LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Luka Ploče d.d. – prijava stjecanja dionica

7.12.2011 9:42:58

Luka Ploče d.d. prijavljuje stjecanje 37 komada vlastitih dionica koje čine 0,0087 % temeljnog kapitala.
Nakon navedenog stjecanja Luka Ploče d.d. posjeduje 380 komada vlastitih dionica koje čine 0,0898 % temeljnog kapitala.

Dionice su stečene po cijeni od 730,00 HRK po komadu.

[kiss]

osim kratkotrajne satisfakcije dioničarima zbog malog asta cijene, ne vidim koja je korist od toga? radili su dokap da dobiju povoljna sredstva za poslovanje i investicije, a sad ih troše u ovoj krizi bez veze kupujući vlastite dionice koje im uopće ne trebaju, za mene je to čista katastrofa od poslovne politike?!?
[/quote]
Nije to politika LKPC to je poslovna politika svake normalne kompanije, na nasu i njihovu korist, pa razmisli malo, nama su prodali po 850 a kupuju po 730…time povecavaju i nama i njima vrijednost…lako ih oni otpuste kad dode na 1700….


lacoste,
dašak optimizma me obuzme, pročitanim tvojim tekstom (kao i uvijek [tongue]
OMW hvata maglu odmah nakon izbora, pitaj lorisa kaj bi to moglo značiti,…mobiteli, baterije, restorani itd….kamere [tongue] )

[rolleyes]drži se vrijednosti 80-90 eura i skupljaj.
Tko je loris???-mobiteli ,baterije,restorani.

ako je firma u fazi restrukturiranja i modernizacije,onda otkup vlastitih dionica je bacanje novca u vjetar,ionako su članovi uprave i radnici puni ko čep,to se radi u lijepim vremenima,mada sve kad tad se odbije od glavu-pogledajte atpl,zbog otpuštanja dionica članova uprave,u situaciji nelikvidnosti dionica pada više nego što bi trebala..uprava nema pojma šta radi-mislim da su izgubili kompas….



Luka Ploče d.d. – prijava stjecanja dionica

7.12.2011 9:42:58

Luka Ploče d.d. prijavljuje stjecanje 37 komada vlastitih dionica koje čine 0,0087 % temeljnog kapitala.
Nakon navedenog stjecanja Luka Ploče d.d. posjeduje 380 komada vlastitih dionica koje čine 0,0898 % temeljnog kapitala.

Dionice su stečene po cijeni od 730,00 HRK po komadu.

[kiss]

osim kratkotrajne satisfakcije dioničarima zbog malog asta cijene, ne vidim koja je korist od toga? radili su dokap da dobiju povoljna sredstva za poslovanje i investicije, a sad ih troše u ovoj krizi bez veze kupujući vlastite dionice koje im uopće ne trebaju, za mene je to čista katastrofa od poslovne politike?!?
[/quote]

1.koja je korist od kupnje trezorskih dionice !?
2.dokap zbog invsticija!?
3sredstva od dokapa troše na kupnju trezorskih dionica!?

Sori bat hebiga,malo ste falili.

p.s.odgovor je na prethodnim postovima.Bez ljutnje.

Drage kolegice i kolege…
fascinira Vaše nepoznavanje stvarnih prilika u LP, čak i od onih koji žive i rade u Pločama.
Kupovina dionica (10%) od strane Uprave ima samo jedan cilj-onemogućiti stjecanje večeg udjela bilo kome od velikih dioničara i cementiranje imenovanih članova Upravnog odbora, koji su svi odreda osim jednog Pavlovićevi ljudi, tj kratko rećeno-ostanak Pavlovića i njemu podobnih ljudi na čelu tvrtke.

Da bi to sprijecili, morali bi kupovati na desetke tisuca dionica. Bas mi se to ne cini kao realna mogucnost. Mislim da je ipak stvar kalkulacija da se jeftino kupi pa kasnije skupo proda.

Iako, kako stoje stvari u EU, pitanje da li je takva kalkulacija isplativa. Kako za sad stvari stoje, EU nastavlja po svom starom principu – too little too late.

kolege,

pa ne mogu vjerovati šta sve pišete, čak i oni čije postove volim čitati.

