LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi moj premili PETINA ,

radnici su za svoj rad dobijali plaću !
A investitori su dionice kupili od vlasnika tvrtke !
Ako su radnici pokradeni neka se jave policiji .
Kolega , nemoj mješati babe i žabe , vlasnišnvo i radni odnos .

.

Mislim da je s gospodinom Perom najjednostavnije stvar rijesiti pomocu ignore gumbica.

Ista cijena mora biti za sve kupce , ista roba -ista cijena !
Radnici za svoj rad u LKPC dobijaju plaću !
Investitori od svojeg investiranja dobijaju dividendu ako tvrtka radi pozitivno .
Time je napravljena velika šteta malim dioničarima , tvrtki LKPC , tržištu i Državi .


Akhmmm! Da. Potpuno se slažem s time da cijena mora biti ista za sve kupce. Isto tako i Ustav zajamčuje da smo svi jednaki pa ipak postoje jednaki i jednakiji. I na burzi imaš skrivene i ine naloge iako bi svima trebalo biti isto… i da ne nabrajam bezbroj primjera gdje bi nešto trebalo, a nije i to potpuno legalno i bez ikakvih negativnih posljedica. Iako vidim da se dobar broj pučanstva na forumu slaže s tvojim mišljenjem i kostriješi prema zaposlenicima LKPC što smatram potpuno pogrešnim i savjetovao bih vam da još jedom razmislite o tome da je zakonodavac omogučio takvu prodaju te da je ista, prema tome, potpuno legalna ma koliko se vi ili ja ne slagali s njom isto tako kao što si, namjerno ili nenamjerno, zaboravio odgovoriti što je s onolikim brojem drugih firmi koje su izlistane na Crobexu i postupile su na isti način kao i LKPC koja je još bila i skupa kakvih je poklanjanja bilo i to sve čisto i odobreno zakonom.


Mislim da je s gospodinom Perom najjednostavnije stvar rijesiti pomocu ignore gumbica.

Ma daj! Pa život bi nam bio siv i nezanimljiv bez njega [wink]
Na ovom forumu ima više Pera što se jasno vidi po ocjenama postova i ti njegovi umni klonovi nisu u stanju ili ne žele shvatiti da je cijena dionica po kojoj su je dobili zaposlenici LKPC sasavim legtimna i takva zamišljena od zakonodavca, a ne njih samih te da je njihov bijes i neslaganje potpuno pogrešno kanalizirano ali pošto se malo teže istresati na višu vlast onda su im za sve krivi zaposlenici LKPC.

doduše,tko kaže da će cijena dionice lkpc 2016. godine biti veća od 400 kuna?ne mora značiti da su radnici povlašteni,doduše dobili su dionicu po povlaštenim cijenama,ali šta ako npr. cijena tada bude 150 kuna?ja sam naučio šta je burza na vrlo surov način,i kažem vam:nemojte se iznenaditi da spuše i mali dioničari koji su sudjelovali u dokapu i radnici..radničke dionice po 400 odgovaraju staroj cijeni po 800,jer ih je sada duplo više u opticaju,a cijena dionice u dokapu odgovara cijeni od 1700 kn,dakle,prevareni su i jedni i drugi,novac će se utrošiti u modernizaciju,lkpc će pasti promet,neće moći vraćati kredite,i banke će preuzeti dionice,tj vlasništvo po cijeni od npr 150 kn..tako rade veliki..živi bili pa vidjeli….nisam nikakav zlouki prorok,ali situacija ne miriše na dobro ne samo kod lkpc,nego inače za idućih par godina za tržišta kapitala diljem svijeta,bilo bi bolje da sam skužio to malo ranije,ali šta je tu je..sretno svima…


Ako je radnik imao dionicu (vrijednu 1600kn) i kupio još jednu dionicu po 400 kn isti dan je mogao prodati prvu dionicu po 1600 kn i ostala mu je opet jedna dionica koju će prodati za 5 godina .
To znaći da je za 400 kn kupio nešto što vrijedi 1600 kn .
Zbog toga je vrijednost dionica LKPC u par mjeseci pala sa 1600 kn na 700 kn .
Zbog toga je i cijena u JP bila niža .
Šteta je više od 50 miliona !
Time je napravljena velika šteta malim dioničarima , tvrtki LKPC , tržištu i Državi .

