LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Plant Type:Thermal Power Plants

Plant Subtype:Fossil Fuel Power Plants

Country:Italy

Location:Brindisi, Italy

Capacity:640 MW

Stake:Alpiq: 20%

Launch:1964

Annual production:1528 GWh

Plant visits:No

Status:in service

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

[/quote]


@ Alin
1. ALPIQ ENERGIJA ITALIA S.p.A. iz Grupe Edison, Italija (prekrcaj ugljena) za kojeg Izdavatelj vrši prekrcaj energetskog ugljena iz Indonezije koji se doprema panamax brodovima te se manjim brodovima otprema za Italiju za potrebe tamošnjih termoelektrana. Godišnji fizički promet preko luke Ploče iznosi do 1.500.000 tona ugljena. Zbog potrebe energetskog ugljena za termoelektrane u Italiji, ovaj posao Izdavatelj smatra dugoročnim.
Kažeš da je zadnji brod za Italiju došao trećeg ili četvrtog ovog mjeseca, sad treba vidjeti kad će doći idući brod ali ovako odokativno reklo bi se da taj posao teče uredno.

Slijedeći brod za Italiju neće doći prije desetog jedanaestog mjeseca.
Malo sam sasjekao tvoj citat ali svejedno hvala na informaciji. Stanka u prometu je evidentno bila što mi je službeno potvrđeno kao i informacija da bi promet ponovo trebao krenuti slijedećeg mjeseca tako da sam tu bio u pravu (kad vlastitim očima vidim da brodova nema). Odavno mi je poznato da smo sitni, jadni, da se koprcamo ko dijete u pelenama, da nas krupni kapital zaobilazi… ali svaki put se trgnem kad pogledam što se radi u svijetu i koliko su mikroskopske naše investicije. Nakon svih saznanja odveslao sam malo do Brindisija (Google Earth) i razrogačio oči. To je velika RO_RO luka o čijem prometu doslovno možemo sanjati ali me ubilo u pojam kad sam vidi pristanište dugačko 520m dovoljno za dva Panamaxa i četiri specijalne dizalice za istovar ugljena (na svaki brod po dvije). Od luke prema jugu vodi zatvorena pokretna traka do TE Enel dugačka 14km. Samo skladište ugljena TE ima dimenzije 500x250m što znači da odjednom može uskladištiti najmanje milion tona ugljena. Pogled na AIS potvrdio je pretpostavke. Dva broda od >70 000t upravo iskrcavaju ugalj, a dva isto tako velika su usidrena pred lukom i čekaju da ovi završe što znači da ENEL definitivno nema veze s LKPC jer su naši kapaciteti kap u moru njihovih potreba, a i sama njihova luka prima brodove iste veličine kao i naša. Zato postoje manje obale, ne tako tehnički opskrbljene i TE EDIPower praktično uz samu luku i to je mjesto gdje ugalj dovezen u LKPC završava. Sama priča o ugljenu je daleko povoljnija nego što sam pretpostavljao jer ima sumpora manje nego dizel gorivo ali i manju kaloričnu vrijednost koja se kompenzira time da je proces desumporizacije daleko lakši.

BTW. Malo o kontenjerima u LKPC. Danas je stiga brod i malo sam vodio evidenciju brzine manipulacije. Unatoč pričama koje se po Pločamaa mogu ćuti da je dizalica spora ugodno sam iznenađen jer u utovaru treba cca 3,5min po kontenjeru, a kod iskrcaja još manje i mjerio sam intervale od čak 2min po jedinici i očito je da dizaličari već stječu iskustvo što je jako dobar znak [thumbsup]

Zastoj je izgleda da se žale na skladištenje ugljena u Pločama jer je ugljen u ogromnim andanama
a oni traže da ne bude veća visina od 1,5 do 2 metara,jer se ugljen sam zapali i ne poklapaju se težine kupljene i dopremljene robe. A ovi nemaju takve kapacitete a i ovako
imaju problem sa rasutim teretima,nešto je ovdje mutno,kakav remont.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Zastoj je izgleda da se žale na skladištenje ugljena u Pločama jer je ugljen u ogromnim andanama
a oni traže da ne bude veća visina od 1,5 do 2 metara,jer se ugljen sam zapali i ne poklapaju se težine kupljene i dopremljene robe. A ovi nemaju takve kapacitete a i ovako
imaju problem sa rasutim teretima,nešto je ovdje mutno,kakav remont.

