LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da na ovako niskim prometima bas ne mozes donositi neke smislene zakljucke. Vecina nas je vjerojatno mogla "braniti cijenu" sa tim ciframa.

Svi koji su branili cijenu u proteklih godinu dana ,su neslavno prošli i izgubili prevelike novce,nema potrebe za rizičnim poduhvatima ,prije mnogo mjeseci su vam bile dostupne informacije da će cijena doći do 80-90 eura za dionicu,kako stvari stoje približava se tom cilju,trenutno je oko 95-100 eura.



lkpc je uzela brdo kredita..mislite li da je to ispravno?svu dobit i ako je bude trošit će na kamate,a glavnicu neće uopće ni moć vratiti,onda će bankari doći,otpustiti 300 ljudi i preuzeti je za kikiriki,lkpc je jako zanimljiva,ali od toga neće koristi imati mali dioničari,već kreditori..i dokap je lijepa prevara za male dioničare,njima novac,a vama magla..lijepo lijepo..mali dioničar koji nema prave informacije,a to sam i ja,ima 95% šanse da izgubi novac na zse..ja sam to skužio prije 20 ak dana i trajno napustio ovo stratište…

Pa ako si već nepismen i ne znaš pročitati financisko izvješće i bilancu neke firme bilo bi stvarno krajnje vrijeme da prestaneš pisati te polupismene postove, sada vidim da je tvoj maksimum ono što radiš trenutno i ni makac dalje.
[/quote]
rekao sam ti dođi mi ispred nosa i reci mi nešto..a ne se skrivat po raznim n ikovima



Mislim da na ovako niskim prometima bas ne mozes donositi neke smislene zakljucke. Vecina nas je vjerojatno mogla "braniti cijenu" sa tim ciframa.

Svi koji su branili cijenu u proteklih godinu dana ,su neslavno prošli i izgubili prevelike novce,nema potrebe za rizičnim poduhvatima ,prije mnogo mjeseci su vam bile dostupne informacije da će cijena doći do 80-90 eura za dionicu,kako stvari stoje približava se tom cilju,trenutno je oko 95-100 eura.
[/quote]

A koje su to tocno informacije bile? Odnosno kako netko uopce moze predvidjeti cijenu na euro? Ovdje, naravno, zanemarujem izjave s foruma jer ovisno koje postove gledas pokriven je cijeli raspon od 400 do 4000kn.




Mislim da na ovako niskim prometima bas ne mozes donositi neke smislene zakljucke. Vecina nas je vjerojatno mogla "braniti cijenu" sa tim ciframa.

Svi koji su branili cijenu u proteklih godinu dana ,su neslavno prošli i izgubili prevelike novce,nema potrebe za rizičnim poduhvatima ,prije mnogo mjeseci su vam bile dostupne informacije da će cijena doći do 80-90 eura za dionicu,kako stvari stoje približava se tom cilju,trenutno je oko 95-100 eura.
[/quote]

A koje su to tocno informacije bile? Odnosno kako netko uopce moze predvidjeti cijenu na euro? Ovdje, naravno, zanemarujem izjave s foruma jer ovisno koje postove gledas pokriven je cijeli raspon od 400 do 4000kn.
[/quote]
Uz dužno poštovanje nebih ulazio u daljnju raspravu,jednostavnim riječnikom razvoj situacije ide prema tom cilju,bilo eura ili kuna svodi se na isto ,pitanje je dana kada će cijena ispod 700 kn ,prema 600-650 kn,na žalost,od prevelikih očekivanja iznad 2000-2500-3000 kn,došli smo na razine protuvrijednosti od 80-90 eura.

Dobro zbog cega je obrisan moj post gdje sam rekao tehnicke i fundamentalne razloge zbog kojih mislim da to ne bi trebalo biti tako, a ne brisu se postovi gdje se bez obrazlozenja daju fiksni niski targeti?

kolega efodix,

kako volim čitati Vaše tehničke i fundamentalne analize, a posljednja napisana mi je uskračena za pročitati molim Vas i cijenjenog moderatora da nam to omoguče.

Srdačan pozdrav

Pa evo da ponovim…od pocetka 2009 tu je klasicni 5/3 rast/pad, a to sugerira bar jos jedan val rasta s cijenom iznad 2100, u slucaju kojeg proboja imamo ogromno W . Ovaj 3 dio je tipicna ABC korekcija koja je sad pri kraju C dijela i to sve zajedno sugerira da bi se pad trebao zaustaviti na cijeni visoj od 666kn iz pocetka 2009. Postoji i bullish divergencija ali je slabo izrazena s obzirom na vise-manje vodoravno kretanje cijene. Promet je sve slabiji kaj govori da unatoc navali krize i panike jednostavno vecina dionicara nema zelju prodavati po ovim cijenama iako ziherasi ne kupuju.

