LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolege,

odgovorno vam kažem, biram riječi, ovo je slučaj za HANFA-u.

Pa dajte sami napravite reviziju događaja u zadnja četiri mjeseca i tadašnje cijene i današnje cijene.

P.S.Ako nećete sami onda kupite Forbes za studeni pa nećete na tablici 60 dobitnika u 2011, pronaći LKPC,ali ćete ju zato uredno ugledati na vrhu liste gubitnika u ovoj godini s gubitkom većim od 50%.
Pa koje tu lud, halo Uprava…

kolege,

jel naša Uprava ima pravo kupovati svoje dionice ili koristi pravo da samo promatra kako se cijena približava granici od 700kn?
Halo Uprava?
Jel mi trebamo gospodi uputiti podsjetnik?


kolege,

jel naša Uprava ima pravo kupovati svoje dionice ili koristi pravo da samo promatra kako se cijena približava granici od 700kn?
Halo Uprava?
Jel mi trebamo gospodi uputiti podsjetnik?


uprava je prezaposlena svojim poslom i interesima tako da ih nije bas briga za LKPC, npr. Ozren Matijasevic kako on od silnog svog posla uopce i stigne napravit nesto za luku….nebi bilo lose da takvi likovi odu sa takvih pozicija…

ne budite djeca. trezorsko kupovanje je kao da gasite požar pišanjem. ako zažele dionicu na 2000 fino izvuku par milj, stave ih u kakvu veliku kutijetinu i sa time nekom fond menadžeru. rođo jel ti oš ovu kutiju il neš.

ako vjerujete u ponudu, potražnju, grafove itd bježte odavde dok su vam gaće na guzici.

ekonomija ovisi o ekonomistima kao vrijeme o meteorolozima.

lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


kolege,

jel naša Uprava ima pravo kupovati svoje dionice ili koristi pravo da samo promatra kako se cijena približava granici od 700kn?
Halo Uprava?
Jel mi trebamo gospodi uputiti podsjetnik?


treba plaćati rate kredita i kamate,modernizacija je bolan proces koji tek dugoročno ostvaruje pozitivan ishod..kao da je njih briga za male dioničare,oni bi najrađe da ih nema nikako…

PETINA, 08.11.2011. u 20:17
@rita

ne budite djeca. trezorsko kupovanje je kao da gasite požar pišanjemFinancijski i računovodstveni tretman trezorskih dionica

1. Pojam i razlozi otkupa dionica
Jedna od uobičajenih transakcija s dionicama koja zauzima značajno mjesto u transakcijama vrijednosnih papira je otkup vlastitih izdanih dionica. Otkupljene vlastite dionice nazivaju se trezorske dionice.1 U nekim zemljama se ne odreĎuju posebni uvjeti za otkup a u nekim zemljama2 se odreĎuju posebni uvjeti za transakciju otkupa vlastitih emitiranih dionica. Najčešći razlozi za otkup vlastitih izdanih dionica jesu slijedeći:3
(1) Otkupiti vlasničke interese jednog ili više dioničara.
(2) Smanjiti opseg poslovne aktivnosti poduzeća.
(3) Smanjiti broj redovnih glavnih dionica s namjerom da se poveća dobit po dionici (EPS) i tržišna vrijednost po dionici.
(4) Da se trezorske dionice prenesu prema planskim opcijama poduzeća na njene izvršne organe i zaposlene.
(5) Radi udovoljavanja termina u slučaju poslovnih spajanja u kojima poduzeće mora ustupiti odreĎeni broj svojih dionica drugom poduzeću.
(6) Smanjiti opasnost od neprijateljskih preuzimanja.
Otkup vlastitih emitiranih dionica može biti i spekulativnog karaktera najčešće iniciranog potrebom povećanja tržišne cijene dionica.4
Jedan od važnih razloga otkupa vlastitih emitiranih dionica je i restrukturiranje vlasništva. Ako pravni subjekt otkupi odreĎeni broj dionica od dioničara (pravnih ili fizičkih osoba) nakon te operacije ostali dioničari imat će veći udio u pravnom subjektu.