I strojar 25 je poslao tehnički podatak da je TE Status: In service tako da je to siguran razlog. Možda postoji i ovaj koji si naveo (Italijani su se bunili kad su ga poljevali morskom vodom) ali ovaj gore je primaran jer nemaju tako veliko skladište. To što si naveo o andanama je potpuno točno. Ono što prvo vidim kad ujutro otvorim oči je moja draga, a kad pogledam kroz prozor to je LKPC i to baš te gomiletine koje sežu u visinu i preko 20m iako sam u sve ove godine samo jednom vidio otvoreni plamen dok je sve ostalo bio samo povremeni i ne baš previše izraženi dim. Razlog zbog čega je ugljen samozapaljiv je prilično bizaran i to je zbog njegove mlađe geološke starosti i događa se paradoksalna situacija da kada dizalica otvori grajfer i ugljen padne na gomilu umjesto crne prašine vidi se bijeli dim. Kako bilo da bilo budućnost će pokazati prave razloge, a ovo sve što pričamo je proisteklo iz mog inicijalnog posta da ugljen za TE ne dolazi niti odlazi ali onda nisam imao dovoljno znanja i podataka što mi je pomalo i drago jer sad imam više saznanja. Možda nas trpe jer moraju. Razmisli da im se ipak,doslovno pred nosom, par sto metara dalje nalazi pristanište u mogućnosti da primi panamaxa i obradi ga maksimalnom brzinom dok su oni prisiljeni voziti iz Ploča.



Svjedici smo ,da je Uprava svoju prvu "kupnju " 04.10.http://www.zse.hr/default.aspx?id=37567
Od tada je proslo dav tjedna a nisu ništa kupovali !?
Možda cekaju da cijena skocina 1000 ili 1500 pa tada krenu sa kupnjom. [yawn]

Njihova logika je ocito:ZAŠTO PLATITI JEFTINO KADA MOŽETE SKUPO.

promjena u TOP 10 nema .

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. REPUBLIKA HRVATSKA 47.009 11,11 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 8,86 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 34.780 8,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 33.836 8,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 26.514 6,27 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 22.099 5,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 18.489 4,37 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 14.797 3,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 9.999 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 7.122 1,68 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 59,61

REPUBLIKA HRVATSKA 47.009 11,11 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 37.493 8,86 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 34.780 8,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 33.836 8,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 26.514 6,27 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 22.099 5,22 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 18.489 4,37 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 14.797 3,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 9.999 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 7.122 1,68 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 59,61

NEMA PROMJENA A UPRAVA NE KUPJUJE

p.s.GUZA RADI ,GRB-DINAR

HANFA DALEKOZOROM NADGLEDA RAIFFEISEN BANK [lol]
[/quote]

Smatram da je realno da je Hanfa postupila u skladu s ovim čankom i da RBA ne smije raspolagati dionicama. Pogotovo ako su počeli istraživati namjerno obaranje cijene dionice.
Članak 480:
(6) Ako Agencija pri nadzoru nad poštivanjem odredbi ovog Zakona utvrdi kršenje odredbi članaka 450. do 487. ovog Zakona, ovlaštena je izreći sljedeće nadzorne mjere:
1. naložiti pravnoj ili fizičkoj osobi prestanak svakog postupanja koje je u suprotnosti s odredbama članaka 450. do 487. ovog Zakona,
2. izreći opomenu pravnoj ili fizičkog osobi koja postupa suprotno odredbama članaka 450. do 487. ovog Zakona,
3. naložiti tržišnom operateru da obustavi trgovanje financijskim instrumentom, te ukine već donesenu obustavu, u opsegu u kojem je to potrebno za uklanjanje ili sprječavanje štetnih posljedica na uređenom tržištu,
4. naložiti središnjem klirinškom depozitarnom društvu, odnosno operateru središnjeg registra privremenu blokadu financijskih instrumenata,
5. predložiti ovlaštenom tijelu donošenje zabrane raspolaganja imovinom, oduzimanje predmeta i imovinske koristi te druge mjere kada je to primjenjivo,
6. privremeno zabraniti obavljanje profesionalne djelatnosti subjektima nadzora.

PETINA, 31.10.2011. u 10:25
@ Setac
Smatram da je realno da je Hanfa postupila u skladu s ovim čankom i da RBA ne smije raspolagati dionicama. Pogotovo ako su počeli istraživati namjerno obaranje cijene dionice.

Ocito je da RBA i dalje rasprodaje a Uprava….. [bye]

p.s.Imate reklamu za RBA Mirovinski fond.Prelaskom u RMA MF svakom clanu dodkeljuju po 200kn [lol] [lol] [lol]
Njima(RBA) dozvoliti da upravljaju sa nasim mirovinama [shocked] [shocked]Pa vidite da ne znaju niti sa svojim novcima a kamoli sa tuđim. [bye]

Naprosto fascinantno je da fondovi dokapitaliziraju po jednoj cijeni i onda dopustaju da se uz nizak promet cijena sroza niže..

