LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako se inace odvija drugi krug dokapitalizacije? Da li se i za njega salje obavjest dionicarima i daje rok uplate ili se mora odmah u prvom krugu uplatiti vise novca, pa se na temelju toga raspodjeli?

Majstore,
moli boga da bude i prvog kruga. A za drugi čemo lako…… 🙂

[b]Eat my dust![/b]


Kako se inace odvija drugi krug dokapitalizacije? Da li se i za njega salje obavjest dionicarima i daje rok uplate ili se mora odmah u prvom krugu uplatiti vise novca, pa se na temelju toga raspodjeli?

U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, pri čemu svaki dioničar u upisnici mora naznačiti želi li sudjelovati u drugom krugu, ukoliko nakon prvog kruga preostane dionica koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

A da li novce za drugi krug uplatis odmah ili cekas drugi krug?

Potpisan ugovor o izgradnji kontejnerskog terminala u luci Ploče
Business.hr/Hina
30.11.2007 16:22
Pročitaj komentare(0)
U sklopu obilježavanja desete godišnjice poslovanja Lučke uprave Ploče, danas su predstavnici Uprave i građevinske tvrtke Konstruktor inženjering potpisali ugovor o izgradnji prve faze kontejnerskog terminala u luci Ploče, priopćeno je iz Lučke uprave Ploče.
Vrijednost ugovorenih radova je 34,4 milijuna eura, a rok izgradnje dvije godine.
Kontejnerski terminal će nakon izgradnje prve faze imati skladišne kapacitete za 60 tisuća standardnih brodskih kontejnera (TEU), a bit će izgrađena i nova obala duga 280 metara. Predviđena su i ulaganja u pretovarnu opremu i mehanizaciju.Tako će Luka Ploče moći primjereno odgovoriti na kontinuirani rast kontejnerskog prometa, koji će ove godine biti približno 70 posto veći od lanjskog.
Dodaje se da su na današnjoj svečanosti obilježavanja desete godišnjice Lučke uprave Ploče izneseni razvojni planovi luke s posebnim naglaskom na projekt integracije trgovine i transporta.
Ove godine u Luci Ploče će se pretovariti više od 4,3 milijuna tona robe, što je na razini rekordnih, kasnih osamdesetih godina.
Prema podacima iz konsolidiranog financijskog izvješća koje je Luka Ploče dostavila Zagrebačkoj burzi, ta tvrtka je u prvih devet mjeseci ove godine ostvarila neto dobit nakon oporezivanja u iznosu 17,03 milijuna kuna, dok je dobit iz istog razdoblja lani iznosila 8,03 milijuna kuna.
Luka Ploče je u prvih devet mjeseci povećala ukupne prihode gotovo 22 posto, na 108,8 milijuna kuna, pri čemu su prihodi od osnovne djelatnosti iznosili 106,5 milijuna kuna ili 26,5 posto više nego lani.
Prihodi s domaćeg tržišta povećani su pritom 20,7 posto, na 24,36 milijuna kuna, a s inozemnih tržišta 29,2 posto, na 81,3 milijuna kuna.

&

U SDP vlada mišljenje da se kap. Ivica Pavlović bahato ponaša te da bahato tvrdi da će dokapitalizacije biti bez obzira na situaciju kao da on odlučuje o tome, i ne samo to, ako oni dođu na vlast najvjerojatnije će ga smjeniti. (Ne pitajte me odkud to). Mene sad zanima u slučaju da SDP dođe ne vlast i smjeni kapetana: Da li je dokapitalizacija u tom slučaju upitna? Što vi mislite kolege, koja su vaša predviđanja ili možda nešto sigurno znate.

&

Dokapa mora biti, jedino što se može mijenjati jesu uvjeti dokapa, to garantirano…

Treba poluga za zaduživanje, a već poluga se dobiva jedino povećanjem kapitala [thumbsup]

Kolege, i ja se slažem da dokapitalizacije mora biti i to je neupitno, ali ono što mene kao i vas vjerojatno najviše interesira, ako npr SDP dođe na vlast, na koji bolji(isplativiji kako god hoćete) način bi mogli dokapitalizirati, a da to ne bude po nominali za sadašnje dioničare jer u tom slučaju svi pušimo debele novce i nećemo se oporaviti za par godina kako mi se čini


A da li novce za drugi krug uplatis odmah ili cekas drugi krug?

Citaj na drugom forumu… tamo ti sve piše

Koja strana? Ima ih 80, a medju zadnjima nije.

Možda bude sve kako je i objavljeno u pozivu na skupštinu tj dokap po nominali bez obzira tko bude pobijedio.
Čini mi se jako neozbiljnim objaviti sve to u nn na zse a onda reći e nećemo tako nego ovako. To bi mogao biti veći skandal nego sve dosada.[sad]

Ma pustimo predizborna s..nja dokap će biti neovisno ko formira vlast ,a sada se sve koristi za
miniranje image-a jedne ili druge strane.
Kamo sriće da dođe neko treći manje bahat i za promjenu sposoban i nekorumpiran!

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

New Report

Close