1 U Republici Hrvatskoj dionička društva mogu otkupljivati vlastite emitirane dionice sukladno ZTD čl. 233.
2 Kod nas npr. ZTD čl. 233. odreĎuje uvjete npr. da se otkloni teška šteta koja neposredno predstoji, da se otkupljene dionice ponude zaposlenima itd.
3 Eskew, Jensen: Financial Accounting, random House Business Division, New York, 1989., str. 518.
4 Prema ZTD čl. 233. ukupan minimalni iznos stečenih vlastitih dionica ne može preći 10% temeljnog kapitala dioničkog


kolege,

jel naša Uprava ima pravo kupovati svoje dionice ili koristi pravo da samo promatra kako se cijena približava granici od 700kn?
Halo Uprava?
Jel mi trebamo gospodi uputiti podsjetnik?

zašto da uprava baca novac na takve gluposti? i što onda s dionicama, da ih dade kao nagradu managmentu? pametnije da te pare troše na širenje luke, koga briga za dnevnu cijenu dionice osim špekulanata?!?


kolege,

nije me bilo desetak dana pa se nisam niti mogao uključiti u raspravu.

Naime, sa zadovoljstvom sam pročitao veliki članak u Jutarnjem listu 2.studenog o perjanicama hrvatskog gospodarstva, a vezano o izvješćima za treći kvartal.
Od pet navedenih Luka Ploče je treća.
Bila je i slika sijedog gospodina s naočalama i brkovima.
Luka je objavila rast prihoda u odnosu na prošlu godinu od 31%.
Zanimljivo je kako investicije koje su tijeku još nisu stavljene u funkciju.

P.S. S obzirom na trenutnu cijenu na burzi slobodno komentiram da su ovo neka mutna posla.

Znam, znam ponuda i potražnja, grčka kriza, eurozona, usporavanje kine, provođenje ili ne mirovinske reforme u Italiji, objava o zaposlenosti u SAD…
Sutra će biti uvođenje poreza na kapitalnu dobit..
Da zaključim: po ovim i sličnim cijenama nebih nikad prodavao, više kupim kad uzmognem, jer ova firma je više nego perspektivna.
Kao obiteljsko zlato čekati će moju dijecu da odrastu.

Kolega , dok god lukom vladaju ADZejovci , korumpirani Hercegovci i korumpirana država nema tu blagosova!
To sam več pisao : što južnije to tužnije! Neka pogledaju smjerom sjeverozapada prema Rijeci i Istri!

stanje na današnji dan/ nepromjenjeno

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. REPUBLIKA HRVATSKA 47.009 11,11 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 8,86 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 34.780 8,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 33.836 8,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 26.514 6,27 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 22.099 5,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 18.489 4,37 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 14.797 3,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 9.999 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 7.122 1,68 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 59,61

@žorž

imam rješenje za vas

Promjenite državu i rješli ste problem

Luka Ploče d.d. – Obavijest o promjenama u postotku glasačkih prava

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37995

Preneseno sa bloga poznatog Hrvatskog ivestitora


U cjelini, smatram da se cijene ipak kreću tako da se otklanjaju neefikasnosti. Tu su jasno i razne jednokratne okolnosti kao špekulativni porast Belja zbog odluke o javnoj ponudi, ili nesreće koja je zadesila ADPL s onim zasipanjem preko 100 mil. kn dionica na tržište, ili dokapitalizacija LKPC, čije razvodnjavanje je vjerojatno također bilo samoostvarivo proročanstvo (snižavanja cijene). Moram ovdje zaista reći kako mi je jako žao ADPL, jedne od mojih miljenica, koja uz ovakve stvari (Novi poslovni poduhvati i Informacija o novim poslovima) zaista nije imala sreće s tim Preventovim bankrotom. Ali, smatram da je također pokazala iznimnu snagu apsorpcijom tržišnog plasmana čak 25% svih svojih dionica. Netko će možda prigovoriti zbog apostrofiranja samo ADPL, ali potrebno je razumjeti da je tih oko 110 mil. kn otprilike trećina svog prometa dionicama za Zagrebačkoj burzi u rujnu! Tako da je velik dio toga završio u špekulantskim rukama, ali vjerujem da se stvar razrješava
.

Napomena: Autor ima dionice ADPL i po 2 dionice LKPC i BLJE (da može imati uvid u knjigu dionica) i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju tih dionica.

[thumbsup]

kolege,

molim vas da svi pogledate tablicu koju je kolega Petina ljubazno stavio na forum, pa razmislite i prokomentirajte činjenicu neopravdanog, strmoglavog pada naše dionice u 2011.
To se naravno odnosi na one pismene i razborite.
Osobno sam nepismen ili u najboljem slučaju jedva polupismen jer ja to nemogu ni blizu objasniti…

New Report

Close