LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/viaduktu-posao-gradnje-novog-terminala-u-luci-ploce/ar-24836/

ja sam za razliku od vas nekih tu naučio napokon na kojoj bazi radi tržište kapitala,upitnik-ti mene uopće osobno ne poznaješ,i još nisi naučio lekciju,ali polako,prije ili kasnije-bit će svima jasnije…ja sam falio samo zato što sam bio pohlepan i drzak,jer sam pokušavao plivat na valovima špekulacije,i iskreno,nisam očekivao ovakav nagli pad pri čak neznatnom rastu bdp-a u hrvatskoj u proteklih godinu dana,mnoge dionice su se prepolovile,i ja i dalje tvrdim da je ova cijena kad se ukalkulira sve preskupa u odnosu na neke druge dionice,ima i precijenjenijih,ali po meni lkpc dionica je trenutno precijenjena…a ja znam da nije lako gubit,gubio sam i ja,i gubit ću,a to ko je glup…čuj vrijeme će pokazati….


ja sam falio samo zato što sam bio pohlepan i drzak,jer sam pokušavao plivat na valovima špekulacije

Špekulanti i određuju cijene dionica. Samo što barataju mnogo većim iznosima i obično to nije njihov novac tako da ih gubitak niti peče, niti uči pameti kao tebe, a koliko vidim i čitam možeš se tješiti što je takvih kao ti malo više.
Meni se iplatilo ali kod mene je zarada bila adekvatna ulaganju tj. nisam htio previše špekulirati pa sam igrao samo s jednom dionicom. Da sam bio pohlepniji vjerovatno bih jako dobro prošao ali možda i izgubio jer se čovjek zanese uspjehom na burzi i onda uleti krah pa ispadne da je gubitak nešto veći nego što se očekivalo.


http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/viaduktu-posao-gradnje-novog-terminala-u-luci-ploce/ar-24836/

Hmmm, Viaukt! koče ako neče rođo rođi!
Južno pa tužno! Poštenje upitno?
Voli bi da se varam ali jednostavno vuk dlaku mijenja a čud ne!



ja sam falio samo zato što sam bio pohlepan i drzak,jer sam pokušavao plivat na valovima špekulacije

Špekulanti i određuju cijene dionica. Samo što barataju mnogo većim iznosima i obično to nije njihov novac tako da ih gubitak niti peče, niti uči pameti kao tebe, a koliko vidim i čitam možeš se tješiti što je takvih kao ti malo više.
Meni se iplatilo ali kod mene je zarada bila adekvatna ulaganju tj. nisam htio previše špekulirati pa sam igrao samo s jednom dionicom. Da sam bio pohlepniji vjerovatno bih jako dobro prošao ali možda i izgubio jer se čovjek zanese uspjehom na burzi i onda uleti krah pa ispadne da je gubitak nešto veći nego što se očekivalo.
[/quote]
trebalo bi se držati par stvari kod ulaganja koje bi trebale biti zakon..ne ulaži sve novce na burzu,ne ulaži u samo jednu dionicu iz jednog sektora,ne ulaži kada je na burzi niska likvidnost,ne ulaži kada je stanje u gospodarstvu neizvjesno,ne ulaži dok su prognoze bonitetnih kuća za zemlje u okruženju na minus,u ovom trenutku dionice nisu dugoročno ulaganje jer je izvjestan jedan šok koji bi mogao jako zdrmati burzu,ja trenutno najveću opasnost vidim u nas što nam nisu usklađenje monetarna i fiskalna politika već neko vrijeme,a najgore će biti ako zarate banke sa hnb-om..što se tiče luke ploče,ona će izdržati krizu,ali potrebno je očistiti neke ljude koji su došli na položaj u lkpc političkim kanalima,a koji nemaju blage veze ni o gospodarstvu ni o burzi,a nažalost takvih u lkpc ima podosta…i volio bi da se na forumu uvede kodeks ponašanja,i da ljudi koji vrijeđaju stalno druge budu zauvijek izbačeni sa ovog foruma,jer takve osobe ne samo da štete ovom forumu,nego ih treba izolirati i iz društva općenito..tek onda će dionice rasti….