.

‘JEDVA ČEKAMO POČETI GRADITI’ Luka Ploče: ishođena građevinska dozvola
Petak, 23 Prosinac 2011 09:29
Gradnja Terminala za rasute terete može početi

Ministarstvo graditeljstva izdalo je građevinsku dozvolu za izgradnju terminala za prekrcaj rasutih tereta u Luci Ploče.

Cjelokupan posao do ishođenja dozvole, uključujući izradu idejnog rješenja, izradu studije utjecaja na okoliš, izdavanje lokacijske dozvole i kompletiranje projekta, trajao je dulje od tri godine, što pokazuje kompleksnost projekta.
Vrijednost investicije, koja je u ekološkom smislu, zbog čestih prašenja, zaista važna za građane Ploča, iznosi više od 50 milijuna eura, uz pretpostavku da se prihvati najniža ponuda, što će biti poznato do kraja mjeseca.

Najnižu ponudu dostavili su splitski "Konstruktor-inženjering" i slovenska tvrtka "Primorje", no da bi se sklopio ugovor, potrebno je ispuniti određene preduvjete, uključujući ishođenje bankarskih jamstava.

Mali clanak u Slobodnoj:

…….da ne bude zabune,pobrinuo se i županijski vječnik SDP-a Petar Jeličić koji u javnosti poručuje

Sad kad je HDZ krepao,pomest ćemo bandu iz Lučke uprave,Luke Ploče i policije.

izvor, današnja SD.

p.s.Kukuriku koalicija je zatražila mandat na raspolaganje kod svih javnih poduzeća.Znaći li to da nam Pavlović odlazi u povjest?

VREMEPLOV 31.03.2011. :




Tehnicki gledano, odradili smo trokut koji je probijen na dole s targetom od cca 400kn, a LKPC je sad usao u falling wedge s targetom od cca 800kn. Tamo postoji i dvostruki prirodni otpor, a i onaj famozni nalog od 150 komada tako da mi se to cini kao poprilicno cvrst cilj. Vjerojatno je to optimalna cijena koja ce se realizirati nakon saznanja o cijeni dionica iz prvog kruga, nakon cega po mom misljenju slijedi hladjenje prema 400kn dok ne krene prodaja drzavnog udjela na burzi. Kako sam se vec vise puta na osobnom iskustvu naucio da se stvarnost paradoksalno ravna prema TA a ne obrnuto, pretpostavljam da to znaci da ce cijena dionica u dokapu biti blizu onih 800kn o kojima je kap. Pavlovic i govorio.

Kolega efodix ,
sa svima dostupnim podacima malo sam koregirao vašu TA .
Nadam se da se nećete ljutiti .
Sve sam to napravio istine radi i pomoći našim kolegama investitorima iz Zajednice .
Pozdrav
[/quote]
Dragi kolege ,
mala je to šala na vaša drukanja i vaša podmetanja i izmišljanja fundamenta i tehničkih analiza .
Od 2006. godine drukate i obmanjujete kolege iz Zajednice izmišljotinjama .
Ta dokapitalizacija se provodi od 2006. , već 5 godina pa nikako da izađe taj Prospekt .
Kako vam nije neugodno obmanjivati kolege Investitore ?
Pa nisam vam ja kriv što ste preskupo kupili dionice LKPC po tako visokoj cijeni .
Evo danas su Luku spomenuli i u Dnevniku u vezi kriminalnih radnji ,sutra novi pad .
Siguran sam da će Moderatori raskrinkati vas koji imate po desetak nikova i manipulirate Forumom na LKPC .
Nema nama spasa dok se ne napravi deratizacija u LKPC i rastjeraju štakorčine .
Pozdrav
[/quote]

.