Pa nije vrijednost dionice neka imaginarna kategorija o kojoj netreba voditi računa.
Naima, Uprava ima sukladno statutu pravo, ali i obavezu da kupuje dionice do visine 10% ukupno izdanih.
Također, u poslovnom svijetu je kredibilitet Uprave neizmjerno važan za sadašnjost i budućnost poslovanja tvrtke.
Ako je tome tako, a tako je pa kako će biti vjerodostojni ako se:
1. cijena dionice u 2011.strmoglavila za više od 50%, a Upravi svejedno
2. dokapitalizacija je provedena po 850kn, a Upravi je skupo kupovati ispod 800kn

Dajte se molim koncentrirajte, a Upravi poručujem da se sami korigiraju ili će ih drugi korigirati


Bas mi se to ne cini kao realna mogucnost. Mislim da je ipak stvar kalkulacija da se jeftino kupi pa kasnije skupo proda.


Kod nas to ne ide tako …kada tvrtka, jeftino ili skupo, kupi dionice, kasnije se iste besplatno podjelie među podobnim zaposlenicima, trezorske dionice su, najčešće, zakonito isisavanje tvrtkinog računa.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kolege,

pa ne mogu vjerovati šta sve pišete, čak i oni čije postove volim čitati.

Pa nije vrijednost dionice neka imaginarna kategorija o kojoj netreba voditi računa.
Naima, Uprava ima sukladno statutu pravo, ali i obavezu da kupuje dionice do visine 10% ukupno izdanih.
Također, u poslovnom svijetu je kredibilitet Uprave neizmjerno važan za sadašnjost i budućnost poslovanja tvrtke.
Ako je tome tako, a tako je pa kako će biti vjerodostojni ako se:
1. cijena dionice u 2011.strmoglavila za više od 50%, a Upravi svejedno
2. dokapitalizacija je provedena po 850kn, a Upravi je skupo kupovati ispod 800kn

Dajte se molim koncentrirajte, a Upravi poručujem da se sami korigiraju ili će ih drugi korigirati

Zadatak firme je da dobro posluje, a ne da intervenira na trzistu. Dobro poslovanje samo po sebi dize cijenu dionice, dok intervencije na trzistu znace nepotreban trosak novaca koji bi se mogli investirati negdje drugdje.



Bas mi se to ne cini kao realna mogucnost. Mislim da je ipak stvar kalkulacija da se jeftino kupi pa kasnije skupo proda.


Kod nas to ne ide tako …kada tvrtka, jeftino ili skupo, kupi dionice, kasnije se iste besplatno podjelie među podobnim zaposlenicima, trezorske dionice su, najčešće, zakonito isisavanje tvrtkinog računa.
[/quote]

ima i normalnih slucajeva,gdje trezorske dionice dobivaju radnici.

Zagrebačka banka stekla 23.000 dionica radi dodjele zaposlenicima

http://hr.seebiz.eu/banke/zagrebacka-banka-stekla-23000-dionica-radi-dodjele-zaposlenicima/ar-1558/




Bas mi se to ne cini kao realna mogucnost. Mislim da je ipak stvar kalkulacija da se jeftino kupi pa kasnije skupo proda.


Kod nas to ne ide tako …kada tvrtka, jeftino ili skupo, kupi dionice, kasnije se iste besplatno podjelie među podobnim zaposlenicima, trezorske dionice su, najčešće, zakonito isisavanje tvrtkinog računa.
[/quote]

ima i normalnih slucajeva,gdje trezorske dionice dobivaju radnici.

Zagrebačka banka stekla 23.000 dionica radi dodjele zaposlenicima

http://hr.seebiz.eu/banke/zagrebacka-banka-stekla-23000-dionica-radi-dodjele-zaposlenicima/ar-1558/

[/quote]
ili ADPL koji su kupili dionice po 120 kn + kta 6% godisnje…to mi je bio dovoljan razlog da dokupim 50% ADPL….

Ode prvih 50 miliona-Splitskom Konstruktoru.
Tekst u SD.

New Report

Close