LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja znam samo jedno,priča se o perspektivi lkpc već godinama,ali ništa se značajno nije promijenilo…a zašto?kao prvo u luci su čelni ljudi koji su politički instalirani,neki od njih ne znaju ni osnove ekonomije ni osnove ponašanja,drugo lkpc isključivo ovisi o bosni i 2 termoelektrane u italiji,i jedno i drugo su pred bankrotom,treće iskoristili su dokap dok još ima likvidnosti i pokupili cash od mirovinaca i naivaca,IPO po buffetu znači it s probably oversold,lkpc je jako interesantna bankama,toga se i bojim,imavši sada dosta dionica,imaju veću moć manipulacije cijenom dionice,kako bih to objasnio,isto kao kad su davali kredite u švicarcima,onda su govorili:to vam je sigurnije,ali njima je bilo sigurnije a ne građanima,isto tako oni žude da vide lkpc na koljenima,to je njima poslastica,isto kao i nama kolač,dugogodišnja stagnacija i recesija njima odgovara,a ne nama..građane će oguliti,neke kroz dionice,neke kroz otplate kredita,uglavnom..kada većina nas bude kao crkveni miševi,onda će oni kupovati,a mi ćemo tada razmišljati o egzistenciji a ne u ulaganju u dionice,sve to govori da su nam servirali dugotrajnu ekonomsku agoniju,i socijalne nerede…njima to paše,ali nama baš i ne….


ja znam samo jedno,priča se o perspektivi lkpc već godinama,ali ništa se značajno nije promijenilo…a zašto?kao prvo u luci su čelni ljudi koji su politički instalirani,neki od njih ne znaju ni osnove ekonomije ni osnove ponašanja,drugo lkpc isključivo ovisi o bosni i 2 termoelektrane u italiji,i jedno i drugo su pred bankrotom,treće iskoristili su dokap dok još ima likvidnosti i pokupili cash od mirovinaca i naivaca,IPO po buffetu znači it s probably oversold,lkpc je jako interesantna bankama,toga se i bojim,imavši sada dosta dionica,imaju veću moć manipulacije cijenom dionice,kako bih to objasnio,isto kao kad su davali kredite u švicarcima,onda su govorili:to vam je sigurnije,ali njima je bilo sigurnije a ne građanima,isto tako oni žude da vide lkpc na koljenima,to je njima poslastica,isto kao i nama kolač,dugogodišnja stagnacija i recesija njima odgovara,a ne nama..građane će oguliti,neke kroz dionice,neke kroz otplate kredita,uglavnom..kada većina nas bude kao crkveni miševi,onda će oni kupovati,a mi ćemo tada razmišljati o egzistenciji a ne u ulaganju u dionice,sve to govori da su nam servirali dugotrajnu ekonomsku agoniju,i socijalne nerede…njima to paše,ali nama baš i ne….

nije sve tako crno. ne mogu je oni srušit koliko je ja mogu nadokupit. [wink]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

polako prika,polako…strpljen-spašen..najbitnije za svakog dioničara je to da kompanija neće propast,a lkpc naravno da neće propast,tako tko je dugoročan dioničar kao i ti,i kome ne treba novac pod hitno,taj može mirno spavat što se tiče lkpc,ali špekulant uvijek teži za manjom cijenom,to je normalna stvar…ja sam uvjeren da će ti se jednog dana isplatiti taj tvoj pothvat,što si preuzeo rizik..lagani dokup,i nema zime…sve će kad tad doći na svoje mjesto,ali sad je teren previše sklizak za rizik,ja nemam puno novca,pa moram tako razmišljati…ali i dokup je ok stvar,samo ništa naglo…..

Petak, 03 Veljača 2012 08:38

Prema dosadašnjim najavama, gradnja terminala u Pločama bit će najvažniji i najsloženiji projekt lučke infrastrukture izveden u Hrvatskoj u posljednjih 50 godina.