VREMEPLOV 23.03.2011.



http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/118165/Otkad-Vlada-smije-prodavati-drzavnu-imovinu-za-trecinu-trzisne-vrijednosti.html


22.03.2011 | 14:00 KOMENTAR RATKA BOŠKOVIĆA
Otkad Vlada smije prodavati državnu imovinu za trećinu tržišne vrijednosti?

Radnici Luke Ploče kupili su od Fonda za privatizaciju 24,6 posto dionica Luke, glasi vijest koja je zaintrigirala našeg komentatora. Baš je lijepo da hrvatski radnici postaju dioničari, ali evo kvake: ovo poduzeće već je godinama uvršteno na uređenu javnu burzu dionica. A to onda znači da je državnu imovinu za koju nesumnjivo na Zagrebačkoj burzi može dobiti najmanje 72 milijuna kuna hrvatska Vlada prodala za samo 21 milijun!

Dodao bih još da po su po zakonu o pretvorbi radnici imali pravo jednokratno upisati do 50% dionica tvrtke po nomunalnoj cijeni a ovom odlukom vlade LKPC je privatizitana dva puta od tih isih radnika, što iznosi 62% tvrtke.

Skoro svi ti radnici koji su sudjelovali u privatizaciji LKPC i tada upisali 37% dionica, su svoje dionice, u razdoblju 2006-2010 prodali na ovome tržištu, po cijenama 1200-6500kn, te spali na udio u VL. strukturi na ne više od 5% i sada im je ponovo, još jednom omogučena ista stvar.

Vrhunac ove ironije će biti ako će cijena dokapitalizacijskih dionica biti 400+kn, svaka kuna više od 400kn pokazije koliko im naš novac manje vrijedi i ako bude cijena više od nominalne, točno bi im trebalo pustiti da im ti radnici dokapitaliziraju tvrtku pa da vidimo do kuda će ih to dovesti![angry]
[/quote]

.

dobro došli u hrvatsku u malu zemlju za veliki kriminal
i ja dajem obol hrvatskom privatizacijskom čudu naime kad god imam prilike pričati s stranim investitorima dobronamjerno im kažem da im je bolje da novac stave u zlato ili neku čvrstu valutu jer ovdje će u najboljem slučaju proći s solidnim gubitkom
nastojat ću g. Berkowitza poučiti da mu je bilo da je pare investirao u angolske rudnike dijamanata nego u ovu prčvarnicu od države gdje se novac isisava iz 1001 načina
e jadna li je ovo zemlja
najgore je što se neće ništa epohalno desiti s sdp.om na vlasti jer je to mentalitet većine ovog naroda kako da se zaradi na tuđoj grbači
svima sretna nova godina puno zdravlja i sreće

Postanite Eu-robovi


Mali clanak u Slobodnoj:

…….da ne bude zabune,pobrinuo se i županijski vječnik SDP-a Petar Jeličić koji u javnosti poručuje

Sad kad je HDZ krepao,pomest ćemo bandu iz Lučke uprave,Luke Ploče i policije.

izvor, današnja SD.

p.s.Kukuriku koalicija je zatražila mandat na raspolaganje kod svih javnih poduzeća.Znaći li to da nam Pavlović odlazi u povjest?


Tako biva kad svaka nova vlast zasjedne za kormilo. Javno ili skriveno uklone se neprijateljevi ljudi i postave svoji. Ali. Ljuto se varaju oni koji misle da će isti dobiti otkaze ili otići na bivša radna mjesta. Vrana vrani oči ne kopa pa će se pretvoriti u savjetnike i ostala radna mjesta s dobrom plaćom i besposličarit jer su tu samo stavljeni da jednog dana, neka druga vlast dođe, njihovi ljudi ne dobiju nogu nego i oni ostanu dobro potkoženi plaćama, a sav posao im se svodi na igranje džepnog biljara.
Odmah otvaram okladu da Pavlović neć ponovo biti lučki pilot što je bio nakon što su ga postavili za direktora.

New Report

Close