S fundamentalne strane je stvar isto jasna, P/B je 0.77 a to ugrubo znaci da svaku kunu vrijednosti imovine firme na burzi mozete dobiti za 77 lipa. P/E i P/S su jos relativno visoki i to je normalno za ocekivati s obzirom da se PB prepolovio zbog dokapitalizacije cija sredstva jos nisu ulozena u kapital koji generira profit. Uz pretpostavku da poduplana kapitalna imovina vise nego poduplava i profit (ne poduplavaju se svi troskovi, a proizvodnja se poduplava), mozemo ocekivati pad P/E na ispod 7 a P/S na ispod 1.

To je sve ovako ugrubo gledano, no sumnjam da bi neka puno preciznija analiza dala znacajno drugacije rezultate.

PETINA, 24.11.2011. u 10:59
efodix

Ovaj 3 dio je tipicna ABC korekcija koja je sad pri kraju C dijela i to sve zajedno sugerira da bi se pad trebao zaustaviti na cijeni visoj od 666kn iz pocetka 2009.

Upravo tako,mada ne mora znaciti da nece i nize ali prema TA smo trenutno na dnu tj.DNO DNA.

p.s.Pogledajte iskrcavanje i to u komadu.

Da, zanimljivo iskrcavanje, moglo bi ujedno i znaciti kraj downtrenda. Mozda je ekipa za koju pero vjerojatno radi napokon uspjela nagovoriti nekog da im istrese po 670 pa sad prestanu s drukanjem 🙂





Evo vidite , o tome sam ja mjesecima govorio , a vi ste me svi napadali .
Sve je počelo onda kada su radnici među sobom podjelili naše zajedničke dionice LKPC po 400 kn a HANFA nije ništa poduzela da nas male dioničare zaštiti .
Da radnici dionicu prodaju po 600 kuna zaradili su 50 % .
Nema rasta dionica LKPC dok radnici ne rasprodaju svoje dionice sa zaradom 50-100% + .

molim te objasni mi kako ja mogu kupiti tu dionicu od radnika po 600-700kn
bio bih ti zahvalan na odgovoru.
[/quote]
27.10.2011.
Evo ovako ćeš kupiti dionice od radnika po cijeni 600 – 700 kn :
Kada su radnici kupili po 400 kn dionice LKPC , na burzi je cijena bila 1600 kn .
Dio tih dionica su radnici odmah prodali nekima naivnima po 1600 kn .
Kada su kupci shvatili da radnici imaju zaradu po dionici 1200 kn prestali su kupovati .
Zbog toga su radnici smanjili prodajnu cijenu , i svakim danom smanjuju tu cijenu sve više .
Tako da je danas cijena 750 kn .
Moraš biti malo strpljiv pa će cijena biti 700 kn .
A uskoro i 600 kn .
Moguće da će cijena ići i ispod 600 kn .
Jesi li shvatio ?
Pozdrav
[/quote]
Jeste li shvatili ?
Danas , 18.11.2011. cjena dionice LKPC je već 705 kn .
A suta ?
Za sve je kriva prodaja radnicima dionica po 400 kn .
Pozdrav !
[/quote]

A danas 24.11.2011. je cjena LKPC dionice 670,00 kn .

Jeste li sad shvatili o čemu ja pišem od veljače ?

.

Ako ništa bar je najviše pala.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

kolege,

konačno možemo biti sigurni da je dionica Luke Ploče najgora dionica na burzi.
Mi mali dioničari mirni smo već dugo, a eto sada smo i sigurni.
Dakle, kako je ovo najgora dionica na groznoj burzi to dovoljno govori o imaocima iste.
Naime želim javno objaviti da sam idiot što sam vlasnik dionica Luke Ploče već pet godina, što umjesto da sve slobodne novce potrošim na uvozne gluposti i ulažem u se, na se i poda se, eto štedim i ulažem na tržište kapitala i pametno sam izabrao najgoru.

S obzirom da je Uprava u ovoj godini već više puta zaštitila interese nas malih dioničara i dala nam pravo privilegiranog sudjelovanja u dokapu, kao što i sada svojom kupnjom za trezor brani cijenu, upućujem joj puno pozdrava što cijene svoje dioničare i samo neka nastave tako jer stvarno cijena dionice na burzi nema nikakve veze s razvojnim planovima, pa neka cijena padne još.

New Report

Close