Dečki,
neću komentirati vaše napise već šaljem ezgaktne podatke.
…U prvom polugodištu 2011. godine luka Ploče je prekrcala 2,081 milijuna tona roba što u
odnosu na isto razdoblje 2010. godine, kada je prekrcano 2,022 milijuna tona roba, predstavlja
povećanje od 3%.
…U 2010. godini najveći klijent luke Ploče po količini prekrcanog tereta, Alpiq iz Italije, u
prvom polugodištu 2011. ostvario je 28% veći promet u odnosu na isto razdoblje 2010.
(451.951 tona u 2011. u odnosu na 353.180,690 tona u 2010.).
Znači jedan brod od 75.000 mjesečno.


Naprosto fascinantno je da fondovi dokapitaliziraju po jednoj cijeni i onda dopustaju da se uz nizak promet cijena sroza niže..

Ruše cijenu i još jeftinije dokupljuju i neće još skoro pustiti rast cijene.



Hm, graf veli odbijanje do 1500kn…

kako te nije sram pisati ovakve gluposti??? a sve kako bi prodao na 850 kn [bye]
[/quote]

Pa cuj, graf stvarno i veli da su jake zone otpora u zoni 1200-1500, kao i da je napokon padajuci trend gotov. Cinjenica je da postoje i otpori u zoni 800-900kn, no mislim da oni ne budu predugo trajali. Uostalom, FI bu bilo jako zanimljivo, jer bu se u njega uracunali novci od prosle dokapitalizacije koji nisu ubiljezeni u proslom.

Kaj se tice termoelektrane u italiji, to da je obustava privremena je svakako dobra vijest! Istina, nije mi jasno zbog cega uopce koriste LKPC umjesto svojih luka, ali lako moguce da im se jednostavno ne svidja imati hrpu prljavog i samozapaljivog ugljena kod sebe kad to spremiste mogu prebaciti u neku malu bezveznu drzavicu preko puta…




Hm, graf veli odbijanje do 1500kn…

kako te nije sram pisati ovakve gluposti??? a sve kako bi prodao na 850 kn [bye]
[/quote]

Pa cuj, graf stvarno i veli da su jake zone otpora u zoni 1200-1500, kao i da je napokon padajuci trend gotov. Cinjenica je da postoje i otpori u zoni 800-900kn, no mislim da oni ne budu predugo trajali. Uostalom, FI bu bilo jako zanimljivo, jer bu se u njega uracunali novci od prosle dokapitalizacije koji nisu ubiljezeni u proslom.

Kaj se tice termoelektrane u italiji, to da je obustava privremena je svakako dobra vijest! Istina, nije mi jasno zbog cega uopce koriste LKPC umjesto svojih luka, ali lako moguce da im se jednostavno ne svidja imati hrpu prljavog i samozapaljivog ugljena kod sebe kad to spremiste mogu prebaciti u neku malu bezveznu drzavicu preko puta…
[/quote]
naravno,pogledaj brda ugljena i koksa,kad razrnem robu umjesto da bude bijela bude crna,čitav grad je našrkan sa ugljenom i koksom,tako da smo mi ovdje svi na koksu,neki su čak postali i ovisni he he.kad se uđe u uniju tako se neće moći više raditi,trebaju se graditi novi hangari za deponirat koks i ostalo,a to će itekako koštati,čak su se podnosile razne tužbe raznih udruga protiv luke,opravdano,ali pošto je luka glavni pokretač gospodarstva ovoga malog gradića,onda se to nije diralo,ko fol ovi su trebali napraviti neka teniska igrališta i sl ali i od toga ništa,kao i od svega ostaloga..sve samo priče i bajke,a malo se radi na srži problematike..ne može lkpc napredovati,iz jednog jedinog razloga,treba puno ulagati,i vraćati kredite..luka bi mogla biti dobra da otpusti oko 200 radnika,ovako već godinama tapka na mjestu,a nalazi se na bitnom strateškom položaju,šteta što se to ne iskorištava na pravi način….



Naprosto fascinantno je da fondovi dokapitaliziraju po jednoj cijeni i onda dopustaju da se uz nizak promet cijena sroza niže..

Ruše cijenu i još jeftinije dokupljuju i neće još skoro pustiti rast cijene.

[/quote]

Ma sve to jasno..da nije toga ne bi ni ja mogao uci tako jeftino 😉
No ipak tako srozavaju vlastiti rezultat, jos da dokupljuju po istim cijenama ajde ali ovako..

New Report

Close