicente" kontejneri 28.siječanj 29.siječanj
"Muzaffer Bey" sirovo željezo 27.siječanj 30.siječanj
"Schooner" bukova građa 26.siječanj 31.siječanj
"Karim Allah" živa junad 28.siječanj 31.siječanj
"Riza Sonay" glinica 20.siječanj 31.siječanj

UKUPNO BRODOVA 49

New Report

Close