potrebno je očistiti neke ljude koji su došli na položaj u lkpc političkim kanalima,a koji nemaju blage veze ni o gospodarstvu ni o burzi,a nažalost takvih u lkpc ima podosta…i volio bi da se na forumu uvede kodeks ponašanja,i da ljudi koji vrijeđaju stalno druge budu zauvijek izbačeni sa ovog foruma,jer takve osobe ne samo da štete ovom forumu,nego ih treba izolirati i iz društva općenito..tek onda će dionice rasti….

Bravo kolega , uvom segmenu sa slažem sa vama 100%.

Glede prvog dijela posta se djelomično slažem. Zašto djelomično? Jer Bufet tvrdi suprotno! Kupujte kada se svima gade dionice. Glede još jednog izvjesnog šoka? Hmm, dionice su ipak rizična ulaganja



ja sam falio samo zato što sam bio pohlepan i drzak,jer sam pokušavao plivat na valovima špekulacije

Špekulanti i određuju cijene dionica. Samo što barataju mnogo većim iznosima i obično to nije njihov novac tako da ih gubitak niti peče, niti uči pameti kao tebe, a koliko vidim i čitam možeš se tješiti što je takvih kao ti malo više.
Meni se iplatilo ali kod mene je zarada bila adekvatna ulaganju tj. nisam htio previše špekulirati pa sam igrao samo s jednom dionicom. Da sam bio pohlepniji vjerovatno bih jako dobro prošao ali možda i izgubio jer se čovjek zanese uspjehom na burzi i onda uleti krah pa ispadne da je gubitak nešto veći nego što se očekivalo.
[/quote]
Špekulanti ovo, ono, kako to da nema špekulanata kod HT-a, tamo su snažno prisutni mirovinci baš kao i ovdje, samo tamo se brani i formira cijena po potrebi. Zbog cega? Možda bi urušavanje HT-a izazvalo politicki problem, a ovdje nas mogu h…. kako žele

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Špekulanti i određuju cijene dionica.

Špekulanti ovo, ono, kako to da nema špekulanata kod HT-a, tamo su snažno prisutni mirovinci baš kao i ovdje, samo tamo se brani i formira cijena po potrebi. Zbog cega? Možda bi urušavanje HT-a izazvalo politicki problem, a ovdje nas mogu h…. kako žele
[/quote]
Tako to ide. Ako ti trgovina slabo radi propadaš. Ako Todoriću trebaju državni poticaji da nebi potonuo to se pravda time da bi mnogo radnika izgubilo posao. Štite se veliki bez obzira na male, a i HT je najlikvidnija dionica bez obzira tko trgovao i mi mislili o tome.

@ Žorž
Bilo je skoro sigurno i čak se pisalo da će Konstruktor biti izvođač, a njegov direktor je baš tu domaći tako da, kad sam neki dan pročitao Vijadukt prilično se iznenadio.




Špekulanti i određuju cijene dionica.

Špekulanti ovo, ono, kako to da nema špekulanata kod HT-a, tamo su snažno prisutni mirovinci baš kao i ovdje, samo tamo se brani i formira cijena po potrebi. Zbog cega? Možda bi urušavanje HT-a izazvalo politicki problem, a ovdje nas mogu h…. kako žele
[/quote]
Tako to ide. Ako ti trgovina slabo radi propadaš. Ako Todoriću trebaju državni poticaji da nebi potonuo to se pravda time da bi mnogo radnika izgubilo posao. Štite se veliki bez obzira na male, a i HT je najlikvidnija dionica bez obzira tko trgovao i mi mislili o tome.