Procjenjuje se da će novi terminal najmlađoj domaćoj jadranskoj luci za dvije godine osigurati status jedne od pet najvažnijih sredozemnih luka za rasute terete s očekivanim prometom između 10 i 15 milijuna tona. Napokon bi mogli odahnuti, ili, bolje rečeno, prodisati, i Pločani i žitelji doline Neretve jer će ta investicija znatno poboljšati ekološke standarde sadašnjih lučkih aktivnosti, u kojima se na rasute terete danas odnosi gotovo 80 posto godišnjeg prometa.

dubina prilaza novom terminalu povećaje se na 16 metara.

kolege,

obično ne komentiram ljude nego događaje, ali ovo moram.
Naime, nekome je najvažnije kolegi Petini dati 1 i to za kvalitetnu informaciju.

Pa zašto?
Možda da se njega i takve kao on obeshrabri za dalje pisanje, a kako bi prevladali postovi u kojima ništa nevalja i kako je maltene ovo precijenjena cijena dionice.

Zar toliko nekome smeta kad se afirmativno piše o Luci Ploče? Možda.Zašto?

U svakom slučaju dolazi jedno vrlo zanimljivo razdoblje za LKPC-RA, a dionica mislim da je već kontrolirana od strane velikih (RFOMF) i bar do sada a zalihe i fubndamenti nisu imali bitnijeg značaja u određivanju cijene dionice, jer da je tako ne bi bila na 1800 kn na današnji dan 03.02. 2009g.i to na početku recesiskog vala koji je zahvatio hrvatsku niti na 650kn nakon dvije godine uzastopnih rasta . [/u

]Struktura ulagača te njihova želja da dionicu dignu ili spuste je puno važnija od fundamenata koji pobjeđuju u periodu od možda 5 ili 10 godina.

Bez obzira na špekulacije koje se izvode na TK i trenutni W(duplo dno) fundamenti ce na kraju pobjediti

[thumbsup]

….a vi djelite jedinice a znamo da ocjena nije MJERILO ZNANJA.

evo umjesto gomila brda ugljena stoji gomila snijega…dizalice ne mrdaju već 5 dana,a bageri čiste ulice ploča da ne dođe do kaosa u prometu,aj ionako su dužni izvoru par milijuna kuna za vodu koju još nisu platili,istina je uvijek negdje na sredini,afirmacija i negacija..toga uvijek ima..lkpc neće propast,ali je čekaju jako teška vremena,to je istina,a tko će prihvatiti tu istnu nek prihvati,a tko želi istini okrenuti leđa,neka ih okrene,kako kome paše..broj dionica na tržištu se skoro uduplao,i to naravno obara cijenu dionice..po meni je precijenjena radi tog segmenta,da je ostalo na onom starom broju dionica,onda mi ne bi bila precijenjena..po meni aproksimativno u ovakvim uvjetima dionica lkpc vrijedi oko 500 kuna..kad se modernizira,i otpusti 10% ljudi koji ne rade ništa a primaju plaću,onda ć
e vrijediti i više….

http://www.business.hr/kompanije/ina-u-borbi-za-veliki-dio-naftnih-terminala-luke-ploce-108500

Može li komentar na ovo?

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Radi se o NTF (naftni terminal federacije) u vlasništvu BiH.

U luci Ploče postoje dva terminala, "LPT" i "Naftni terminali BiH", za prihvat i otpremu tekućih tereta:

•motorni benzin
•plinsko ulje
•ostali tekući tereti

Zanimljivo je kako ova dionica nema pretjeranu likvidnost iako je vlasnička struktura prilično široka (raštrkana), a mirovinski fondovi unutra. Fundamentalno mi izgleda kao jedna od atraktivnijih dionica na našoj burzi, al muči me što nema veću likvidnost. Pogotovo što je bila vrlo transparetna dokapitalizacija u kojoj je stvoreno još dionica.

Razumijem da je burza trenutno mrtva pa to koči investitore, al opet da niti jedan fond to ne kupuje ili prodaje bar za 50.000 kuna dnevno, e to mi nije jasno.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Pogotovo što je bila vrlo transparetna dokapitalizacija u kojoj je stvoreno još dionica.
..

ogledan primjer transparentnosti u dokapu [lol]

Probudila se ekipa iz zimskog sna na kupnji.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close