@ Žorž
Bilo je skoro sigurno i čak se pisalo da će Konstruktor biti izvođač, a njegov direktor je baš tu domaći tako da, kad sam neki dan pročitao Vijadukt prilično se iznenadio.
[/quote]
Teško će Konstruktor išta više dobiti u Pločama ti su ostali dužni i Bogu i narodu.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

kolege,

prošli tjedan je bio zanimljivi okrugli stol o važnosti tržišta kapitala i njegovom razvoju.

Bilo je zanimljivo čuti, doduše to je rečeno pristojno i tiho, ali od uvaženih imenena, kako bankari putem svojih fondova manipuliraju tržištem.

Što je to manipulacija tržištem kapitala?

Nije li to kada se kupuju cijeli paketi dionica Luke Ploče po 850kn ( a u tom trenutku je cijena na burzi oko 1400kn ), a danas se kao fol ne kupuje ni po 650kn.

Ključno je pitanje zašto nema potražnje.

P.S. I molim Vas kolega nemojte nam opetovano pisati da je dionica Luke Ploče precjenjena, jer ona ne da je podcjenjena, ona je izmanipulirana nisko do boli.
Možda će novo vodstvo HANFA-e imati sluha za ovakvo manipuliranje tržištem, jer lako je saznati koji su se to organizirali i s kojim ciljem.


kolege,

prošli tjedan je bio zanimljivi okrugli stol o važnosti tržišta kapitala i njegovom razvoju.

Bilo je zanimljivo čuti, doduše to je rečeno pristojno i tiho, ali od uvaženih imenena, kako bankari putem svojih fondova manipuliraju tržištem.

Što je to manipulacija tržištem kapitala?

Nije li to kada se kupuju cijeli paketi dionica Luke Ploče po 850kn ( a u tom trenutku je cijena na burzi oko 1400kn ), a danas se kao fol ne kupuje ni po 650kn.

Ključno je pitanje zašto nema potražnje.

P.S. I molim Vas kolega nemojte nam opetovano pisati da je dionica Luke Ploče precjenjena, jer ona ne da je podcjenjena, ona je izmanipulirana nisko do boli.
Možda će novo vodstvo HANFA-e imati sluha za ovakvo manipuliranje tržištem, jer lako je saznati koji su se to organizirali i s kojim ciljem.

nema se potrebe živcirati kolega. dok prometi ne pređu 10mil € dnevno ova žabokrečina neće naprijed. zse je na 30% najviše vrijednosti a dji na 90% najviše vrijednosti. nismo mi amerika al nismo ni bejrut. e sad, ako vam lova treba odmah onda imate problem.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


kolege,

prošli tjedan je bio zanimljivi okrugli stol o važnosti tržišta kapitala i njegovom razvoju.

Bilo je zanimljivo čuti, doduše to je rečeno pristojno i tiho, ali od uvaženih imenena, kako bankari putem svojih fondova manipuliraju tržištem.

Što je to manipulacija tržištem kapitala?

Nije li to kada se kupuju cijeli paketi dionica Luke Ploče po 850kn ( a u tom trenutku je cijena na burzi oko 1400kn ), a danas se kao fol ne kupuje ni po 650kn.

Ključno je pitanje zašto nema potražnje.

P.S. I molim Vas kolega nemojte nam opetovano pisati da je dionica Luke Ploče precjenjena, jer ona ne da je podcjenjena, ona je izmanipulirana nisko do boli.
Možda će novo vodstvo HANFA-e imati sluha za ovakvo manipuliranje tržištem, jer lako je saznati koji su se to organizirali i s kojim ciljem.


To me podsjeća na INU, kad je bila 1700 fondovi su rekli da ju nisu imali od koga kupovati, a cijena na toj razini mjesec dana. Vjerojatno bi i ovdje ponovili slicnu pricu tj. da ju nisu imali od koga kupovati po 650, žabokrecina bez ikakve kontrole, ovdje se ne radi o mom minusu, želim da se kazne manipulatori i to je sve.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close